Namai > Interjeras > Namų dekoras iš šiukšlių
 

Namų dekoras iš šiukšlių


2008 10 02 | Šaltinis: Balsas.lt
 

Vis labiau plintant ekologinėms idėjoms, net ir namų aksesuarus madinga daryti iš atliekų. Štai keletas profesionalių dizainerių idėjų, kaip iš šiukšlių padaryti kažką naudingo ir gražaus.

 

Paprastesni variantai

Viena populiariausių medžiagų kuriant namų dizainą - plastikiniai buteliai. Iš jų galima padaryti įvairius indus: nupjaukite viršų, kraštus šiek tiek apšlifuokite, kad neįsipjautumėte, o viršų papuoškite įvairiaspalviais siūlais ar karoliukais, apklijuokite spalvotu popieriumi. Tokius indus galima naudoti kaip vazeles saldainiams, sausainiams ar pan.

Kai ką įdomaus galima pasidaryti ir iš permatomų stiklainių nuo agurkų ar majonezo. Nuo stiklainio nuimkite etiketę ir iki kraštų užpildykite įvairia smulkme, pavyzdžiui: baltais ryžiais, spalvoto popieriaus gabalėliais, sagomis, karoliukais. Šiek tiek brangesnis variantas - kavos pupelės.

Senus kompaktinius ar DVD diskus taip pat galima panaudoti puošiant interjerą. Pavyzdžiui, iš jų galima pasidaryti padėklą puodeliui. Tam jums prireiks flomasterių ar vitražinių dažų bei visokių blizgučių, kurių galima įsigyti siuvimo reikmenų parduotuvėse. Visa kita priklauso nuo jūsų fantazijos. Tik pasistenkite nedažyti disko centro, kur stovės puodelis. Nes nuo karščio dažai gali nusivalyti.

 

Sudėtingesni variantai

Iš nereikalingų akinių galima pasidaryti rėmelius nuotraukoms. Tokius rėmelius galėsite pastatyti ant stalo, nes akinių kojelės bus kaip atrama. Iš pradžių stiklus reikia prispausti prie kartono ir apvesti pieštuku: tokiu būdu pasidarysite trafaretą. Trafaretas turi būti mažesnio skersmens, nei stiklai, nes reikia įvertinti rėmelių storį. Paskui pagal trafaretą iškerpkite nuotrauką ir įdėkite ją iš vidinės akinių pusės. Jei nuotraukos dydis tinkamas, ji įsistatys be jokių papildomų priemonių. Jei nuotrauka šiek tiek per didelė ar per maža, ją pritvirtinkite lipnia juosta. Leiskite sau fantazuoti: pavyzdžiui, galite iškirpti dvi nuotraukas su žmonių veidais taip, kad akinių rėmeliuose jie žiūrėtų vienas į kitą.

Jei jums atsibodo senas laikrodis, jį galite atnaujinti panaudodami seną kompiuterio klaviatūrą. Ciferblate vietoj buvusių valandų skaičių priklijuokite klavišus F1, F2, F3 ir taip toliau iki F12. Klavišai pakankamai lengvai išsiima iš klaviatūros, panaudojant atsuktuvą ar peiliuką.

 

Iš alaus ar kitų gėrimų skardinių galima pasidaryti originalias vazas. Lyginį skaičių skardinių - geriausia 6 ar 8 - reikia suklijuoti taip, kad gautųsi stačiakampis. Tam tiks paprasti klijai. Taip pat skardines galima sutvirtinti specialia plokšte. Plokštę reikėtų išpjauti iš plono plastiko rėžtuvu, kaip trafaretą panaudojant tas pačias skardines. Pati vaza neatrodo labai patraukli, tačiau, pamerkę į ją gėles, išvysime tikrą grožį.

 

Taigi, keletą idėjų jau turite. Belieka imtis kūrybinio darbo.

 
 
 

 


 
Taip pat skaitykite
Paskutinė stotelė einant iš namų – prieškambaris. Pirma stotelė grįžus – taip pat prieškambaris. Kuo geriau...

Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Rašyti komentarą

 
Marius
2009-10-01 11:59:04
ar jus zinote , kad cd ar dvd kompaktai aplamai lidosi prie karstos temperatruos ? :D ne tik dazai nusivalys...
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (193)
gvidukas']***