Namai > Buitis > Sidabriniai įrankiai: kaip...
 

Sidabriniai įrankiai: kaip juos prižiūrėti?


2008 09 23 | Šaltinis: Eli.lt
 

Jau nuo seno yra žinoma, kad valgyti sidabriniais įrankiais yra daug sveikiau mūsų organizmui nei paprastais, o gydomosios jo savybės minimos dar senovės indų knygose. Sidabras turi dezinfekuojamųjų savybių ir veikia kaip natūralus antibiotikas, sunaikindamas daugelį ligas sukeliančių organizmų. Labai naudinga sidabriniuose induose laikyti vandenį, nes jis profilaktiškai veikia žmogaus organizmą ir stiprina imuninę sistemą. Net ir bažnyčioje švęstas vanduo yra laikomas sidabriniame inde, o toks sidabro jonais praturtintas vanduo yra biologiškai švarus. Beje sidabrinėje vazoje pamerkta gėlė žydės ilgiau už tą, kuri pamerkta paprastoje vazoje.

Kadangi sidabras yra taurusis metalas, jį reikia prižiūrėti ypač atidžiai ir jokiais būdais nedėti plauti į indaplovę. Geriausia būtų pasinaudoti šiais patarimais:

1. Panaudoję sidabrinius įrankius stenkitės kuo greičiau juos išplauti, kad jie nepajuostų nuo maisto. Sidabras labiausiai pajuosta nuo druskos, kiaušinio trynio, brokolių ir žuvies. Išplaukite rankomis, iššluostykite švelniu medvilniniu skudurėliu.

2. Niekada neplaukite sidabro ir nerūdijančio plieno įrankių viename dubenyje, nes sidabras gali susibraižyti, pajuosti, o nerūdijančio plieno gaminiai tampa dėmėti.

3. Jei norite vienu metu išplauti daug sidabrinių įrankių, dubens dugną išklokite aliuminio folija ir ant jos uždėkite sidabrą. Tada užpilkite įrankius verdančiu vandeniu, įberkite apie 3 šaukštus sodos ir pamirkykite 10 minučių.

4. Galima vietoje sodos naudoti ir druską. Išklokite dubenį aliuminio folija ir įberkite keletą šaukštų druskos, tada dėkite sidabrinius įrankius ir užpilkite juos verdančiu vandeniu. Palaikę apie 1 val. praskalaukite po šaltu vandeniu ir nušluostykite sausu skudurėliu.

5. Patamsėjusius sidabro dirbinius galima nuplauti vandeniu su nedideliu ploviklio kiekiu ir keletu lašų amoniako. Po to juos reikia perplauti vandeniu, nusausinti ligninu, pamerkti į spiritą ar acetoną ir išdžiovinami šilto oro srove.

6. Sidabro juodavimas priklauso nuo aplinkos užterštumo, ore esančių sieros junginių ir nuo sidabro lydinio sudėties. Sidabro dirbiniai negali būti laikomi šalia medžiagų, kurių sudėtyje yra sieros, pavyzdžiui, gumos, vilnos ir tt. 
>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
BestSecret.com stebina didžiuliu drabužių, avalynės, aksesuarų, interjero detalių pasirinkimu bei įspūdingomis nuolaidomis, tačiau...

Norint pasisiūti ką nors gražaus, kyla du klausimai. Pirmasis – kokios tendencijos drebina 2020-ųjų mados pasaulį? Antrasis klausimas...

Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (191)
Aistukas