Nėštumas > 9 mėnesiai > Mokslai mamos pilve
 

Mokslai mamos pilve


 

Vaiku dar esant įsčiose klojami jo ateities pamatai. Likus 9 savaitėms iki gimimo smegenyse jau pradeda formuotis neuronai ir jų tarpusavio ryšiai, kurie lems vaiko protinius gebėjimus ir mąstymo tipą. Šis periodas – optimalus intelekto lavinimo pagrindams.
 
Muzika: Mocartas įsčiose
 
Gyvendami mamos pilvelyje kūdikiai jau gana neblogai girdi daugelį garsų, atsklindančių iš išorės. Tiesa, pilvo ir gimdos sienelės nepraleidžia aukšto dažnio garsų, kurie geriausiai treniruoja smegenis ir kuriuose glūdi didžiausia dalis informacijos. Šią kliūtį būsimoji mamytė gali padėti įveikti leisdama kūdikiui pasiklausyti muzikos, sklindančios iš prie pilvo pridėtų ausinių – tada visas dažnių diapazonas pasieks kūdikio ausis, nuo Mocarto iki pačios mamos balsu sekamos pasakos.
 
Tačiau šios „pamokėlės“ turėtų būti itin subtilaus garso. Iš pradžių pasiklausykite muzikos per ausines pati, nustatykite ne jums maloniausią (ne paslaptis, kartais mėgstame geros muzikos pasiklausyti garsiai), o patogiausią garsą – tokį, kad pakankamai gerai girdėtumėte įrašą. Nepamirškite, kad kūdikis įsčiose negali nuo šios muzikos niekur pabėgti ar pasislėpti, tad pasistenkite įsiklausyti ir į jo signalus: jei „pamokėlės“ metu ima įnirtingai spardytis, muistytis, nerimauti – tuojau pat baikite eksperimentą, o jei palaimingai klausosi, kartkartėmis švelniai sujudėdamas – viskas gerai, muzika galima mėgautis toliau.
 
Atgalinis ryšys: motina – vaikas
 
Mamai visai nebūtina laukti kūdikio gimimo, kad pajustų abipusį ryšį su juo. Šviesa – štai vienas iš būdų, kaip galima bendrauti su dar negimusiu vaikeliu. Jei mama apnuogina pilvą, leisdama ant jo kristi saulės spinduliams ar ryškesnės lempos šviesai, ji gali nesunkiai atkreipti mažylio dėmesį, sukurdama savo rankomis jam šešėlį, kuris gali judėti, slinkti. Tiesa, pernelyg ilgai žaidimo netęskite – ryški šviesa gali suerzinti vaisių.
 
Mama taip pat gali sudominti kūdikį ir masažu. Kai tik vaisius gimdoje sujudės – lengvai ir švelniai spustelėkite toje vietoje, kur pajutote judesį. Dar geriau kūdikio judesius susieti su garsu: kūdikiui sujudėjus sulokite delnais. Šis pratimas dar efektyvesnis maudantis vonioje: vanduo puikiai praleidžia garsą, tad kūdikiui sujudėjus galite pliaukštelėti delnu per vandenį ar stuktelėti į vonios sienelę.
 
Nuolat praktikuojant šį pratimą stimuliuojamas ankstyvasis kūdikio aplinkos suvokimas.
 
Kraujo tėkmės stiprinimas
 
Kūdikio smegenų vystymasis, kaip ir suaugusiojo, priklauso nuo kraujo tėkmės intensyvumo. Mokslininkai jau ne vienerius metus aiškinasi, kokia papildoma stimuliacija padėtų pagerinti kraujotaką būsimos mamos gimdoje ir taip sudarytų sąlygas gimusiam kūdikiui įgyti aukštesnį intelekto koeficientą. Tiesa, išsiaiškinta ir tai, kad žmogui sutelkus dėmesį į bet kurią savo kūno dalį, kraujotaka joje paspartėja. O tai nėra sunku, ypač nėščiosioms.
 
Nuspręskite, kuriai savo kūno daliai norėtumėte pasiųsti papildomą kraujo porciją. Dabar pamėginkite įsivaizduoti šią kūno dalį 2,5 cm didesne, nei ji yra iš tikrųjų. Toks neįprastas būdas įsivaizduoti iš pradžių smegenims šiek tiek nesuprantamas, taigi jie dėl visa ko pasiunčia tai kūno vietai šiek tiek daugiau kraujo. Beje, bandymai įsivaizduoti tą kūno dalį 5 cm didesnę nėra tokie efektyvūs – matyt, smegenys tai įvertina kaip pernelyg nerealią galimybę.
 
Būsimoms mamoms tokį pratimą, įsivaizduojant 2,5 cm padidėjusį savo pilvą, rekomenduojama atklikti keletą kartų per dieną, po 2-3 minutes. Tai dovanos vaisiui daugiau deguonies, o daugiau kraujo padės geriau nufiltruoti toksinus, neigiamai veikiančius besiformuojančią jo nervų sistemą.


 
Taip pat skaitykite
Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (185)
Evita