Namai > Interjeras > Namuose - prabangios...
 

Namuose - prabangios smulkmenos


2008 09 27 | Šaltinis: Eli.lt
 

Įrenginėjant savo butą, daugelis mūsų didelę reikšmę skiria tapetų spalvai, užuolaidų faktūrai, šviestuvo dizainui, o apie tokias smulkmenas, kaip vazos, dažnai pamiršta, nes jos taip prigyja mūsų butuose, kad tiesiog jų nepastebime. O tuo tarpu molines ar porcelianinės, stiklinės ar krištolinės, jos labai reiklios ir nemėgsta šalia savęs svetimų. Kaip parinkti gražią detalę, kad ji įsipaišytų į bendrą buto papuošimą?
Namuose turi džiuginti viskas. Todėl pažiūrėkite į senų vazų perrinkinėjimą kritiškai, o į naujų pirkimą – kūrybiškai. Nors dažnai nutinka taip, kad daugeliui mūsų ir netenka rinktis – arba gauname ją iš giminių palikimu, arba tai būna dovana.
 
O jeigu dar neturite šios gražios interjero dalies ir sugalvojote ją įsigyti, tai prieš einant į parduotuves, užduokite sau klausimą: kokia būtent vaza turi apsigyventi Jūsų namuose. Pavyzdžiui, jei Jūs sudomino keraminė vaza, tai įvertinkite, kad tokia vaza leidžia ryškiausias spalvas ir keisčiausias formas. Jei Jūsų namų stilius panašus į kantri, tai tokia vaza Jums labai tiks, nes medinis stalas ir keraminė vaza sudaro pilną harmoniją.
 
Šiandien labai populiarios stiklinės vazos, todėl ją lengva rasti bet kokioje parduotuvėje. Kadangi jos skirtos pagrinde gėlėms, tai ant stiklo atkeliavo gėlių tema: aguonos, tulpės, nežinomos rūšies gėlės, nupieštos lyg mažo vaiko ranka, - visa tai žiūrisi neįprastai ir stilingai. 
Ypatingo dėmesio užtarnavo skaidrios stiklinės vazos - jos atrodo nuoširdesnės nei keraminės ar porcelianinės, todėl, kad jose matomas gėlių gyvenimo ciklas: kada reikia papilti vandens arba jį pakeisti; kada reikia nupjauti stiebus arba išmesti nuvytusias gėles. Be to stiklinė vaza - mažiausiai reiklus ir simpatiškiausias variantas tiems, kas dar neapsisprendė dėl savo namų stiliaus.
 
Porcelianinė vaza dvelkia savotišku aristokratiškumu. Ji grakšti ir lengva, tačiau, nežiūrint į savo trapumą, pakankamai tvirta. Kad nepasigauti renkantis tikrą porcelianą, reikia atsiminti, kad gera medžiaga turi šiltą ir švelnų atspalvį, o ne mėlynai-pilką. Piešinys ant porceliano dažniausiai užima kuklią vietą, tačiau ne šiandien: dabar jį puošia stambūs avangardiniai piešiniai rombų, trikampių, chaotiškų įvairiaspalvių juostelių pavidale. Jei pas Jūs atėjo svečiai ir įteikė prabangių rožių puokštę, įstatykite ją į porcelianinę vazą, tuo pabrėždami stalo grožį bei momento iškilmingumą.
 
Dabar tapo madinga visiems rodyti brangų porcelianą. Tačiau tai reikia mokėti daryti. Pavyzdžiui, baltasis porcelianas turi kuklų pobūdį, ir jam bus nejauku greta krištolo. Žymiai geriau balta porcelianinė vaza jausis baltoje kompanijoje – pavyzdžiui, ant atvirų spintelių iš šviesaus medžio arba baltų stalų – tuo labiau balti baldai dabar labai gerbiami. Jei Jūsų kambarys nėra labai gerai apšviestas, tai porcelianinė vaza su ryškiu ir sodriu ornamentu iš persipinančių tropinių vaisių bei lapų atneša į kambarį žiupsnelį šviesos, sukuriant puikų gelėtą akcentą.
   
Jei Jūsų kambaryje vyrauja neogotika (šis stilius pastaruoju metu atsirado užmiesčio kotedžuose – lakoniškos baldų formos, griežta spalvų gama, ištempti stačiakampiai stalai, aukšti kėdžių atlošai sienų, padengtų brangia mediena, fone), tai ryški vaza iš spalvoto plastiko arba stiklo čia netiks. Užtat puikiai tiks vaza, stilizuota "akmenine" keramika.
 
Ji išsiskiria dideliu tvirtumu ir glazūros patvarumu, o jos forma primena akmenkalystę.
Jei kambaryje vyrauja rokoko stilius su keista stalo forma, tai jam puikiai tiks tokio tipo vaza – spalvota ir asimetrinė.
Pastaraisiais metais išplito "hi-tech" stilius, kuris reiškia "aukštoji technologija". Taigi, jei Jūsų kambarys iš šios stilių srities, tai puikiu sprendimu bus vaza iš aukštos kokybės plastiko arba spalvoto stiklo. Tam, kad galėtume pabrėžti komforto ir jaukumo atmosferą, atsiminkite, kad šaltų spalvų vaza, esant blogam apšvietimui atrodys šviesesnė, tuo tarpu šiltos spalvos išnyks.
 
Vazos gali būti įvairios – tiek plonos ir skaidrios, kubinės ir matinės, graviruotos ir paauksuotos, tiek ir netaisyklingos formos, spalvotos. Jos piešinys pasakys apie Jūs daug ką. Jeigu teiksite pirmenybę skaidriam stiklui su raudonais raštais, tai tuo pademonstruosite savo harmonijos siekį, o jei visiškai spalvotai klasikinių firmų vazai – tai ekstravagantiškumą.
 
Gandai apie tai, kad krištolinė vaza jau atgyveno savo amžių, žymiai perdėti. Vis vien renkantis dovaną, pavyzdžiui, iškilmingam atvejui (vestuvės, jubiliejus), pirmenybę teiksite būtent krištolinei vazai – juk ji skaidresnė, gražesne ir grakštesnė už kitas.
>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

Gairės:  Jei Jūsų
 
Taip pat skaitykite
Paskutinė stotelė einant iš namų – prieškambaris. Pirma stotelė grįžus – taip pat prieškambaris. Kuo geriau...

Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (210)
Adomas