Namai > Skaitiniai > TV3 ir SEB „Išsipildymo...
 

TV3 ir SEB „Išsipildymo akcija 2008“ pradėjo antrąjį etapą!


2008 11 10 | Šaltinis: TV3
 

Spalio 10 dieną prasidėjusi „Išsipildymo akcija 2008“ skelbia pirmojo etapo pabaigą, kuriame buvo ne tik pristatyti šiųmetiniai paramos tikslai, bet ir akcentuojama viena iš problemų – padėti vaikų namų auklėtiniams įsitvirtinti gyvenime. Nuo spalio 10 dienos pradėti aukoti pinigėliai bus skirti organizacijai „Gelbėkit vaikus“, kuri vykdo programą „Galimybė gyventi kitaip“. Iš šių lėšų bus suteikta papildoma psichologinė pagalba paaugliams, išeinantiems iš vaikų namų.
 
Lapkričio 3 dieną prasidėjo antrasis jau tradicija tapusios TV3 ir SEB „Išsipildymo akcijos 2008“ etapas. Šioje dalyje labiausiai bus akcentuojama kasmet tęsiama įvaikinimo problema.
 
„Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, 2008 m. rugsėjo 30 d. bendroje galimų įvaikinti vaikų apskaitoje buvo 2096 vaikai. Šių metų rugsėjo 30 d. LR piliečių, nuolat gyvenančių Lietuvoje ir pageidaujančių įvaikinti vaiką, apskaitoje buvo 71 šeima, o nuolat gyvenančių užsienyje ir užsieniečių, pageidaujančių įvaikinti apskaitoje buvo 304 šeimos. Lietuvos Respublikos piliečių šeimos per tris šių metų ketvirčius įvaikino 71 vaiką – 38 mergaites ir 33 berniukus. Dar 43 vaikus įvaikino vaiko biologinės mamos sutuoktiniai. Per tą patį laikotarpį 54 LR piliečių, nuolat gyvenančių užsienyje ir užsieniečių šeimos įvaikino 82 vaikus – 52 berniukus ir 30 mergaičių“, – įvaikinimo statitiką konstatuoja Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistė Odeta Tarvydienė.
 
Kad vis daugiau vaikų globos namuose augančių ir šeimos šilumos trukūmą jaučiančių vaikų rastų tėvelius, Lietuvoje diegiama bendra įtėvių ir globėjų mokymo programa. Šiuo metu jau dirba 12 apmokytų specialistų, o iki šių metų pabaigos planuojama paruošti dar 54 specialistus, kurie pagal programą gebėtų rengti ir įvertinti būsimas įtėvių ir globėjų šeimas, taip pat galėtų teikti kvalifikuotą pagalbą jau įvaikinusioms ir globojančioms šeimoms.
 
Ragindama padėti likimo nuskriaustiems vaikams TV3 ir SEB banko inicijuojama „Išsipildymo akcija 2008“ kaip ir kasmet kviečia aukoti ne tik tam, kad palengvintų globos namų auklėtinių buitį, suteiktų psichologinę paramą, bet ir išpildytų svajones. Spalio 10 dieną startavusi „Išsipildymo akcija 2008“ kviečia aukoti telefonu – skambinant arba siunčiant SMS žinutes su žodžiu VAIKAMS trumpaisiais numeriais 1890 (auka 2 Lt), 1891 (auka 5 Lt), 1892 (auka 10 Lt). Jau kitą savaitę, geros valios žmonės likimo nuskriaustus vaikučius galės paremti prekybos tinkle „Maxima“ įsigydami tradicines paramos apyrankes, kurios šiemet yra šviesiai žalsvos spalvos.


 
Taip pat skaitykite
Motinystė atneša be galo daug pokyčių gyvenime, suteikia moteriai grožio ir laimės, tačiau taip pat dovanoja iššūkių....

Yra knygų, kurias pamačius užplūsta šilčiausi prisiminimai. Vaikystėje jos buvo skaitomos po kelis kartus ir vis neatsibosdavo –...

Siūlome perskaityti nuostabią istoriją, kuri privers susimąstyti apie mūsų vertybes...

Pasitikdami Naujuosius Metus imame svarstyti, ką atneš ateitis, kokios naujienos laukia, ar mūsų gyvenimuose bus kardinalių pokyčių....

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Matas