Vaikai > Vaiko priežiūra > Vaikams su klausos negalia...
 

Vaikams su klausos negalia – per 0,5 mln. parama


2008 11 14 | Šaltinis: "Omnitel" inform., "Gamma" nuotr.
 

Telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ ir jos ištikimiausių verslo klientų iniciatyva klausos negalią turinčių vaikų operacijoms ir jų reabilitacijai bus skirta daugiau nei 0,5 mln. litų. Įmonės klientai pritarė siūlymui tradiciniam Kalėdų vakarui skirtas lėšas paaukoti 20 kurčiųjų vaikų, kuriems kitąmet bus atliktos reikalingos operacijos ir jiems grįš galimybė girdėti.
 

„Ištikimiausi mūsų verslo klientai labai aktyviai dalyvavo apklausoje ir beveik visi – net 99 proc. atsakiusių – pritarė, kad šiemet, visuotinio taupymo laikotarpiu, pinigus reikėtų panaudoti prasmingiau ir išleisti juos ne pramogai, o vaikų operacijoms, suteikti jiems bendravimo džiaugsmą“, - pažymėjo „Omnitel“ viceprezidentas komercijai Remigijus Štaras.
 

„Omnitel“ ir jos klientų iniciatyva bus įgyvendinta bendradarbiaujant su Lietuvos kochlearinių implantų naudotojų asociacija.
Didžioji paramos dalis bus skirta kochlearinės implantacijos operacijoms. Šios implantacijos yra vienintelis būdas sugrąžinti klausą, kai įprastinės klausos gerinimo priemonės padėti negali. Pagal statistiką kasmet Lietuvoje kochlearines implantacijas galima atlikti apie 20 vaikų.
Vieno kokybiško aparato vertė siekia 78 tūkst. litų, o Valstybinė ligonių kasa kompensuoja bazinę – 42 tūkst. litų – kainą. Likusią sumos dalį turi padengti patys tėvai. Daugumai šeimų yra ypatingai sunku sukaupti implantacijoms reikalingą pinigų sumą, tad šios lėšos turėtų labai jiems pagelbėti.
 

Dalis paramos bus skirta pooperacinei reabilitacijai – nupirkti implantams reikalingi elementai, sudaryti planai, kad vaikai sėkmingai adaptuotųsi girdinčiųjų visuomenėje. Reabilitacijai skirtų lėšų pakaks ne tik vaikams, kuriems operacija bus atlikta kitąmet – už jas implantų veiksmingumui palaikyti reikalingais elementais visiems metams bus aprūpinti visi vaikai, kuriems atlikta implantacija Lietuvoje. Tokių yra apie 100.
 

Kochlearinis implantas suteikia galimybę girdėti, pajusti balso intonacijas net ir kurčiam žmogui. Tokias operacijas būtina atlikti kuo anksčiau . Medikų teigimu, jei implantas įsodinamas 2–3 metų vaikui, iki mokyklos jo kalba gali normaliai išsivystyti.

 


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
Lukas