Namai > Interjeras > Vaiko kambarys "uniseks"...
 

Vaiko kambarys "uniseks" stiliumi


2008 01 02 | Autorius: Parengė Laura Mureikaitė
 

Mergaitės kambario sienos tiesiog privalo būti rausvos, o berniuko – žydros? Panašu, jog toks spalvinis vaikų suskirstymas – jau nebepopuliari atgyvena. Tačiau net ir nusprendę pasirinkti vaikų kambario dekorui neutralų variantą, dėl daugelio detalių imame ir suabejojame: ar tai nebus perdaug moteriška berniukui? O gal pernelyg vyriška mergaitei?
 
 
Štai keletas dizainerių patarimų, kaip dekoruoti vaikų kambarį vadinamuoju "uniseks" stiliumi.

• Geltona spalva – puikus pasirinkimas. Jokia kita spalva nesuteiks kambariui tiek šilumos, gyvenimo džiaugsmo ir optimizmo, o juk būtent tokios atmosferos labiausiai ir trokštame vaikų kambaryje. Šviesiai geltona spalva ypač tiks ir tuo atveju, jei vaiko kambarys visai nedidukas ir į jį patenka ne per daugiausiai natūralios šviesos. Ši spalva leis sukurti saulėtos dienos iliuziją net ir atšiauriausią žiemą.
 
• Dekoruokite sienas kitų spalvų akcentais. Beje, ne itin vykęs pasirinkimas vaikų kambariui –spalvingais piešinėliais marginti tapetai, dengiantys visas sienas. Tokius geriausia rinktis tik kaip tam tikrų zonų dekorą, akcentą, o ne bendrą foną. Mat ryškūs paveikslėliai ar ornamentai, nukloję visas sienas, suteiks kambariui chaotiškumo. O juk chaoso vaiko kambary ir taip dažniausiai nestinga! Tad idealu jei sienas nudažysite vienspalviais dažais, o žaismingą nuotaiką sukursite priderintais spalviniais akcentais: paveikslėliais, margesnių tapetų fragmentais ir pan.
 
• Ypatingas akcentas – vaiko lovatiesė. Jei nenorite kambaryje pabrėžti vaiko lyties ir nesirinksite tradiciškai lovatiesės su lėlėmis ar mašinėlėmis – puikiai tiks užtiesalas su gyvūnėliais ar augaliniais motyvais.
 
• Poruokite detales. Dabar vis dažniau tėvai laikosi nuomonės, kad vaikui nederėtų nuo mažens brukti tradiciškai "moteriškų" ar "vyriškų" žaislų – tegul pats atsirenka, kas jam prie širdies. Tačiau baiminatės, kad berniuko kambarį puošiančiai lėlei lentynoje ne vieta, o mašinos modeliukas vis dėlto mergaitės kambaryje ne itin dera? Tiesiog poruokite detales! Tiek berniuko, tiek mergaitės kambaryje puikiai derės greta vienas kito esantys lėlės ir mašinos, gėlytės ir laivelio, princesės ir riterio skydo motyvai!
 
• Ne mažiau efektingai atrodo tradiciškai berniukiškos spalvos dekoras ir mergaitiškos detalės ir atvirkščiai. Tarkim, žydros užuolaidos su rožytėm ir kaspinėliais ar rausvos sienos, papuoštos paveikslėliais su mašinomis.


 
Taip pat skaitykite
Paskutinė stotelė einant iš namų – prieškambaris. Pirma stotelė grįžus – taip pat prieškambaris. Kuo geriau...

Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Rašyti komentarą

 
mama
2008-10-20 20:22:04
Straipsnis idomus paskaityti. bet su jame siulomis idejomis nelabai sutinku. man atrodo, kad mergaites kambaryje neturetu buti berniukisku spalvu. o berniukui rausvas kambarys tai tikrai netinkamas :)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (193)
Deimante