Sveikata > Šeimos sveikata > Ne tik maistas, bet ir...
 

Ne tik maistas, bet ir vaistas...


2008 09 24 | Šaltinis: Eli.lt, "Gamma" nuotr.
 

Apie stebuklingą prieskoninių žolelių galią girdėjome ne kartą: krapai palengvina virškinimą, bazilikas stiprina imuninę sistemą, mairūnas slopina migreninius galvos skausmus. Ir tai dar ne viskas... Tad pats laikas išgirsti apie stebuklingą žolelių galią ir išsiaiškinti, kada kokias vartoti.
 
 
Iki galo nepažinsi
 
Aukščiausios kvalifikacinės kategorijos provizorės-farmakognostės Jadvygos Balvočiūtės ekologinis vaistažolių ūkis plačiai žinomas visoje šalyje – čia kasdien sulaukiama lankytojų, norinčių įsigyti gydomųjų žolelių, kuo daugiau sužinoti apie tai, kaip gamta gali padėti žmogaus sveikatai. Ūkio šeimininkė tokiu lankytojų gausumu džiaugiasi, juk tai rodo, kad žmonės nori sugrįžti prie gamtos, natūralios medicinos, dar mūsų senolių žinotų gydymosi receptų. „O juk kiekvienam negalavimui pagydyti galima rasti tinkamą žolelę“, – sako žinoma provizorė.
 
2007 m. J. Balvočiūtės ekologiškos augmenijos rinkimo plotas sudarė 7015,43 hektarų. Iš viso buvo surinkta 180 rūšių žaliavos iš 151 skirtingų rūšių augalų. O juk kiekvienas augalas, kaip sako ūkio šeimininkė, yra atskiras bei itin sudėtingas ir iki galo nepažintas tvarinys. „Kiekvienoje žolelėje yra sava sudėtinga sistema, kurioje funkcionuoja begalė cheminių elementų ir jų mineralinių bei organinių junginių, pradedant paprasčiausiu vandeniu“, – sako J. Balvočiūtė. – Deja, niekada nesužinosime galutinės tų junginių ir jų savybių įvairovės sąrašo“.
 
Vis dėlto laikui bėgant keletą paslapčių gamta žmogui atskleidė. „Pagal tai, kokį poveikį augalai daro žmogui ir visai aplinkai, jie buvo suskirstyti į maistinius, gydančius, nuodingus, techninius, dekoratyvinius“, – pastebi provizorė. – Dažnai nėra griežtos ribos tarp atskirų augalų grupių. Gydomųjų savybių turintis augalas kartu gali būti dekoratyvus (pvz., ežiuolė), nuodingas (pvz., ugniažolė), techninis (pvz., linas), piktžolė (pvz., varputis) ir t.t.“
 
Nėra griežtos ribos ir tarp prieskoninių bei vaistinių augalų. „Galima sakyti, kad augalai-prieskoniai yra specifiniai vaistiniai augalai, gydantys virškinimą, keliantys nuotaiką, tonizuojantys ar raminantys, vartojant juos drauge su maistu, – aiškina J. Balvočiūtė. – Prieskoninės žolės itin naudingos žmogui. Kvapiųjų augalų medžiagos, dėl kurių augalai dažniausiai vertinami kaip prieskoniai, turi baktericidinių (dezinfekuojančių), raminančių, ir priešingai, žvalinančių-tonizuojančių ar kitų savybių. Svarbu tik bent truputį pasidomėti tuo, ką beriate į maistą“.
 
 
Nuo krapų iki isopo
 
Prieskoniai – tai augalai, turinys daug biologiškai aktyvių medžiagų, antioksidantų, taigi vartodami pakankamą jų kiekį apsaugosime savo organizmą nuo ligų. Tad apžvelkime, kokių savybių turi mūsų kasdien į maistą dedami prieskoniai.
 
Nuo seno Lietuvoje vartojami krapai, kmynai, mairūnas, pertažolė, mėta, raudonėlis, krienai, kalendra, bazilikas. Krapai, ypač jų sėklos, palengvina virškinimą, mažina spaudimą, puikiai tinka, sergant inkstų ar šlapimo pūslės akmenlige. Patartina krapus vartoti ir jaunoms mamytėms, nes ši prieskoninė žolė skatina didesnį pieno išsiskyrimą.
 
Šlapimtakių ligų gydymui ar profilaktikai nevenkite kadagių uogų. Jomis galima gydyti ir skrandžio ligas. Kmynais mūsų senoliai malšindavo galvos skausmus, žarnyno spazmus. Gerina virškinimą bei slopina galvos skausmus ir kitas žinomas augalas – mairūnas. Be to, jis puikiai ramina nervus, gali būti naudingas naktį, jei kankina nemiga.
 
Jeigu jus kankina pilvo skausmai, vartokite daugiau petražolių. Virškinimą puikiai gerina raudonėlis. Taip pat šis žinomas prieskonis padeda pakilus kraujospūdžiui, sergant gripu.
Krienai turi daug baktericidinių, mineralinių medžiagų bei vitamino C. Itin gerai imuninę sistemą gerina kalendra. Beje, ji puikiai malšina streso, įtempto, varginančio darbo pasekmes, padeda atsipalaiduoti.
 
Bazilikas stiprina imunitetą bei yra nepakeičiamas, jei jus kankina vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas. Naudinga mums yra ir mėta. „Lietuvoje auga per 10 mėtų rūšių, – sako J. Balvočiūtė. – Visos jos kvapios, nuo seno žmonių mėgiamos, nes jų arbata gerina virškinimą, padeda skrandžio, žarnyno darbui, tulžies nutekėjimui pagerinti“.
 
Akivaizdu, kad prieskoninių žolių vartoti turėtume daugiau. „Sakykime, isopo (juozažolės) žolė. Ją vartoti galime kaip prieskonį mėsos, žuvies patiekalams. O juk tai yra puikus vaistas viršutinių kvėpavimo takų gydymui, virškinimo sistemos stiprinimui“, – aiškina provizorė.
 
 
Padės net meilėje
 
Kai kurios prieskoninės žolės nepakeičiamos meilės žaidimams. Beje, jos maloniai nuteikia ne tik vyrus, bet ir moteris. „Jei į augalus žiūrėtume kaip į vertybę, galinčią palaikyti mūsų normalią savijautą, visų organizmo sistemų sveikatą, tai tikrai mažiau reikėtų specialių afrodiziakų, –įsitikinusi J. Balvočiūtė. – Vis dėlto yra augalų, kuriems ši savybė yra specifinė. Tokie augalai parenkami lytinei potencijai kelti.
 
Nuo seno vaistinei gelsvei liaudyje yra prigijęs „liubčiko“ vardas. Jos šaknys vartojamos ne tik kaip prieskonis, bet ir kaip gydanti, lytinį potraukį didinanti priemonė. Tą įsidėmėti ypač turėtų vyrai. Tačiau jaunus, minkštus, kvepiančius gelsvių lapus galime valgyti visi kaip salotas. Nuo jų būsime žvalesni. Beje, gelsvę svarbu vartoti saikingai, nes didesni šio augalo kiekiai vimdo.
 
Pasak provizorės, afrodiziakinių savybių turi ir salierai, česnakai, svogūnai, šventagaršvės. Pipirai bei imbieras turi dirginantį poveikį, tačiau jeigu jūsų skrandis jautrus, daug šių prieskonių vartoti nepatartina. „Vienu iš universalesnių augalinių afrodiziakų, tinkančiu ir vyrams ir moterims, laikomos iš Sibiro kalnų atvežtos paprastojo rapontiko šaknys“, – sako J. Balvočiūtė. – Šios šaknys vartotinos ir depresijoms gydyti.“

 


 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
blankas
2009-04-19 17:25:26
ne tiuk meileje, bet dar ir zinau, kad gerai ir imunine sistema stiprina. Na, aisku, zoleles ne visi megsta, ir ne visi gali ju lkaisvai valgyti, del sveikatos, opu ar alergiju, o kiti - nenori paprasciausiai. Pastariesiems ir as priklausau - kazkaip nesijauciu labai jau zolede.. tai vietoj visokiu zoleliu vartoju Tonussan.Maisto papildas, bet augalinis. Stiprina imunine organizmo siste,a bet va ir nebrangus!
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (262)
Silvija