Nėštumas > Po gimdymo > Intymi treniruotė po gimdymo
 

Intymi treniruotė po gimdymo


2008 06 16 | Autorius: Administrator
 Būtent ši jūsų gyvenimo sritis po gimdymo gali kelti nemažai rūpesčių. Pasak statistikos, maždaug kas trečia moteris po gimdymo dar metus skundžiasi įvairiomis intymiomis problemomis. Kaip ir vėl tapti vieninele, nepakartojama ir pačia geidžiamiausia savo vyrui?


Anatominiai pakitimai

Dauguma lytinio gyvenimo problemų po gimdymo susiję su moters anatominiais pakitimais.

Dubens dugnas – tai raumenų grupė, palaikanti gimdą ir makštį taisyklingoje padėtyje. Nėštumo metu sparčiai auganti gimda spaudžia dubens dugno raumenis bei raiščius, juos ištempia ir suminkština. Raumenims tenkantis krūvis gimdymo metu tik dar labiau paskatina mažojo dubens organų nusileidimą, o kartu ir lytinio jautrumo sumažėjimą meilės žaidimų metu.

Deja, moters lytinių organų pakitimai lemia ne tik su lytiniu aktu susijusias problemas, bet ir skysčių šalinimo ar virškinimo sutrikimus. Bėgant metams raumenys savaime dar labiau nusilpsta, kas pradeda grėsti šlapimo nelaikymu ir vidurių užkietėjimu.

Bet kad ir kaip grėsmingai beskambėtų šios problemos, nusivilti tikrai neverta. Situacija tikrai ištaisoma, viskas priklauso tik nuo jūsų valios ir atkaklumo. Kadangi nėštumo metu didžiausias krūvis teko dubens dugno raumenims, juos, kaip ir kitus raumenis, galima sustiprinti darant mankštą.


Į pagalbą – daktaras Kėgelis

Pirmasis dubens organų mankštą pasiūlė gydytojas pavarde Kėgelis. Šiuo metu jo vardu pavadinti patys populiariausi pasaulyje intymių raumenų treniravimo pratimai.

Iš pradžių Kėgelio pasiūlytas pratimų kompleksas buvo taikytas tik šlapimo sutrikimams gydyti, tačiau ilgainiui pastebėta, kad šie pratimai itin veiksmingi moterims pogimdyminiu periodu – padeda greičiau sugrąžinti per nėštumą ir gimdymą nusilpusius raumenis į jų ankstesnę būklę, palengvina tuštinimąsi.

Pratimus rekomenduojama pradėti daryti ne anksčiau kaip praėjus 2 dienoms po gimdymo, jei jis nebuvo komplikuotas. Jei jums buvo atliktas cezario pjūvis, kilo uždegimas ar buvo prasidėjęs kraujavimas, pratimus atidėkite vėlesniam laikui. Tokiu atveju apie fizinius krūvius ir mankštą geriausia pasikalbėti su savo gyytoju – jis rekomenduos optimalų krūvį ir geriausiai nustatys, kada jau būsite pasirengusi sportui.


Kėgelio pratimai žingsnis po žingsnio

1 žingsnis: Raskite reikiamus raumenis.

Kad pratimai tikrai duotų norimą efektą, visų pirma svarbu pačiai pajusti raumenis, kuriuos treniruosite. Kai kada moterys atlikdamos pratimus tik sutraukia dubens ir pilvo preso raumenis, bet visai neduoda krūvio mažojo dubens raumenims.

Nustatyti reikiamus raumenis galima keliais būdais.

Pirmasis – šlapinantis sulaikyti šlapimą suspaudžiant mažojo dubens raumenis. Keletą kartų pamėginus tai atlikti vėliau bus nesunku imtis mankštos – būsite įsidėmėjusi, kuriuos raumenis reikia sutraukinėti.

Antrasis metodas – įkišti pirštą į makštį ir pamėginti suspausti jį mažojo dubens raumenų jėga. Turėtumėte pajusti, kaip makštis susiaurėjo, tarsi apglėbė pirštą. Tuo pačiu stebėkite, kad pilvo preso raumenys tuo metu būtų visiškai atpalaiduoti.


2 žingsnis: Gairės naujokėms.

Mankštą pradėti rekomenduojama gulint ant nugaros, kojos pusiau sulenktos per kelius ir šiek tiek praskėstos, pėdos atremtos į grindis.

Pratimai pradedami sutraukiant mažojo dubens raumenis 3-5 sekundėms, o paskui palengva atleidžiant. Minimalus pratimų kiekis serijoje – 25. Tačiau nenustebkite, jei iškart po gimdymo tiek jums pasirodys per daug. Padarykite tiek, kiek jums pavyksta, ir palengva krūvį didinkite.3 žingsnis: Variacijos pažengusiosioms.

Vėliau galima nebe tik didinti raumenų sutraukimų skaičių, bet ir pasunkinti pratimą keičiant kūno padėtį bei judesių ritmą, atliekant seriją greitų sutraukimų, arba atvirkščiai – lėtai sutraukiant ir laikant nebe 3-5, o 10-15 sekundžių.

Vėliau pratimus galima atlikti nebe tik gulint, bet ir stovint, sėdint ar net vaikštant. Svarbiausia – kad dirbtų būtent tie raumenys, kuriuos ir norite stiprinti.

Maksimalus pratimų skaičius – 3 serijos po 30 sutraukimų per dieną. Jei jau pasiekėte šį krūvį – vadinasi, jūsų raumenys jau pilnai atsistatė ir sugrįžo į tą būseną, kokios buvo prieš nėštumą. Taigi toliau jums tereikės tik palaikomosios treniruotės.


Mamos, kurios gyvenimą ką tik papildė naujagimis, dienotvarkė gali būti labai įtempta. Tad išmokus Kėgelio pratimų techniką pasinaudokite proga juos atlikti ne tada, kada rasite laiko sportui, o tada, kada jums patogiau: sėdint prie kompiuterio, laukiant eilėje prie gydytojo kabineto, skaitant knygą ar žiūrint televizorių.


Parengta pagal užsienio žiniasklaidą
Agentūros „Gamma“ nuotr.


Gairės:  po gimdymo,  pratimai
 
Taip pat skaitykite
Natūralu, kad susilaukusios mažylio mamaytės greitai išvargsta - kūnas dar nespėja atsigauti po gimdymo, o jau tenka stačia galva...

Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų....

Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti...

Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ surengtoje šeimų šventėje...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (162)
Aurėja