Vaikai > Vaiko priežiūra > Rugsėjo pirmoji:...
 

Rugsėjo pirmoji: pasiruošimas nuveja nerimą


2008 08 25 | Autorius: Parengė Laura Barzdaitienė
 

Rugsėjo pirmoji: pasiruošimas nuveja nerimą

Štai ir atėjo „katino dienų“, o tiksliau – vasaros atostogų pabaiga. Metas ruoštis mokyklai. Apie tai jau primena nebe tik rudenėjantys orai, bet ir parduotuvėse visu įkarščiu įsisiūbavusios mokyklinių prekių mugės.

Kaip per likusią savaitę kuo geriau parengti būsimąjį pirmoką laukiančioms permainoms? Specialistai rekomenduoja paskutinę atostogų savaitę pradėti palengva ruoštis mokykliniam gyvenimui. 

  • Jau nuo dabar paraginkite vaiką eiti miegoti kiek ankstėliau, nei jis buvo įpratęs vasarą, kad pasikeitus dienotvarkei patirtų mažiau streso. Puiku, jei jau nuo šiandienos miegoti jis eitų ne vėliau kaip 21.30-22 val.
  • Būsimajam pirmokėliui ypač svarbu išmokti tinkamai apsieiti su mokykline uniforma, tad skirkite laiko pasitreniruoti, kaip ją apsirengti, užsirišti, susisegti, į ką atkreipti dėmesį, ką nepamiršti pasitaisyti (kad ir nuolat užsilenkiančius švarko atvartus), o ką galbūt galite patobulinti pati: prisegti siūlu ar smeigtuku, apsiūti, padidinti ar sumažinti kilpeles sagoms ir pan.
  • Jei būsimasis pirmokas prieš rugsėjo 1-ąją labai nerimaus, jam bus sunku užmigti – turėkite vaistinėlėje vaikams tinkamos raminančios žolelių arbatos ar valerijono lašų.
  • Mokyklinių prekių įsigijimas suaugusiesiems – tai tik dar vienas krepšys prie visų kitų pirkinių iš prekybos centro. Tačiau būsimajam pirmokui tai džiugus įvykis. Naujas rašiklis, sąsiuviniai ir flomasteriai – tai kartu ir naujo jo gyvenimo etapo pradžia. Taigi puiku, jei mokyklinių prekių pirkimą suplanuosite kaip šventę ir pramogą. O grįžę namo rasite laiko pasidžiaugti įsigytais daiktais, padėsite juos būsimajam mokinukui susidėlioti į vietas.
  • Svarbiausia – nepalikite vaiko vieno su jo išgyvenimais, baimėmis ir lūkesčiais, pabūkite kartu, pasikalbėkite, o besibaigiant vasarai dar nuveikite ką nors smagaus.

O dabar – šiek tiek apie pačias prekes.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
Karolina