Sveikata > Vaiko sveikata > Cistine fibroze sergantiems...
 

Cistine fibroze sergantiems vaikams dažnai trūksta vitamino D


2008 11 05 | Šaltinis: SPA
 

 

Cistinė fibroze sergantys vaikai paprastai kenčia nuo vitamino D nepakankamumo, o ligšiolinės rekomendacijos tokiam nepakankamumui įveikti yra netinkamos, teigia amerikiečių mokslininkai. 
 
Johns Hopkins universiteto medicinos instituto darbuotojai išnagrinėjo 262 cistine fibroze sirgusių vaikų ligų istorijas ir nustatė, kad tarp tokių ligonių vitamino D nepakankamumas yra sumažėjęs, tačiau dar tebelieka didelis – nuo 86 procentų 2003 metais iki 46 procentų 2006-iais. Tyrimo rezultatus paskelbė žurnalas „The Journal of Pediatrics“.
 
Daugeliui vaikų su nepakankamu vitamino D kiekiu ir toliau jo nepadaugėjo, nors jie gaudavo „atkuriamąsias“ vitamino D dozes, kurios buvo tokios ar net didesnės, kaip rekomenduoja Cistinės fibrozės fondas.
 
Cistinė fibrozė yra genetinė paveldima liga, pažeidžianti visų gleives gaminančių liaukų veiklą. Tai nulemia dažną sergamumą bronchitu bei plaučių uždegimu, nuolatinį varginantį kosulį bei virškinimo fermentų trūkumą žarnyne. Cistine fibroze sergantys vaikai ypač kenčia nuo vitamino D nepakankamumo, kadangi dėl šios ligos sutrinka virškinimas ir maistingųjų medžiagų įsisavinimas.
 
Penkerių metų ar vyresniems vaikams su vitamino D nepakankamumu rekomenduojama aštuonias savaites suvartoti po 50 tūkstančių tarptautinių vienetų (TV) vitamino D kartą per savaitę ir po 12 tūkstančių (TV) tiems vaikams, kurie dar nėra sulaukę penkerių metų.
 
Tačiau tyrėjai nustatė, kad 50 tūkst. TV per savaitę kiekis padėjo tik 33 procentams vaikų, o šią dozę duodant du kartus per savaitę, tai pasirodė efektyvu tik 26 procentams vaikų. Šią dozę duodant triskart per savaitę, vitamino D nepakankamumo atsikratė 43 procentai vaikų.
 
Gavę tokius duomenis, Johns Hopkins medicinos instituto mokslininkai pataisė cistinės fibrozės gydymo rekomendacijas ir dabar tiek suaugusiems, tiek ir vaikams su vitamino D nepakankamumu duoda 50 tūkst. TV vitamino D kasdien keturias savaites, praneša „Reuters Health“.
 
 
Savigydos pramonės asociacija (SPA)

 


 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)
algirdas