Sveikata > Nėščiosios sveikata > Pastebėkite nėščiąsias...
 

Pastebėkite nėščiąsias - "Užleisk vietą!"


2008 11 17 | Šaltinis: Akcija "Užleisk vietą"
 

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje šiandien iš parkų išvažiavo per 200 autobusų ir troleibusų su specialiais ženklais “Užleisk vietą!”. Ryškūs oranžiniai simboliai su prierašu “Užleisk vietą!” vaizduoja besilaukiančią moterį ir (arba) mamą ar tėtį su mažamečiais vaikais.
 
Kiekviename iš šių autobusų ir troleibusų nuo šiandien rodomas ir vaizdo klipas, taip pat draugiškai raginantis užleisti vietą nėščiąjai ar su nedideliais vaikais važiuojančiai šeimai.
 
Rytoj, lapkričio 18 d., penkių didžiųjų Lietuvos miestų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių bei Panevėžio) transporto stotelėse pasirodys specialūs socialiniai plakatai, taip pat kviečiantys užleisti vietą nėščiosioms ir šeimoms su vaikais visuomeniniame transporte. Abi akcijos truks dvi savaites.
 
Šią akciją surengė pilietinės iniciatyvos grupė “Aš ir tu – draugiški šeimai” (tai sociologė Milda Ališauskienė, finansų konsultantė Birutė Jakučionytė, Valstybinio psichikos sveikatos centro atstovė Jurgita Sajevičienė bei žurnalistė Gabija Vitkevičiūtė (Pauliukienė).
Finansiškai akciją parėmė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
 
Pilietinė iniciatyva “Aš ir tu – draugiški šeimai” gimė suvokus aiškią ir konkrečią problemą - Lietuvos visuomenė nėra draugiška šeimai. Pasak sociologės ir religijotyrininkės Mildos Ališauskienės, su neigiamu požiūriu Lietuvoje susiduria nėščiosios ir šeimos, auginančios tris ir daugiau vaikų. Praėjusiais metais atlikti soviaologiniai tyrimai aiškiai parodė, kad daugiau nei 80% besilaukiančių ar mažamečius vaikus Lietuvoje auginančių moterų jaučiasi išstumtos iš visuomeninio gyvenimo.
 
“Mūsų tyrimas rodo, kad beveik kiekviena moteris, kuriai teko lauktis vaikelio Lietuvoje patvirtino įsigalėjusias nuostatas, esą nėščioji turi sėdėti namuose, ji neturėtų vairuoti automobilio ir apskritai, gal net turėtų netrukdyti aplinkiniams gyventi. Moterys patvirtina faktą, kad nesilaukiant vaiko, joms neliko vietos atsisėsti visuomeniniame transporte, buvo neužleistos eilėse, neturėjo galimybės surasti automobilio stovėjimo vietos prie prekybos centro, poliklinikos ar savivaldybės. Šiandien startavusi akcija “Užleisk vietą” yra ypač tolerantiškas prašymas atkreipti dėmesį į naujosios kartos intergravimąsi į mūsų pačių gyvenimus, išvengti skyrybų jaunose šeimose ir skatinti, o ne dar labiau mažinti šalies prieauglį”, - teigia Milda Ališauskienė.
 
Socialinės akcijos “Aš ir tu – draugiški šeimai” iniciatyvinė grupė nesiekia jokio pelno ir neturi jokių komercinių užmojų. Gera rėmėjų ir draugiškų šeimai žmonių valia akcija virto pilietine iniciatyva ir realiais darbais skleidžia žinią apie pagarbą motinoms, tėvams ir šeimoms. Šios akcijos iniciatyva šalyje jau yra sukurtos prekybos centruose kasos nėščiosioms ir tėvams su mažamečiais vaikais “Be eilės!”, surengtos sąmoningą naujos kartos ugdymą skatinančios diskusijos ir dalyvauta darbo grupėse ministerijose bei Vyriausybėje, Seime.


 
Taip pat skaitykite
Daugeliui atrodo, kad toksikozė – vienas iš akivaizdžiausių nėštumo požymių. Žinoma, jausmas ne pats maloniausias...

Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius....

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių Amerikos Valstijų Ligų...

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje listeriozė yra retai registruojama užkrečiamoji liga. 2012-2016 metais Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Glorija