Vaikai > Ugdymas > Sportas ir vaiko charakteris
 

Sportas ir vaiko charakteris


 

 

Pasiekti sportinių aukštumų ar tiesiog užėjus į sporto salę jaustis „savo rogėse“ galima tik tada, kai išsirenkate jums tinkamiausią sporto šaką. Ir jei suaugusieji dar daugiau ar mažiau žino, ko nori, tai su vaikais – kur kas kebliau: kurlink juos orientuoti, kokį sportą parinkti?

 

Pirmosios treniruotės gali pasirodyti įdomios visiems, vėliau kiekvienam vaikui pasitaiko tingulio debesėlių. Tad kaip nustatyti, ar toks tingulys – tik pereinamasis etapas, ar iš tikrųjų šis sportas jūsų vaikui netinka?

 

Vienas iš būdų pasitikrinti – pasidomėti, koks sportas rekomenduojamas jūsų vaikui pagal charakterio tipą. Tai neturėtų tapti absoliučiu kriterijumi renkantis sporto šaką, bet galbūt patars jums, kur geriau orientuoti dar neapsisprendusį mažylį.

 

O jums kilusias abejones ir klausimus aptarkite su treneriu, papasakokite apie savo vaiko stiprias ir silpnas charakterio puses – taip palengvinsite jų bendravimą ir tarpusavio supratimą. Jei viskas vyks sklandžiai, mažylis jaus malonumą sportuodamas.

 
 
Sprinteriai ir stajeriai
 

Jei jūsų vaikas – ekstravertas (lengvai bendraujantis, impulsyvus, jam patinka būti dėmesio centre), jam geriausiai seksis tos sporto šakos, kuriose reikia jėgos ir greičio. Jam galima plaukioti trumpas distancijas, būti sprinteriu. Tokie vaikai pasiekia gerų rezultatų kovos menuose, kalnų slidinėjime, tenise. Jie lengvai juda, greitai perpranta judesio subtilybes, nelabai pasiduoda emociniam stresui, linkę rizikuoti. Jiems sekasi tie sportiniai užsiėmimai, kur reikia trumpalaikio energijos pliūpsnio. Ekstravertai tampa gerais gimnastais, akrobatais, snieglentininkais, banglentininkais.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
Danielė