Sveikata > Vaiko sveikata > Konkursas baigėsi: Žuvų...
 

Konkursas baigėsi: Žuvų taukai - mūsų organizmo sargai


2008 11 27 | Šaltinis: Moller žuvų taukai
 

 

Apie žuvų taukus pasakoja Mažeikių ligoninės vaikų ligų skyriaus vedėja Rita Lidžiūtė.
 
 
Sakoma, kad norvegai be žuvų taukų neįsivaizduoja gyvenimo. Būtinai jų duoda ir vaikams. Kodėl?
Norvegijoje menkių kepenų aliejus jau 150 metų naudojamas kaip tradicinis sveikatos šaltinis. Žuvų taukuose yra mūsų organizmui svarbių nepakeičiamų riebalų rūgščių omega – 3 bei natūralių, pačių žuvų gaminamų vitaminų A ir D. Minėtų riebalų rūgščių omega – 3 pats mūsų organizmas negali pasigaminti, tik pasisavina iš žuvų ar žuvų taukų produktų.
 
Žuvų taukai yra natūralus vitamino D šaltinis. Vitamino D trūkumas dažnesnis kūdikiams. Trūkstant vitamino D, vaikai būna dirglūs, neramūs, sutrinka miegas, vėliau išdygsta dantys, vystosi rachitas. 5 ml Möller‘s žuvų taukų yra 400 TV Vit. D. Rekomenduojama rachito profilaktikos paros dozė sveikam kūdikiui yra 1000 TV. Tad, žuvų taukai gali būti geriami kartu su gryno sintetinio vit. D preparatais.
 
Žuvų taukuose esantis vitaminas A reikalingas geram regėjimui, saugo nuo infekcijų ar piktybinių ląstelių atsiradimo.
Vitaminas E saugo mūsų kūno ląsteles nuo laisvųjų radikalų.
 
 
Kuo omega -3 riebalų rūgštys yra tokios svarbios?
Riebalai sudaro didžiąją mūsų smegenų dalį, o daugiau kaip trečdalį šių riebalų sudaro riebalų rūgštys omega-3 – DHR. Jų žmogaus smegenyse greitai daugėja per paskutinius tris nėštumo mėnesius ir pirmaisiais gyvenimo metais, kai smegenų augimas yra maksimalus. Tad ypač rekomenuojama vartoti riebalų rūgštis omega-3 nėštumo bei žindymo metu, nes jos būtinos vaiko smegenų, tinklainės ir nervų sistemos vystymuisi.
 
Norvegai ištyrė, kad tie mažyliai, kurių mamos nėštumo metu gėrė menkių kepenų aliejų, pasižymėjo aukštesniu intelekto koeficientu.
Riebalų rūgštys omega-3 labai svarbios ir mokymosi bei pažinimo procesui. Dažnai vaikai, pasižymintys taip vadinamuoju hiperaktyvumo sindromu, t.y. nesugebantys susikaupti, išsiblaškę, labai judrūs, turi omega-3 trūkumą organizme. Tokiu atveju vaikų neurologai taip pat rekomenduoja gerti žuvų taukų.
 
Plačiais klinikiniais tyrimais įrodyta žuvų taukuose esančių omega-3 riebalų rūgščių nauda, siekiant išvengti aterosklerozės ir širdies ligų.
 
 
Ar saugu kasdien gerti žuvų taukų?
Saugu gerti kokybiškų gerai išvalytų žuvų taukų, tokių kaip Möller‘s žuvų taukai. Jie gaminami tik iš šviežių menkių kepenų, kruopščiai išgryninami, naudojamos pažangiausios technologijos, atitinkančią taip vadinamus GGP (geros gamybos praktikos) standartus. Tai lemia žuvų taukų kokybę bei malonų skonį.
 
Visada prieš perkant žuvų taukų reikia paskaityti etiketėje, kokia jų sudėtis, kiek nurodoma riebalų rūgščių omega-3. Dažnai vartotojai apsirinka galvodami, jog 1 gramas žuvų taukų yra tas pats, kas 1 gramas riebalų rūgščių omega-3. Tai esminis skirtumas. Kuo daugiau reibalų rūgščių omega-3 yra žuvų taukuose, tuo jų maistinė ir funkcinė vertė yra didesnė. Patarčiau nesusivilioti žema kaina ir neįsigyti žuvų taukų, kuriuose nenurodoma riebalų rūgščių omega-3 kiekis. Rūpinantis sveikata reikia rinktis tik kokybiškus maisto papildus.
 
 
 
Konkurso nugalėtojai:
 
Elvyra
Sveikai gyventi - tai sužvejoti rausvąją žuvelę Moller's Junior!!!
Ši žuvelė apdovanos kiekvieną - riebalų rūgštimis omega-3 bei vitaminais A ir D.
Ji visų gudrių, sumanių bei žvalių vaikučių draugė!!!
 
Jurgita
Sveikai gyventi - tai stiprus imunitetas visąlaik!
Kad atsiminti tu galėtum,
širdelę neskaudėtų ir augtum tu sveikai
padės tau - Mollers žuvų taukai!
 
Eglė
Šie taukai - gamtos lašiukas, ir mažiems, ir dideliems.
Jie geriau nei saldainiukas, padeda išlikt sveikiems.
Mus namuose sujudimas - mama taukus vėl dalina:
po šaukštelį, po mažiuką prieš išeinant į daržiuką.
 
Koska
Mollers geriame visi: Ir maži, ir dideli.
Mollers geria ir močiutė,
Mollers geria ir anūkė.
Mollers geria ir teta,
Mollers geria ir mama.
Mollers geria ir senelis, ir anūkas, bei tėvelis.
Juk visi mes puikiai žinom: 
sveikai gyventi - tai Mollers gerti!
 
Jurgita
Sveikai gyventi - tai bėgioti, kiekvieną dieną prakaituoti!
Suvalgyt porą vitaminų ir jam ištarti - "Karštai Myliu"!
 

Konkursas baigėsi:

  • Straipsnio komentaruose sukurk ketureilį "Sveikai gyventi - tai.." ir laimėk puikius Moller žuvų taukus.
  • Būtina užpildyti visus komentarų laukus: vardą, el. paštą (jis matysis tik Mama.lt administracijai) ir komentarą.

 
             
             

 


 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
Dovile
2008-12-09 15:55:23
Sveikai gyventi, tai pasauly pamatyti, jame surasti tokia pacia sirdele ir karstai pamilti. Seima sukurti ir stebuklo laukti, o jo sulaukus Dievuliui padekoti.
Zita
2008-11-26 16:53:20
Sveikai gyventi-tai smagu!Susirandi naujų draugų. Parke jie rytais bėgioja, žuvų taukus vis vartoja.Grynas oras, sveikas maistas būna jiems geriausias vaistas!
Zita
2008-11-25 12:42:47
Sveikai gyventi - tai smagu! Susirandi naujų. Parke jie rytais bėgioja Žuvų taukus vis vartoja. Grynas oras, sveikas maistas Būna jiems geriausias vaistas...
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (167)
Akvile