Nėštumas > Gimdymas > Priešlaikinis gimdymas:...
 

Priešlaikinis gimdymas: rizika ir ženklai


2008 07 15 | Autorius: Administrator
 Deja, dalis priešlaikinių gimdymų baigiasi kūdikio mirtimi – jis būna pernelyg mažas ir neišsivystęs kad prisitaikytų prie gyvenimo. Todėl itin svarbu žinoti ir atpažinti, kokie ženklai gali signalizuoti priešlaikinio gimdymo grėsmę.

Kas yra priešlaikinis gimdymas?

Idealus nėštumas trunka 40 savaičių arba maždaug 9 kalendorinius mėnesius. Nepaisant to, 38-tą nėštumo savaitę vaisius jau dažniausiai būna pilnai išsivystęs gimti, taigi jau nuo šios savaitės prasidėjęs gimdymas priešlaikiniu nelaikomas. Ribą nubrėžia 37-ta nėštumo savaitė. Iki jos gimdymas laikomas priešlaikiniu.

Anksčiau nei 20-tą nėštumo savaitę prasidėjęs gimdymas laikomas persileidimu. Persileidimo priežasčių yra daugiau, nei priešlaikinio gimdymo priežasčių.

Kas lemia priešlaikinį gimdymą?

Nors daugeliu atvejų priešlaikinio gimdymo priežastys lieka neaiškios, esama veiksnių, kurie, kaip nustatyta, gali lemti pernelyg anksti prasidėjusią gimdymo veiklą. Jie paprastai siejami su motinos sveikata arba jos gyvenimo stiliumi. Tarp dažniausiai pasitaikančių rizikos veiksnių minimi šie:

•    Daugiavaisis nėštumas;
•    Ankstesni nėštumai, pasibaigę priešlaikiniu gimdymu;
•    Gimdos kaklelio nepakankamumas arba jo pakitimai ankstesnių nėštumų metu;
•    Estrogeninis vaistas dietilstilbestrolis (DES). Jis skiriamas norint užkirsti kelią persileidimui, tačiau nustatyta, kad gali išprovokuoti priešlaikinį gimdymą tuo atveju, jei būsimos mamos mama savo nėštumo metu buvo gydyta šiuo vaistu;
•    Apsiūtas gimdos kaklelis (tai kartais daroma norint išvengti persileidimo dėl gimdos kaklelio nepakankamumo)
•    Ankstesni nėštumų nutraukimai;
•    Į organizmą patekusios infekcijos;
•    Rūkymas, alkoholio vartojimas, narkotikai nėštumo metu;
•    Ilgalaikis nėščiosios patiriamas emocinis arba fizinis stresas.


Priešlaikinio gimdymo simptomai

Nors nėštumo metu kai kurie negalavimai, tokie, kaip nugaros ar pilvo maudimas, laikomi normaliu reiškiniu, kartais jie gali būti ir pirmaisiais priešlaikinio gimdymo pranašais. Kaip tik todėl visos nėščiosios raginamos skubėti pasikonsultuoti su gydytoju vos pajutusios ką nors įtartino. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į šiuos priešlaikinio gimdymo simptomus: >> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dažnai kalbame apie gimdymą ir tapimą mama, kuomet moterį užplūsta beribė emocijų jūra, tačiau daug rečiau susimąstome apie vyro...

Tikriausiai kiekvienai teko išklausyti vyrų abejones dėl „tikrųjų“ gimdymo skausmų bei teiginius, kad moterys...

Jei laukiatės pirmojo vaikelio, natūralu, kad gimdymas jums kelia nerimą ir baugina. Tačiau bijoti nėra ko. Baimės greičiausiai...

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudaryta darbo grupė dėl gimdymų ne gydymo įstaigose, t.y. namuose, reglamentavimo baigė...

Rašyti komentarą

 
DAIVA
2014-08-24 10:15:16
sveiki,noreciau paklausti kas galetu buti.pries 3 savaites man apsiuvo gimdos kaklely,po operacijos lyg nieko tokio nejutau,dabar pradejo begti isskyros ruda,su geltona ir kraujo priemaisom,bet atrodo kad vanduo bega,gyditoja patikrino sako ne vaisiaus vanduo bega.buna maudzia pilvo apacia bet nedaznai.dabar man 18 savaiciu nestumo.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (191)
Roberta