Pagrindinis > Vaikų sveikata – mūsų...
 

Vaikų sveikata – mūsų rankose


2008 08 20 | Šaltinis: "Gamma" nuotr.
 

Po truputį artėja rugsėjo 1-oji, todėl metas paklausti savęs, ar pilnai pasirūpinome savo mažųjų gudragalvių sveikatos patikrinimu. Kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d. mokiniai privalo pateikti visą informaciją apie profilaktinio savo sveikatos patikrinimo rezultatus.

Anot Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Slaugos katedros vedėjo Arūno Razbadausko, tikrinti vaikų sveikatą būtina ne tik dėl mokyklos reikalingo sveikatos pažymėjimo. Toks profilaktinis patikrinimas gali užkirsti kelią įvairiems susirgimams ir ligų protrūkiui.  

Tėvai turėtų daugiau dėmesio skirti vaikų sveikai gyvensenai, kadangi net 50 procentų mūsų sveikatos įtakoja gyvenimo būdas. Ypač sunku sukontroliuoti sveiką mitybą – negalime būti tikri, ar vaikas pietums skirtus dienpinigius panaudoja teisingai.  

„Akivaizdu, kad vaikai persisotina angliavandeniais. Dėl to sutrinka skrandžio ir žarnyno veikla: padidėja rūgštingumas, vargina skrandžio skausmai, užkietėja viduriai, sutrinka žarnyno floros pusiausvyra. Vadinamu greitu maistu mintantiems vaikams pradeda sparčiai augti svoris, vyresniems vystosi nutukimas, sustreikuoja sveikata. Ilgainiui antsvoris gali sukelti psichologinių problemų. Moksleivis gali susirgti bulimija ar anoreksija“ , - atvirai dėl nesveikos mitybos gręsiančius pavojus vardino medikas.  

Kita vertus, besirūpinantys vaiko mityba tėvai negali perlenkti lazdos. Griežtų dietų pasekmės irgi gali turėti skaudžių padarinių. Svarbiausia pasirūpinti, kad vaikai valgytų daug daržovių, vaisių, skaidulų nestokojančių produktų, pavyzdžiui, juodą rupią duoną ir pan. Riebaus maisto vartojimas turi būti ribojamas, dažniau renkamasi augalinius riebalus. Taip pat specialistai rekomenduoja valgyti daugiau žuvies patiekalų.   

Ne mažiau svarbu stebėti ir vaiko psichinę būklę. Ypač pirmokėlio. Tokiu atveju patartina gerokai prieš mokslo pradžią būsimą mokinuką pratinti prie minties, kad atėjus laikui, jis bus vienas naujoje aplinkoje, tarp naujų, nepažįstamų žmonių. 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Nors dvikalbėse šeimose, kur tėvai – skirtingų tautybių ir su atžalomis bendrauja skirtingomis kalbomis, vaikų kalbos vystymasis...

Jei pastebėjote, jog vaikas staiga ėmė miegoti gerokai per daug, arba atvirkščiai, pastebėjote, jog jį kamuoja nemiga – gali...

Aktyvumas ir reguliari mankšta nėštumo metu išeina į naudą, – tokią išvadą pateikė Pepperdine (JAV)...

Olsterio universitete atlikti tyrimai parodė, jog berniukai kur kas geriau atsako į dėmesingumo testo klausimus, jei yra šiek tiek...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (162)
Indre