Nėštumas > Gimdymas > Mažos rizikos gimdymai...
 

Mažos rizikos gimdymai patikėti vien akušerėms


2007 06 06 | Autorius: Giedre
 

Gydytojas čia pasirodys tik atsiradus nenumatytų sunkumų.

Mažos rizikos gimdymu, pagal Pasaulinės sveikatos organizacijos apibūdinimą, laikomas savaime prasidėjęs gimdymas, kai nėra patologijos, dėl kurios reikėtų įsikišti specialistui tiek iki sąrėmių pradžios, tiek ir jų metu. Tai reiškia, kad gimdančiai sveikai moteriai užtenka kvalifikuotos slaugos bei psichologinės paramos.

Būtent to užtekdavo gimdyvėms tūkstančius metų, kai gimdymą prižiūrėjo pribuvėjos. Tik prieš kelis dešimtmečius, - informavo Akušerijos-ginekologijos departamento gydytojai, - normalaus gimdymo eigą vis aktyviau pradėjo koreguoti gydytojai. Iš pradžių tai davę efektą: cezario pjūvio operacijos išgelbėjo daugelį gimdyvių ir naujagimių.

Tačiau buvo pastebėta, kad intervencijų skaičiaus didinimas kartais turi atvirkščią efektą, padaro daugiau žalos nei duoda naudos. Tai supratus daugumoje pasaulio šalių nuspręsta mažos rizikos gimdymą patikėti akušerėms. O "atlaisvintą" laiką gydytojai gali panaudoti kvalifikacijai kelti, sudėtingoms sveikatos priežiūros paslaugoms teikti.

Rėmėsi patirtimi

"Pasaulyje - Anglijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Vokietijoje ir kitur - tokia paslauga seniai egzistuoja, kai kur įkurtos net atskiros įstaigos be gydytojų, - sakė ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis. - Atėjo laikas ir Lietuvoje tai padaryti."

Pasaulio patirtis parodžiusi, kad nuolatinis gimdyvės palaikymas sumažina nuskausminamųjų medikamentų poreikį, cezario pjūvio ir instrumentinio gimdymo tikimybę.

Be to, akušerės visada arčiau gimdyvių, bendrauja "be barjerų". Kvalifikuotos akušerės psichologinė parama ir gimdymo slauga dažnai padeda išvengti nereikalingų intervencijų.

"Tai nauja ir drąsi idėja bei išbandymas tiek gydytojams, tiek akušerėms, tiek ligoninės vadovams. Tokios praktikos dar nėra nei Latvijoje, nei Estijoje, nei kituose Lietuvos miestuose. Aišku, kad nauji sprendimai yra nelengvi", - prisipažino ligoninės vadovas.

Nemažai rekomendacijų, kaip organizuoti šią veiklą, suteikė kolegos iš Jungtinės Karalystės tarptautinėje konferencijoje, kuri Klaipėdos universitetinėje ligoninėje vyko praėjusių metų rudenį.

Ruošėsi metus

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Dažnai kalbame apie gimdymą ir tapimą mama, kuomet moterį užplūsta beribė emocijų jūra, tačiau daug rečiau susimąstome apie vyro...

Tikriausiai kiekvienai teko išklausyti vyrų abejones dėl „tikrųjų“ gimdymo skausmų bei teiginius, kad moterys...

Jei laukiatės pirmojo vaikelio, natūralu, kad gimdymas jums kelia nerimą ir baugina. Tačiau bijoti nėra ko. Baimės greičiausiai...

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudaryta darbo grupė dėl gimdymų ne gydymo įstaigose, t.y. namuose, reglamentavimo baigė...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (191)
Aistukas