Virtuvė > Maistas > Grybai: kokie pavojai ir...
 

Grybai: kokie pavojai ir nauda?


2008 09 16 | Šaltinis: Eli.lt
 

Lietingi rudeniniai orai pranašauja didelį grybų derlių, todėl verta pasidomėti, kuo jie mūsų organizmui gali būti naudingi ir kodėl kartais reikėtų atsargiau mėgautis skaniais naminiais jų patiekalais. Ar jums niekada nekilo klausimas, kodėl tarp vakariečių grybavimas nėra labai populiarus pomėgis ir jie rečiau smaguriauja šiomis rudenio gėrybėmis?

 

Grybai – gamtos švarintojai

Grybai iš gamtos sugeria visas kenksmingas medžiagas, radiaciją, todėl jie yra vadinami gamtos švarintojais. Kartais net ir kruopščiai apdorotuose grybuose lieka sunkiųjų metalų, kurie gaminant maistą neišnyksta.

Grybų maistinė vertė priklauso nuo jų cheminės sudėties ir atitinkamų elementų santykio, o tam įtakos turi vieta, kurioje grybas auga, klimatas ir kiti veiksniai. Grybai turi daug vandens (84-95%) ir nemažai blogai ar visai neįsisavinamų medžiagų – pavyzdžiui, chitino.

Nepatariama rinkti peraugusių grybų. Dažniausiai tokie grybai būna jau seni, todėl ypač juose atsiranda daug maistui netinkamų medžiagų, tokių kaip amidas, šlapalas ir kt. Jei grybo kotas sumedėjęs, tai reiškia, kad jame yra susikaupę daug chitino. Senesnių grybų kepurėlės apatinėse pusėse gali būti įvairių lervų, todėl geriausia tokių grybų iš viso nerinkti arba pašalinti kepurėlės apatinę pusę.

 

Jeigu abejojate - palikite grybą miške

Geriausias būdas, kaip išvengti apsinuodijimo grybais - rinkti tik gerai žinomus grybus. Daugelis grybų yra painiojami vieni su kitais. Dažnai voveraitės yra supainiojamos su gelsvosiomis musmirėmis, ūmėdės – su žalsvosiomis ir tt. Kelmučius ir bobausius reiktų rinkti ypatingai atsargiai.

Valgant bobausius pirmą kartą, rekomenduojama suvartoti tik labai nedidelį jų kiekį, kad būtų galima pasitikrinti savo jautrumą šiems grybams. Jei šių grybų paragauja jautrus žmogus, jam greičiausiai prisireiks medicininės pagalbos. Bobausiuose yra cheminės medžiagos giromitrino, kuris jautriems asmenims metabolizuoja į stipriai nuodingą medžiagą, kuri laikoma kancerogenine medžiaga. Dėl to kai kurie ekspertai teigia, jog šių grybų neturėtų valgyti niekas.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Daugelis tėvų susiduria su nevalgaus vaiko problema - mažyliai atsisako valgyti, nori tik saldėsių ir greito maisto, per kiekvienus...

Kava - tonizuojantis gėrimas nuo kurio prasideda daugelio žmonių rytas. Bet ar žinojote, kad šis gėrimas gali puikiai papildyti...

Viešojoje erdvėje pasirodo vis daugiau informacijos apie įvairiais būdais užaugintas vištas. Svarstoma, kaip tai lemia...

Dažnai diskutuojama, ar egzistuoja tradicinė lietuviška virtuvė ir kokie patiekalai bei produktai galėtų būti jai priskiriami....

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (172)
Evelina