Namai > Skaitiniai > Apklausa: Kai plaukai ne...
 

Apklausa: Kai plaukai ne tokie gražūs kaip norėtųsi


2008 11 04 | Šaltinis: Grožio klubas, "Gamma" nuotr.
 

 

Plaukams, kaip ir jūsų organizmui yra labai svarbu gauti tinkamų maisto medžiagų. Tai ypač svarbu jei jūsų plaukai yra nusilpę, praradę blizgesį, slenka, riebaluojasi ar nuolat skilinėja. Jie tiesiog jau prašosi ne tik išorinės, bet ir vidinės pagalbos. Jums svarbu žinoti tai, kad norint turėti sveikus plaukus neužtenka išgerti vieną buteliuką plaukus stiprinančių vitaminų. Taip tik sulauksite trumpalaikių rezultatų. Tokius vitaminus reikėtų gerti nuolatos. Tačiau jūs pagalvokite, gal tiesiog tam tikrų maisto produktų įvedimas į savo mitybos racioną savaime padėtų išspręsti problemą. Ir jums nebereikėtų bėgti į vaistinę pirkti vis naujų vitaminų buteliukų. Toliau aprašyta keletas plaukų problemų ir kokie maisto produktai gali padėti jas išspręsti.

 

Kaip maitintis kai plaukai sausi ir nutriušę
 

Jei jūsų plaukai yra sausi ir nuolat lūžinėja, greičiausiai yra trūkumas būtinųjų riebiųjų rūgščių. Į mitybos racioną įvedus produktų, kuriuose yra riebiųjų rūgščių, galima sugrąžinti jūsų plaukams tvirtumą ir blizgesį. Pabandykite pavartoti riebios žuvies, tokios kaip tunas, sardinės, upėtakis, lašiša, silkė ar skumbrė. Būtinųjų riebiųjų rūgščių taip pat yra grūduose, riešutuose, alyvuogėse ir avokaduose. Riebesnės žuvies reikėtų valgyti net 4 kartus per savaitę.


Šlakelis linų sėklų aliejaus ar žiupsnelis moliūgų sėklų įbertų į jūsų rytinę košę - kitas puikus būdas gauti šių riebiųjų rūgščių su maistu.

Norint, kad plaukai neprarastų drėgmės, kiekvieną dieną gerkite 6-8 stiklines vandens.

Kita maistinga medžiaga, kuri svarbi plaukų augimui ir tvirtumui yra kvarcas. Kvarcas yra silicio dioksido  mineralas, kuris yra ganėtinai reikšmingas plaukų tvirtumui. Tad pavartojus produktų, turinčių šių  mineralų,  galima padėti sustabdyti plaukų lūžinėjimą. Gaila, tačiau šiais laikais dėl maisto apdorojimo ar daržovių, vaisių tręšimo lieka labai mažai šio mineralo pėdsakų. Kai tik turite galimybę, rinkitės neapdorotus maisto produktus. Šio mineralo rasite ryžiuose, avižose, salotose, šparaguose, svogūnuose, braškėse, kopūstuose, agurkuose, poruose, saulėgrąžose, salieruose, rabarbaruose, kalafioruose ir žalialapėse daržovėse.
 
 
Mitybos sprendimai riebaluotiems ir nutįsusiems plaukams

Vitamino B trūkumas gali būti viena iš priežasčių, dėl ko riebaluojasi jūsų plaukai. Norėdami išvengti plaukų riebalavimosi įsitikinkite, kad valgote pakankamai šių produktų: neskaldytų grūdų, riešutų, pieno produktų, kiaušinių, kviečių grūdų gemalų, ankštinių ir lapinių daržovių. Visi šie išvardinti produktai yra puikus B grupės vitaminų šaltinis.
Taip pat stenkitės vengti riebaus maisto.
 
 
Mitybos sprendimai, kai plaukai pradeda plonėti ir slinkti
 

Plaukų plonėjimą ir slinkimą gali įtakoti geležies trūkumas. Įsitikinkite ar valgote pakankamai produktų, kuriuose yra geležies, tokių kaip raudonoji mėsa, kiaušiniai, pupelės, rupių miltų duona, džiovinti vaisiai, šviežios daržovės bei lapinės daržovės.


 
Taip pat skaitykite
Motinystė atneša be galo daug pokyčių gyvenime, suteikia moteriai grožio ir laimės, tačiau taip pat dovanoja iššūkių....

Yra knygų, kurias pamačius užplūsta šilčiausi prisiminimai. Vaikystėje jos buvo skaitomos po kelis kartus ir vis neatsibosdavo –...

Siūlome perskaityti nuostabią istoriją, kuri privers susimąstyti apie mūsų vertybes...

Pasitikdami Naujuosius Metus imame svarstyti, ką atneš ateitis, kokios naujienos laukia, ar mūsų gyvenimuose bus kardinalių pokyčių....

Su kokiomis plaukų problemomis susiduriate dažniausiai?


Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (170)