Sveikata > Šeimos sveikata > Vitaminas D – gerai ir...
 

Vitaminas D – gerai ir kasdien, ir kas mėnesį


 

Vienkartinė didelė vitamino D dozė kartą per mėnesį yra tiek pat saugi kaip ir nedidelės dozės kasdien arba kas savaitę, taip pat ir tiek pat efektyvi pasiekiant reikiamą šio vitamino kiekį kraujyje, nustatė Izraelio mokslininkai.

Žurnale „Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism“ jie rašo, kad vitamino D veikliosios dalies 25-hidroksivitamino D turi būti daugiau nei 30 nanogramų mililitre kraujo, kad senyvo amžiaus pacientai būtų apsaugoti nuo kaulų lūžio.

Kartą per mėnesį išgerti vitamino D papildų gali būti patogiau, tačiau tyrėjams rūpėjo, ar didelė jo dozė negali sugriauti kalcio kiekio kraujyje, o tai gali sukelti problemų.

Haifos medicinos centro mokslininkai ištyrė 48 moteris, kurių amžiaus vidurkis buvo 81 metai ir kurioms buvo dėl klubo lūžio buvo atlikta operacija. Trims tiriamųjų grupėms vitamino D buvo duodama 1500 tarptautinių vienetų (TV) kasdien, 10500 TV kartą per savaitę ir 45000 TV kartą per 28 dienas.

Praėjus dviems mėnesiams, 25-hidroksivitamino D kiekiai kraujyje atitinkamai buvo 33,2, 29,2 ir 37.1 nanogramų mililitre.

Vieno paciento, kuriam buvo skirta kalcio papildų, kraujyje rasta pernelyg daug kalcio.

Žydų mokslininkai daro išvadą, kad vitamino D vartojimo dažnumą gali apspręsti tai, kuris variantas konkrečiam žmogui labiausiai tinka, praneša „Reuters Health“.

 

www.savigydosasociacija.com

 


 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
nendre
2009-04-19 17:23:49
esu skaiciusi, kad vitaminas D gerai stiprina imunine sistema. Taciau kad kazkaip jo vieno pikrti nemaciau, o tie visi vitaminu koimplesai labai jau brangus. Neiperku pati. Tiesa va marti dabar tai nupirko kazkokio Tonussan, kuris sako, irgi labai gerai stiprina tiek visa sveikata, tiek ir imuniteta, tai sakau, dabar bandysiu siuos!
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (262)
Emilis