Nėštumas > Po gimdymo > Sveikiname tapus vyresnėliu!
 

Sveikiname tapus vyresnėliu!


2007 10 03 | Autorius: Laura
 

Moksliniai tyrimai rodo, kad vaikai, kurie nelankė mamos gimdymo namuose, vėliau dažniau būna priešiškai nusiteikę mamos ir mažojo šeimos nario atžvilgiu. Todėl jei viskas gerai – pageidautina, kad pirmasis jų susitikimas įvyktų būtent ten.

Galėdamas pamatyti, paglostyti, o gal ir palaikyti rankose naujagimį vyresnysis vaikas lengviau susitaiko su realybe: jų šeimoje šis tas pasikeitė, ir tas mažylis nėra nežinia iš kur atsiradęs lėliukas, jis – realus, mažas žmogutis, gimęs štai čia, gimdymo namuose. Vyresnėlis pasijunta pilnateisiu šio įvykio liudininku (nesvarbu, kad paties kūdikio gimimo jis ir nematė).

Tačiau kad pirmoji pažintis su broliu ar sese praeitų sklandžiai, jai pravartu pasirengti iš anksto.

• Dar prieš gimdymą papasakokite savo vaikui, kad mamai reikės kurį laiką pabūti ligoninėje, nuraminkite, jog tai visai nereiškia, kad mama ar mažylis serga – tiesiog pirmomis dienomis jiems ten saugiau.

• Pasakodama apie tai, kaip vaikas jus lankys, papasakokite, kiek laiko lankytojams galima užtrukti palatoje, kad pasibaigus lankymui jis turės grįžti namo, o jūs dar kurį laiką liksite ten kartu su kūdikiu.

• Pati morališkai pasiruoškite ne tik teigiamoms vyresnėlio emocijoms išvydus brolį ar sesę – gana dažnai pasitaiko, kad pirmasis susitikimas būna šaltokas: vyresnėlis gali nusivilti pamatęs, kad kūdikis visai mažas ir su juo negalima žaisti; labai tikėtina, kad jis tiesiog sunkiai suvoks, kaip reikia elgtis ir kaip susitvarkyti su širdelėje kunkuliuojančiomis emocijomis. Be abejo,vėliau viskas pasikeis, svarbiausia – priimkite bet kokią vyresnėlio reakciją su šiluma ir meile, apkabinkite jį ir pasveikinkite tapus broliu ar sese – juk jūs jau spėjote apsiprasti su mamos statusu, o jam tapti vyresniuoju broliu ar sese – nauja patirtis.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Natūralu, kad susilaukusios mažylio mamaytės greitai išvargsta - kūnas dar nespėja atsigauti po gimdymo, o jau tenka stačia galva...

Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų....

Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti...

Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ surengtoje šeimų šventėje...

Rašyti komentarą

 
jurga
2011-07-31 14:45:58
Labai patiko straipsnis. Tikiuosi daug ka pritaikysime realybeje. Aciu uz patarimus. Net apsiverkiau kaip grazu. Ir dovanele vesiuos vyresniajam :-)
ir vėl mama
2008-10-13 15:11:01
Labai geras straipsnis, naujojo šeimos nario laukiame "ant dienų", vyresnįjį tam ruošiame, kalbamės. Radau tikrai neblogų minčių pamąstymui, pvz. jog vaikutis turėtų išeiti iš liginonės su tuo pačiu asmeniu, kuris palydėjo jį aplankyti naujagimio. Visi patarimai tikrai verti dėmesio.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Orinta