Namai > Skaitiniai > Specialistai nepritaria...
 

Specialistai nepritaria „Augink atsakingai“ reklamos transliavimo apribojimams


2008 10 12 | Šaltinis: "Augink atsakingai"
 

Psichologai ir vaikų teisių apsaugos atstovai nepritaria Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos sprendimui, kad projekto „Augink atsakingai“ prevencinė smurto prieš vaikus reklama gali turėti neigiamą poveikį vaikų vystymuisi. Dėl šio nutarimo jau savaitę įvairiuose televizijos kanaluose transliuojamą reklamą žiūrovai gali pamatyti tik naktimis – nuo 21 val. vakaro iki 6 val. ryto.

Lietuvos reklamos biuro Arbitražo komisija, kurią sudaro reklamos, žiniasklaidos, vaikų teisių ir vartotojų teisių apsaugos atstovai bei psichologai, socialinės iniciatyvos „Augink atsakingai“ reklamą įvertino kaip atitinkančią Lietuvos reklamos etikos kodeksą ir neturinčią neigiamo poveikio vaikų psichikai, jų dvasiniam ar fiziniam vystymuisi.

„Augink atsakingai“ iniciatorių – visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ ir telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ – užsakymu sukurta reklama siekia atkreipti visuomenės dėmesį į smurto prieš vaikus šeimose problemą.

Pasak vienos iš „Augink atsakingai“ iniciatorių bendrovės „Omnitel“ komunikacijos vadovo Dariaus Maikštėno, prieš pradedant transliuoti, buvo testuojama, kaip vaikai reaguoja į šią reklamą. „Vaikai teigė pajutę gailestį pagrindiniam personažui ir supratę, kad negalima mušti vaikų bei draugų. Scena, kai suduodama vaiką simbolizuojančiam personažui, negali būti sulyginta su įprastais smurto vaizdais televizijoje, nes čia nėra jiems būdingo heroizmo. Atvirkščiai – užuojauta mušamam personažui sukelia nepakantumą smurtautojui“, - teigė D.Maikštėnas.

Psichologo Evaldo Karmazos žodžiais, vaikai iki 18 metų per televiziją pamato apie 16 tūkst. suvaidintų žmogžudysčių ir apie 200 tūkst. smurto epizodų. „Jie vaiko elgesiui daro daug didesnę neigiamą įtaką,“ – konstatavo psichologas.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Motinystė atneša be galo daug pokyčių gyvenime, suteikia moteriai grožio ir laimės, tačiau taip pat dovanoja iššūkių....

Yra knygų, kurias pamačius užplūsta šilčiausi prisiminimai. Vaikystėje jos buvo skaitomos po kelis kartus ir vis neatsibosdavo –...

Siūlome perskaityti nuostabią istoriją, kuri privers susimąstyti apie mūsų vertybes...

Pasitikdami Naujuosius Metus imame svarstyti, ką atneš ateitis, kokios naujienos laukia, ar mūsų gyvenimuose bus kardinalių pokyčių....

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (170)
Mingailė