Namai > Gėlės > Kambariniai augalai...
 

Kambariniai augalai tinginiams


2008 05 13 | Šaltinis: Eli.lt
 

Kambariniai augalai namams suteikia daugiau jaukumo, gaivumo ir, žinoma, grožio. Tiesa, būtina sąlyga – augalai turi būti gerai prižiūrėti, neapdžiūvę ir dailūs. O tai ne itin paranku tiems, kas negali ar nenori skirti daugybės energijos ir laiko augalams puoselėti.

Juk tam, kad augalas kerotų ir žydėtų, neretai tenka jį ne tik reguliariai laistyti, bet ir ietškoti kambary jam labiausiai patinkančios vietos, pagal jo individualius poreikius apipurkšti, valyti lapus, tręšti, persodinti, pasirūpinti tinkamu apšvietimu ir... paisyti dar daugybės niuansų.

Kitaip tariant, jei norite, kad kambarinė gėlė papuoštų jūsų indaujos lentyną, dar visai nebūtinai reiškia, jog ji tikrai prigis būtent čia: gal jai netiks apšvietimas, gal oro drėgmė, gal dar kas nors. Tada teks jums ją pernešti į kitą vietą, tuo tarpu šiai ieškoti naujo papuošalo. O jei ir pastarajam čia nepatiks – vėl viskas iš pradžių, tuo pačiu nepamirštant rūpintis ir į kitą vietą perstatytais pirmaisiais augalais.

Neketinate tapti gėlininku profesionalu? Nenorite pataikauti kaprizingiems kambariniams augalams? Tačiau vis dėlto trokštate savo namus papuošti vienu kitu žaliuoju bičiuliu? Tuomet šis nekaprizingiausių augalų septintukas – kaip tik jums!


 

Aspidistra

Tai lelijinių šeimos augalas. Jis savo tamsiai žaliais plačiais lapais šiek tiek primena didelę pakalnutę. Šią gėlę visai nebūtina likyti ant palangės – puikiai prigis ir ant jūsų darbo stalo ar lentynos. Jai tiks ir drėgnesnis, ir sausesnis oras. Tiesa, jei pasirtinksite aspidistrą, kurios lapai ne tamsiai žali, o išmarginti balkšvais ir gelsvais dryžiais, geriau statykite ten, kur daugiau šviesos, kitaip originalus lapų raštas išbluks.

Pagrindiniai reikalavimai šios gėlės priežiūrai – kartą per savaitę (blogiausiu atveju – per dvi) apipurkšti lapus bei pasirūpinti, kad lėkštelėje po vazonėliu neužsistovėtų vanduo. Persodinti – kuo rečiau, iš esmės tik tada, kai esamas vazonėlis tampa per ankštas.

 

Storalapis

Ir kaip tik jo nevadina liaudyje – ir pinigų medeliu, ir senberniu. Netgi sklando legendos, esą šis augalas tikrai pritraukia į namus pinigus, bet tik tuo atveju, jei... jo ūglį pavogsite.

Storalapis išties panašus į medelį. Jis turi tvirtą kamieną ir šakeles, nusagstytas storais, mesingais tamsiai žaliais lapais. Jei susiruošėte iš ko nors „pavogti“ šio augalo atžalą – užteks ties pagrindu nulaužti vieną lapelį, pamerkti jį į vandenį ir palaukti, kol išleis mažutes šaknis. Tada galima sodinti į žemę ir... laukti, kol užaugs ir pradės nešti pinigus.

Na, o „senberniu“ ši gėlė praminta dėl savo nereiklumo priežiūrai. Jos nereikia dažnai laistyti (svarbiausia – neleiskite žemei visiškai perdžiūti, nes ims kristi lapeliai), pakankamai gerai prigyja įvairiose kambario vietose, tad galite statyti ir ant palangės, ir prie televizoriaus, ir, jei tik norite, ant naktinio stalelio.

 

Chlorofitas

Neįtikėtinai ištvermingas ir sparčiai augantis kambarinis augalas. Tiesa, gražiausiai jis augs jei dirvoje bus pakankamai drėgmės.

Nors šis augalas kartais pražysta mažučiais baltais žiedeliais, net ir be jų jis atrodo gražiai ir puošniai, mat ilgi lapai išmarginti elegantiškais baltais dryžiais.


 

Spatifilis

Ši gėlė – viena nekaprizingiausių. Maža to, kad išgyvena įvairiomis sąlygomis – ji gali netgi žydėti kiauris metus! Geriausia, jeigu jos vazonėlis bus pakankamai didelis ir aplinkui nestigs šviesos. Nors ji mėgsta būti reguliariai laistoma, nieko nenutiks ir keletą kartų tai pamiršus – ji kantriai lauks, kada šeimininkė prisimins.


 

Skindapas

Šio augalo stiebas vejasi kaip liana. Lapeliai primena širdelę. Jis auga lengvai ir greitai, gali stilingai karoti nuo aukštesnių lentynų ar apsivyti jūsų nutiestą virvelę. Jei norite, kad lapai būtų stambesni, o stiebas – storesnis, geriau statykite augalą šviesioje vietoje. Laistyti – kai žemė išdžius. Tiesa, radusi laiko kartkartėmis apipurkškite vandeniu lapus. Na, o jei šią gėlę įkurdinsite virtuvėje, ji sugers daugelį nepageidaujamų kvapų – maisto, cigarečių dūmų.

 

Echmėja

Labiausiai paplitusi dryžuotoji echmėja. Šios gėlės žiedas – stambus ir labai dailus. Savo forma jis šiek tiek primena ananaso lapus, tik yra ne žalias, o raudonas. Jis dygus, bet atrodo žavingai. Gali būti ne tik raudonas, bet ir rausvas, koralų atspalvio ar netgi žydras. Vienintelis primygtinis reikalavimas – jei jūsų namuose karšta, kuo dažniau apipurkškite šį augalą vandeniu.


 

Margenis

Norite, kad augalas būtų spalvingas ne tik tada, kai žydi, bet ir kiaurus metus? Būtinai įsigykite margenį! Jo lapai spalvingesni už kai kurių augalų žiedus – čia yra ir balkšvos, ir žalsvos, ir raudonos, ir violetinės, ir net šiek tiek bronzinės spalvos. Aksominiai ir minkšti lapai malonins akį kada tik bepažvelgsite. Kad margenio krūmas būtų platesnis, kartkartėmis apkarpykite jo viršutinius lapelius. O kad lapai nesuglebtų, statykite augalą toliau nuo šačio ir skersvėjų.


 
Taip pat skaitykite
Gėlių spalvos akimirksniu pakelia nuotaiką, o jų trapumas žavi ir jaudina, tad daugelis savo palanges puošiame žydinčiais augalais....

Ramybė – didžiausia vertybė. Tik ramybės būsenoje galime pilnai išgyventi teigiamas emocijas, pastebėti gyvenimo grožį ir...

Bent kruopelytę žemės turintys žmonės stengiasi užsiauginti savo prieskoninių žolelių, daržovių ar uogų krūmą - juk tai ne tik...

Keliaudami po Europos miestus stengiamės apžiūrėti įspūdingą architektūrą, lankomės muziejuose ar meno galerijose, ragaujame gardžius...

Rašyti komentarą

 
koi
2011-08-04 11:59:24
l,
almitele
2010-01-29 16:09:44
Gal kas turit informacijos apie fikusus.Turiu namie du.Vienas storais lapais,o kitas dideliais plonais,tokiais kaip kriaušės formos.Ant pirmojo lapų atsirado rusvos dėmes,o kito lapai išvis ėmė gelsti.Būčiau labai dėkinga už informaciją,kaip juo išgydyti.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (252)
mantas