Namai > Augintiniai > Ar įmanoma taika tarp...
 

Ar įmanoma taika tarp šuns su kate?


2008 09 10 | Šaltinis: Eli.lt
 

Daugelis vargu ar išdrįstų vienuose namuose gyventi su dviem senais priešais. Jau nuo seno yra žinomas posakis, „pjaunasi, kaip šuo su kate“, kai kalbama apie du besipykstančius žmones. Ši tiesa ne iš piršto laužta ir geriausiai pasitvirtina, kai susitinka šuo su kate. O gal vis dėlto taika tarp šuns ir katės įmanoma?

Naujausi moksliniai tyrėjimai, kurie buvo atlikti Tel Avivo universitete atrado puikų sėkmės receptą, kaip išvengti karo tarp šuns ir katės, jeigu juos laikote vienuose namuose. Tai yra pirmas pasaulyje toks tyrimas, skirtas naminių gyvūnų, augančių kartu santykiams analizuoti. Šis tyrimas ypatingai aktualus tiems žmonėms, kurie dažniausiai augina katę arba šunį ir svajoja apie antro augintinio įsigijimą.

Taigi jeigu jūs auginate katę ir nusprendėte įsigyti šuniuką, tai būtinai pasistenkite jį įsigyti kuo anksčiau. Katei turėtų būti ne daugiau nei 6 mėnesiai, o šuniukui ne daugiau kaip 1 metai. Kuo jaunesni ir anksčiau jie bus supažindinti vienas su kitu, tuo didesnė tikimybė, kad jie nepuls vienas kito, nes nebus sustiprėję jų instinktai.

Labai daug kas priklauso nuo šeimininko, ar jo augintiniai gyvens draugiškai. Jauni gyvūnai beveik nesipyksta, tačiau labai svarbus tampa jų pirmasis susitikimas. Svarbiausia, kad jūs iš karto neparodytumėte išskirtinės meilės vienam iš augintinių. Patartina iš būsimojo įnamio namų parnešti kokį skudurėlį ir keletą dienų leisti apsiprasti savo augintiniui su naujuoju kvapu.

Rekomenduojama gyvūnus šerti atskirai, nes kiekvienas yra įpratęs ginti savo dubenį. Katės yra linkusios skanauti maistu ilgiau, o šunys įpratę greitai ištuštinti dubenį. Todėl pasistenkite juos maitinti atskirose patalpose.

Vienas iš puikių pasiūlymų suartinančių gyvūnus yra žaidimas. Įmeskite šuns žaislą į katės gulėjimo krepšį, o po to į šuns. Tai supažindintų juos su vienas kito kvapu.

Taigi norint auginti šiuos du amžinus priešus reiktų apsišarvuoti kantrybe. Abu šie gyvūnai neturi vienas kitam įgimto pykčio įpročio. Kuo anksčiau juos pradėsite auginti drauge, tuo didesnė tikimybė, kad jie greičiau išmoks vienas kito kalbą.

Parengta pagal užsienio žiniasklaidą


Gairės:  Tel Avivo
 
Taip pat skaitykite
Šunelio pasirinkimas - atsakingas procesas, ypač, jeigu tai pirmasis jūsų augintinis arba šeimoje auga vaikai. Kiekvienas tinkamai...

Jeigu jaučiatės prislėgti, neturite jėgų ir sveikatos – pabendraukite su gyvūnais! Jie padeda įveikti tiek fizinį, tiek dvasinį...

Pulmonologai sako, kad kai kalbame apie pasyvų rūkymą – kvėpavimą tabako dūmais užterštu oru – labiausiai pažeidžiamos...

Kol sporto klubai sudarinėja gardžias dietas šeimininkams, Lietuvos šunų mylėtojai nusitaikė į naują, bene tobulą meniu jų...

Rašyti komentarą

 
anonimas
2011-03-21 21:09:32
as irgi noriu suniuko ir turiu kate apie 7 metai jai...ir noriu tureti suniuka...bet mano kate arsi ir mama sako nevedziosiu...
anonimas
2011-03-21 21:06:12
zinoma isijunkit per tv6 sekmadien 90valanda laida apie sunis kates ir gyvunus
aiste
2010-08-03 13:53:36
zinot as turiu katina vardu juodzkis jam yra 3 metai ir noriu turet suni takso veisles mama neleidzia nes sako tu jo nepriziuresi nevedziosi o jei ir taip tai kur desi juodzki gal patarsit kaip isprasyt?
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (187)
Sonata