Sveikata > Vaiko sveikata > JAV pediatrai rekomenduoja...
 

JAV pediatrai rekomenduoja dukart daugiau vitamino D


2008 10 17 | Autorius: Savigydos pramonės asociacija
 

 

Amerikos pediatrų akademija dukart padidino vaikams rekomenduojamą vitamino D paros normą, tikėdamasi apsaugoti juos nuo rachito ir suteikti kitokios naudos jų sveikatai.
 
„Mes dukart padidiname vaikams rekomenduojamą vitamino D paros normą, kadangi esama įrodymų, kad tai gali būti naudinga sveikatai per visą gyvenimą“, sako dr. Frank Greer iš Amerikos pediatrų akademijos, kuri savo susirinkime Bostone patvirtino naujas rekomendacijas.
 
„Maisto papildai yra svarbu, kadangi daugelis vaikų negauna pakankamai vitamino D vien tik su maistu“, pareiškė dr. Greer.
 
Svarbiausios JAV pediatrų organizacijos patvirtintos naujosios rekomendacijos numato, kad vaikai per dieną turi gauti 400 tarptautinių vienetų vitamino D pradedant pirmosiomis jų gyvenimo dienomis.
 
Pakankamai vitamino D negaunantiems vaikams kyla grėsmė susirgti rachitu, o ypatingos rizikos grupei priklauso vien tik krūtimi maitinami kūdikiai.
 
„Maitinimas krūtimi yra visų geriausias kūdikių maitinimo būdas. Tačiau jei vitamino D trūksta maiste, kurį vartoja motina, o tai turi įtakos ir vitamino D kiekiui motinos piene, svarbu, kad krūtimi maitinami kūdikiai gautų vitamino D papildų“, sako dr. Carol Wagner, kuri padėjo parengti naująsias rekomendacijas.
 
Vaikystėje gavus pakankamai vitamino D, tai vėliau gali sumažinti riziką susirgti osteoporoze. Naujausieji duomenys rodo, kad suaugusiesiems vitaminas D svarbus jų imuninei sistemai ir gali apsaugoti nuo infekcijų, autoimuninių ligų, vėžio ir diabeto, praneša „Reuters“.

 


 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Gabrielė