Sveikata > Vaiko sveikata > Viduržemio jūros dieta...
 

Viduržemio jūros dieta gali apsaugoti vaikus nuo astmos


2008 10 13 | Šaltinis: SPA, "Gamma" nuotr.
 

Viduržemio jūros dieta gali apsaugoti vaikus nuo astmos ir šienligės, teigia mokslininkai.

Meksikoje atlikto tyrimo rezultatai “pateikia papildomų įrodymų apie sveikos mitybos įpročių privalumus ir paremia visuomenės sveikatos priemones skatinti sveiką vaikų mitybą”, teigia mokslininkai.

Laikoma, kad mityba nėštumo laikotarpiu ir vaikystėje yra svarbus faktorius, ar vaikas susirgs astma. Pastarasis tyrimas apėmė 1478-nis 6-7 metų vaikus, siekiant nustatyti vaiko bei jo mamos nėštumo laikotarpiu mitybą ir tikimybę susirgti astma ir šienlige.  

Nustatyta, kad dėl astmos, dusulio, šienligės, čiaudulio ir ašarojančių akių rečiau kančia tie vaikai, kurie pastaruosius metus daugiau valgė maisto, kuris priskiriamas Viduržemio dietai – daržovės, vaisiai, riešutai, ankštinės ir grūdinės kultūros, žuvis - ir vartojo mažai pieno produktų, mėsos, greitojo maisto ir riebalų.

Meksikos medikų tyrimo rezultatus paskelbė JAV žurnalas “Allergy”.

Tyrėjai nenustatė, kad vaikų astmos ir šienligės rizika yra mažesnė, jei Viduržemio jūros dietos laikėsi jų mamos nėštumo laikotarpiu, praneša “Reuters Health”.

Mokslininkų nuomone, biologiškai paaiškinama, kodėl Viduržemio jūros dieta gali apsaugoti nuo astmos. Ši dieta yra turtinga antioksidantų, kurie gali apsaugoti plaučius ir kvėpavimo takus nuo oksidantų daromos žalos.

Ji taip pat turtinga žuvų, kurios yra geras omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių šaltinis, kurios sumažina kenksmingus uždegimo fazės proteinų kiekius, kurie paprastai yra padidėję sergant astma.
 

Daugiau apie šią dietą
 

 

Savigydos pramonės asociacija (SPA)

 


Gairės:  Reuters Health
 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Artūras