Nėštumas > 9 mėnesiai > Pregoreksija – dar vienas...
 

Pregoreksija – dar vienas nėščiųjų rūpestis


2008 08 25 | Autorius: Parengta pagal užsienio žiniasklaidą
 

Laikai, kai nėštukės šventai tikėdavo, kad augant pilveliui reikia valgyti už du – jau praeity. Holivudo kūdikių bumo sužavėtos būsimosios mamos dabar daug dažniau stengiasi valgyti taip, kad iškart po gimdymo galėtų kuo lengviau ir greičiau sugrįžti prie savo buvusio kūno svorio ir linijų. Viskas būtų puiku, jei tas „lengviau ir greičiau“ realybėje nereikštų „tuojau pat tokia pat“.

 

Medikams kelia nerimą vis daugiau nėščiųjų, kurios besilaukdamos kūdikio ryžtasi ekstremalioms dietoms bei noriai didina savo treniruočių krūvius – kad užsitikrintų galimybę nėštumo metu priaugtų kilogramų atsikratyti vienu ypu, per gimdymą.

 

Sveika nėščioji per 9 mėnesius turėtų priaugti apie 10-14 kg. Kokie pavojai gresia kūdikiui ir pačiai būsimai mamai, jei ji įsikala į galvą priaugti ne daugiau kaip, tarkime, 7-8 kg?

 

Gera savijauta ir teigiamos emocijos svarbiau, nei kilogramai

 

Specialistų teigimu, būsimai mamai ir kūdikiui svarbiausia, kad šie ypatingi 9 mėnesiai prabėgtų kupini teigiamų emocijų, pasitikėjimo savimi ir vidinės ramybės. Be abejo, kartais tokiam idealiam laukimui sutrukdo įvairios nuo pačios mamos nepriklausančios gyvenimiškos situacijos ir aplinkybės.

 

Tačiau vis daugiau moterų be kitų priežasčių nerimauti užkrauna sau dar ir perdėtą nerimą, kaip gi jos atrodys ir kiek svers po gimdymo. Neretai šis nerimas persekioja visus 9 mėnesius. O kad nereikėtų priaugtą svorį mesti palengva ir po truputį, kaip rekomenduoja sveikas protas ir medikai, jos puola uoliai laikytis dietos ir sportuoti tikėdamos, kad taip ir joms, ir kūdikiui bus geriau.

 

Nėštumo metu moters organizme vyksta itin sudėtingi procesai. Kad jie vyktų sklandžiai, būtina su maistu gauti visų reikalingiausių maistingųjų medžiagų, vitaminų ir mineralų. Todėl bet kokia žemo kaloringumo dieta pridarytų dar daugiau žalos, nei tas pats mitybos režimas ne nėštumo metu.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (175)
Austėja