Virtuvė > Patarimai > Mitybos paslaptys iš Kinijos
 

Mitybos paslaptys iš Kinijos


2008 08 22 | Šaltinis: Eli.lt, "Gamma" nuotr.
 

Nepaisant to, kad pasaulyje apstu įvairiausių dietų, mitybos specialistai vieningai sutaria, jog nuo maisto kiekio ir kokybės priklauso žmogaus sveikata ir jo gyvenimo trukmė. Kinų dietologai pateikia savą kovos su nutukimo epidemija metodą. Štai pagrindiniai jų akcentai, paremti kinų virtuvės ir gyvenimo būdo paslaptimis.

 

1. Reguliarumas

Visų pirma rekomenduojama griežtai laikytis valgymo režimo. Maitinimasis visada tuo pačiu metu išugdo sąlyginį refleksą, taigi skrandyje išsiskiria reikiamas kiekis skrandžio sulčių – o tai garantuoja gerą maisto virškinimą.

Kinų mokslininkai nustatė, jog optimalus laikas įsisavinti su maistu gaunamas naudingąsias medžiagas – pusiaudienis. Tačiau vis dėlto valgyti rekomenduojama ne mažiau kaip 3 kartus per dieną.

 

2. Valgymo trukmė

Ypatingą dėmesį reikėtų skirti valgymo trukmei. Impulsai sotumo centrą, esantį galvos smegenyse, pasiekia po 20 min. nuo valgymo pradžios. Taigi valgant greičiau nesunku prisivalgyti daugiau, nei iš tikrųjų reikia. Be to, maistą būtina gerai sukramtyti – tai taip pat pagerina virškinimo procesą ir leidžia organizmui pasiimti maksimalų kiekį maistingųjų medžiagų. Tad paskubom sušlamšti pietūs niekada nepakeis oraus ir malonaus valgymo ritualo.

 

3. Riebalai

Kinų medikai taip pat rekomenduoja rinktis augalinės kilmės riebalus bei sumažinti gyvulinės kilmės riebalus iki 20 g per parą.

 

4. Stebuklingieji ryžiai

Ypatinga reikšmė kinų valgiaraštyje tenka ryžiams. Ir ne veltui. Šiuose grūduose gausu sudėtinių angliavandenių junginių, būtinų raumeniniam audiniui. Riebų maistą valgant kartu su ryžiais greičiau skaidomi riebalai, taigi ne taip sparčiai auga svoris ir vystosi celiulitas.

Ryžių baltymai – vertingas aminorūgščių ir B grupės vitaminų šaltinis, o tai pagerina nervinio audinio darbą. Šiuose grūduose esantis kalis šalina iš organizmo skysčių perteklių, taigi puikiai tinka patinimų ir padidėjusio kraujospūdžio profilaktikai.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Maisto gaminimas gali tapti malonia ir raminančia veikla, ypač, jeigu žinote daug šį procesą palengvinančių gudrybių. Ar žinote,...

Mokėjimas išvirti sultinį - svarbus kulinarinis įgūdis. Sultinį galima panaudoti labai plačiai: patiekti prie pyragėlių ar kibinų,...

Kava – neatsiejamas kiekvieno ryto palydovas, tačiau ne tik. Šį, kūną atgaivinantį bei energijos ir žvalumo suteikiantį...

Kas lėmė tokį stulbinantį lauko kepsninių populiarumo šuolį? Pažvelkime, kas paskatino lauko grilinių populiarumo augimą Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
...
2009-01-11 22:33:02
tiesa,kad kinijoj mazai nutukusiu zmoniu.nors pas juos ant kiekvieno kampo yra McDONALD'ai ir KFC...
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
Darija