Namai > Skaitiniai > ,,Mamos žurnalas“ spaliui
 

,,Mamos žurnalas“ spaliui


2008 09 23 | Autorius: "Mamos žurnalas"
 

 
 
Ma­no ma­žiu­kas
 
* Viršelio berniukas Rytis
* ,,Auga redakcijos kūdikis. Trečiasis Jurgio mėnuo”. Vilniečiai Vilma ir Mindaugas Grigai pasakoja apie savo sūnelio Jurgio trečiojo mėnesio nuotykius. Šeimos patirtis netradicinė - Jurgis gimė namuose, jo pribuvėjas buvo tėtis, šeima puoselėja ekologinę tėvystę.
* ,,Pieno perteklius”. Žindymo specialistė Živilė Baltrušaitienė komentuoja situacijas, kai pieno gaminasi per daug. Kaip jo kiekį natūraliai sumažinti, kaip sušaldyti atsargas ir kiek jas laikyti.
* ,,Per kančias į žindymą”. Vis dar tęsiasi skaitytojų diskusija apie žindymą. Ir šiame numeryje skaitykite sodrių pasisakymų, kuriuose rasite ir paguodos, ir gerų patarimų.
* ,,Tėvystės mokykla. Aš taip pat gimdau, brangioji!“. Akušeris-ginekologas Romualdas Šemeta tęsia straipsnių ciklą, skirtą tėčiams. Šiame numeryje besilaukianti pora pagaliau atvyko į gimdymo namus ir gimdymas prasidėjo. Kaip elgtis vyrui, kad jis ne trukdytų, o padėtų savo moteriai?
* ,,Krikštynų papročiai ir prietarai”. Pokalbis su Liaudies buities muziejaus darbuotoja muziejininke Danute Blaževičiene apie Buities muziejuje organizuojamas krikštynas, senovinius papročius.
* ,,Vaikų miego sutrikimai”. Neurologė Rasa Praninskienė tęsia straipsnių ciklą apie vaikų miegą. Šiame numeryje skaitykite apie pagrindinius vaikų miego sutrikimus: knarkimą, nemigą, neramių kojų sindromą, narkolepsiją, epilepsijos priepuolius miego metu, ritmiškus judesius miegant, griežią dantimis ir t.t. Sužinosite, kodėl blogai, kai vaikas miega vienas atskirame kambaryje ir kada būtina kreiptis į gydytoją.
* ,,Prakalbink man širdį”. Logopedė Jurgita Lendraitienė išsamiai pristato, kaip vystosi kūdikio ir vaiko kalbos raida nuo gimimo iki mokyklos. Pagal logopedės rekomendacijas galėsite pasitikrinti, ar Jūsų vaiko kalba nevėluoja.
* ,,Pirmoji dešrelė”. Tęsiame informatyvų ir jaunoms mamoms itin vertingą straipsnių ciklą ,,Pirmasis, pirmoji” apie primaitinimą. Docentas Algimantas Vingras kiekviename numeryje pristato naujausias rekomendacijas, kaip primaitinti vis kitu patiekalu. Praeituose numeriuose rašėme kaip primaitinti pirmosiomis daržovių košėmis, sultimis ir tyrelėmis, mėsa, kruopų košėmis, žuvimi, rūgščiais pieno produktais, duonos gaminiais, užkandžiais, sriuba. Šiame numeryje skaitykite dešreles, kurių vaikams docentas nerekomenduoja.
* ,,Primaitinimas – klausimai atsakymai”. Atsakymai į skaitytojų atsiųstus klausimus apie primaitinimą. Plačiau – apie prieskonius vaikams ir kodėl netinka prieskonių mišiniai, pirkti parduotuvėse.
 
 
 
Ma­ži-dideli
* ,,maitinamės sveikai ir skaniai: kalakutiena”. Specialistų patarimai, kodėl vaikams sveika valgyti kalakutieną.
*,,Vaikas ir kompiuteris”. Edukologė Rykantė Bandzaitienė išsamiai pasakoja, nuo kokio amžiaus ir kaip vaikams elgtis su kompiuteriu. Jei tikitės, kad šiame straipsnyje kompiuteris bus pristatytas kaip visuotinis blogis, apsirinkate. Mokytoja rekomenduoja su kompiuteriu supažindinti net kūdikius, o kaip tai padaryti –rasite konkrečių patarimų straipsnyje.
* ,,Viename suole – princas ir elgeta”. Patarimai, kaip sumažinti socialinės nelygybės keliamą diskomfortą.
* ,,Amerika vaiko akimis”. Į JAV emigravusios šeimos sūnaus pasakojimas apie amerikietišką mokymosi sistemą, tenykštį vaikų auklėjimą ir lavinimą.
 
 
 
Būsiu sveikas
* ,,Pediatras atsako”. Docentas Algimantas Vingras atsako į skaitytojų atsiųstus klausimus.
* ,,Randais reikia rūpintis”. Pokalbis su chirurgu Dainiumi Geležausku apie gležną vaiko odą ir randus, atsiradusius po traumų. Kaip juos prižiūrėti, kad ,,iki vestuvių išgytų”.
* ,,Plaukiko ausis”. Patarimai tėvams, kurių vaikai lanko baseiną. Kaip išvengti ausų sudirgimo, kurį sukelia chloruotas vanduo.
* ,,TBC šmėkla”. Pokalbis su gydytoja pulmonologe apie vaikų tuberkuliozę – kaip ją atpažinti, kaip gydyti, o svarbiausia – ką daryti, kad vaikutis neužsikrėstų.
* ,,Kaip prižiūrėti akinukus”. Optikos salono darbuotojos patarimai, kaip prižiūrėti vaiko akinukus, kad jie kuo ilgiau tarnautų, kaip suprasti, kad akinukai jau atgyveno, kad per maži.
 
 
Mūsų namuose
* ,,Mama iš grožio pasaulio”. Pokalbis su 2 metų Patricijos mama Skaiste – manekene ir ,,Olialia” mergaite – apie modelio darbo ir motinystės suderinimą.
* ,,Kai išgijo širdis, išgijo ir kūnas”. Pokalbis su skaitytoja Gaila, kuri ilgai negalėjo susilaukti vaikučio, todėl nedvejodama įsivaikino mergaitę. Patyrusi motinystės džiaugsmą, Gaila atsipalaidavo, o tuomet gandrai atnešė ir biologinį sūnų.
* ,,Kas aš esu iš tikrųjų – dar negaliu pasakyti”. Edmundo Atkočiūno, kuris dėl mylimos moters metė kunigystę, pasakojimas apie emigraciją, 10 metų praleistų Amerikoje, trijų dukterų gimimą ir grįžimą į Lietuvą.
* ,,Keliauninkas nuo gimimo”. Sigitą draugas paliko sunkiausiu metu – kai ji laukėsi vaikelio. Bet moteris nepalūžo, o šiandien gali papasakoti kitoms mamoms apie įspūdingas keliones su sūnumi Titu. Titui dar nėra 2 metų, bet jis jau pabuvojo Egipte, Turkijoje, Tunise, Anglijoje. Netrukus laukia kelionė į Kubą. Visur Sigita su Titu keliauja dviese.
* ,,Man patinka būti močiute”. Būrėja Vaiva Budraitytė pasakoja patirtį būti vienerių metų Benignos močiute.
 
 
 
Laiminga mama - laimingas vaikas
* ,,Kodėl man liepia gerti”. Dietologės Aušros Jauniškytės straipsnis apie tai, kiek ir kokių skysčių turėtume išgerti per dieną ir kodėl būtent tiek – ne mažiau ir ne daugiau.
* ,,Ginekologė atsako”. Ginekologės atsakymai į skaitytojų atsiųstus klausimus.
* ,,Nėštukių projektas. Ketvirtasis nėštumo mėnuo”. Toliau nėštukių projekte dalyvauja dvi herojės – dvynukų besilaukianti Olga ir pirmagimio besilaukianti Indrė. Brigita iš projekto pasitraukė.
 
 
 
Dėlionė
* Redakcijos žodis – kodėl mamoms nereikia nebijoti rudeninės depresijos
* Nuotraukų konkursas ,,Anūkai valdo”. Įsisiūbavęs ir nepaprastai populiarus
* Nuotraukų konkursas ,,Mano vaiko ,,ožiukai”
* Laiškų dėžutė
* Nuotraukų konkursas „Mažasis mimas”
* Konkursas „Retas vardas”
* „Juokingiausios nuotraukos“ konkursas
* Vaikų ,,nusišnekėjimų” konkursas ,,Kad pasakė, tai pasakė”
* Naujienos: filmai, knygelės, vaizdajuostės
 
 
 
 
 
 


 
Taip pat skaitykite
Motinystė atneša be galo daug pokyčių gyvenime, suteikia moteriai grožio ir laimės, tačiau taip pat dovanoja iššūkių....

Yra knygų, kurias pamačius užplūsta šilčiausi prisiminimai. Vaikystėje jos buvo skaitomos po kelis kartus ir vis neatsibosdavo –...

Siūlome perskaityti nuostabią istoriją, kuri privers susimąstyti apie mūsų vertybes...

Pasitikdami Naujuosius Metus imame svarstyti, ką atneš ateitis, kokios naujienos laukia, ar mūsų gyvenimuose bus kardinalių pokyčių....

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (170)
Gabija