Namai > Skaitiniai > Kokią šeimą regime...
 

Kokią šeimą regime Lietuvos žiniasklaidoje?


2008 09 09 | Autorius: Raimonda Mačiulytė
 

Užsienio žiniasklaidos tyrėjai jau seniai yra nustatę, kad žiniasklaida yra viena svarbiausių institucijų, formuojančių požiūrį į šeimą bei partnerystę.

Kadangi žiniasklaida pati nusprendžia kokias temas pateikti skaitytojui, šiame straipsnyje bandysime paanalizuoti, kiek dėmesio ji skiria Lietuvos šeimai, kokių modelių ir kokiame kontekste ji yra pateikiama.

Šis straipsnis remiasi tyrimu, kurio metu buvo analizuojami trys skirtingi Lietuvos leidiniai – regioninis laikraštis, bulvarinis dienraštis ir nacionalinis dienraštis. Analizei buvo atrinkti 2007 metų liepos-gruodžio mėn. dienraščiuose publikuoti 918 straipsnių ir 150 straipsnių, publikuotų regioniniame laikraštyje.

 

Bulvarinis dienraštis: preke virtusios moters įvaizdis

Dienraštis dažnai naudoja sensacingumo, gando retoriką straipsniuose apie šeimą. Preke virtusios moters įvaizdis tampa savotiška dienraščio vizitine kortele, kada vos pridengtas moters kūnas nustelbia rašytinę informaciją. Žymių žmonių šeimyninio gyvenimo peripetijos tampa svarbiomis dienos aktualijomis.

Pastebėta, kad dienraštis, sureikšmindamas santuokos faktą, lygiai taip pat tarsi „paparaciškai“ sekdamas garsios Lietuvoje šeimos gyvenimą, nuolat praneša skaitytojams apie kūdikio šeimoje gimimą arba jo laukimąsi. Šeima tampa pelningu scenarijumi, kurį laikraštis gali konstruoti taip, kaip jam palankiausia.

Seksualinės mažumos yra iš karto pasmerkiamos, o jų santuokos sudarymo faktas vertinamas kaip „nenormalus“ reiškinys, kuris tradicinei šeimai kelia pavojų. Skleidžiamas įsitikinimas, kad gėjai pažeidžia ne tik lyčių, bet ir šeimos vaidmenis, o gėjų seksualumas kelia grėsmę įtvirtintai socialinei tvarkai.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Motinystė atneša be galo daug pokyčių gyvenime, suteikia moteriai grožio ir laimės, tačiau taip pat dovanoja iššūkių....

Yra knygų, kurias pamačius užplūsta šilčiausi prisiminimai. Vaikystėje jos buvo skaitomos po kelis kartus ir vis neatsibosdavo –...

Siūlome perskaityti nuostabią istoriją, kuri privers susimąstyti apie mūsų vertybes...

Pasitikdami Naujuosius Metus imame svarstyti, ką atneš ateitis, kokios naujienos laukia, ar mūsų gyvenimuose bus kardinalių pokyčių....

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (170)
Emilis