Namai > Augintiniai > Skirtingų tėvų kačiukai
 

Skirtingų tėvų kačiukai


2008 11 07 | Šaltinis: Eli.lt , "Gamma" nuotr.
 

Kadangi vienas spermatozoidas apvaisina tik vieną kiaušialąstę, kiekvienas kačiukas vadoje gali turėti kitą tėvą. Tačiau mama – katė gali atsivesti kačiukus ir iš vieno tėvo.

Bet kuri katė, kuriai prasidėjo ruja (taip vadinama patelių reprodukcinio ciklo stadija, kurios metu vyksta ovuliacija) po poravimosi gali vėl ieškotis katino. Padidėjusių hormonų koncentracija ne tik iššaukia kiaušialąsčių brendimą ir užtikrina katės patrauklumą patinų akivaizdoje, bet ir verčia ją eiti pačiai ieškotis partnerio. Jei katė "nusidėjo" su įvairiais katinais, jai gali gimti kelių tėvų kačiukai.

Kadangi embriono užgimimui reikalinga viena kiaušialąstė ir vienas spermatozoidas, o embrionų kiekis priklauso nuo to, kiek subrendusių kiaušialąsčių bus apvaisinta. Jei katės organizme subrendo šešios kiaušialąstės, ir visos jos bus apvaisintos, tai gims šeši kačiukai. Tačiau ne visos kiaušialąstės subręsta vienu metu, ir jei jos brendo kelių dienų bėgyje, gali nutikti, kad tik dalis jų, apvaisinta pirmo katino, o likusios atiteko kitiems katinams. Šiuo atveju visi kačiukai bus nuo skirtingų tėvų. Kačiukai gali paveldėti katės genus, kadangi ji yra jų motina. Tačiau dalis genų pereis jiems ir iš tėvų; ir čia jau kam kaip pasiseks.

Ką galima pasakyti apie kitas vadas? Jie negauna ankstesnių katės partnerių genų. Todėl galite ją poruoti su bet kuriuo katinu, kuris Jums patiks.

Net tos katės, kurios dažniausiai bijo išeiti iš namų, kai prasideda ruja, pamiršta apie atsargumą ir bėga ieškotis jaunikių.


 
Taip pat skaitykite
Šunelio pasirinkimas - atsakingas procesas, ypač, jeigu tai pirmasis jūsų augintinis arba šeimoje auga vaikai. Kiekvienas tinkamai...

Jeigu jaučiatės prislėgti, neturite jėgų ir sveikatos – pabendraukite su gyvūnais! Jie padeda įveikti tiek fizinį, tiek dvasinį...

Pulmonologai sako, kad kai kalbame apie pasyvų rūkymą – kvėpavimą tabako dūmais užterštu oru – labiausiai pažeidžiamos...

Kol sporto klubai sudarinėja gardžias dietas šeimininkams, Lietuvos šunų mylėtojai nusitaikė į naują, bene tobulą meniu jų...

Rašyti komentarą

 
bella
2008-11-11 10:19:26
:)) nu čia būtų baisoka :-/ bet dabar suprantu, kodėl kaime katė atsivesdavo visiškai skirtingus kačiukus: vieną pilką, kitą - ryžą :)
katyte
2008-11-10 10:54:19
idomu, gal ir moteris gali pagimdyti dvynukus nuo skirtingu vyru, jei per ovuliacija subrendo dvi kiausialastes ir speja pasimyleti su dviem vyrais :)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (252)
gabriele