Namai > Šventės > Auga naujas Jonų atžalynas
 

Auga naujas Jonų atžalynas


2008 06 23 | Autorius: Laura Barzdaitienė
 

Tikrai nerastume kito vardo, kuris būtų toks paplitęs visame pasaulyje, turėtų tiek variantų įvairiose kalbose. Mamos, auginančios mažuosius Jonus, taip pat sutinka: šis vardas išties ypatingas!

Gimusieji per Kalėdas ar Naujuosius Metus kartkartėmis pasiguodžia: nemalonu, kai gimtadienis ištirpsta ir užsimiršta šventiniame šurmulyje. Tuo tarpu Jonams, Jonėms ir Janinoms pasisekė: jų šventė, jų vardo diena ne tik kad nepasimiršta ir niekur nepradingsta – ją švenčia visa Lietuva.

Išvertus iš hebrajų kalbos, Jonas reiškia „Jahvės (Dievo) išklausytas, palaimintas“.

Ir nors kurį laiką mamos nenoriai suteikdavo savo vaikams Jono vardą, esą pernelyg senovišką ir nemadingą, vis dėlto istorijos ratas apsisuko ir… vardai Jonas ir Jonė vėl laikomi vienais populiariausių vardų mažyliams!


Trumpas, lietuviškas, tikras1 metų ir beveik 2 mėnesių Jono mama Jurgita pasakoja savo sūnui vardo iš anksto nerinkusi. Maža to, jie su vyru net nenorėjo žinoti, kas gims – berniukas ar mergaitė. Tačiau neatsargus ultragarsą darančio gydytojo komentaras vis dėlto išpranašavo, kad po širdimi spardosi mažas vyrukas. Ir nors net ir tada tėvai nebuvo linkę skubėti rinktis berniukiškų vardų, mažyliui gimus nusprendė: vardas turi būti „trumpas, lietuviškas, vyriškas, gražus ir tikras” – Jonas.

Vieni giminaičiai prie šio vardo įprato iš karto, kitiems toks tėvų sprendimas pasirodė kiek netikėtas, o dabar linksmo, guvaus šviesiaplaukio mėlynakio berniuko kitokiu vardu niekas nė neįsivaizduotų.Pernai per Jonines Jonukui dar nebuvo suėję nė 2 mėnesiai, taigi šventę šeima pasitiko labai ramiai. Tuo tarpu šiemet jau, sakė, be Joninių laužo su dešrelėmis tikriausiai neapsieis. O augant Jonukui tikriausiai augs ir vardinių šventimas.


Pagal Joną ir vainikasMūsų forumo dalyvė Aurum (Aurelija) taip pat didžioujasi savo sūneliu Jonu, kuriam ši šventė jau bus trečioji – ją pasitiks būdamas 2,6 metų. Šis Jonukas buvo pavadintas savo senelio, mamos tėčio garbei. Mama Aurelija noriai prisimena smagią sūnaus vardo istoriją. Kai ji laukėsi, echoskopas „pranašavo” mergaitę. Visi labai džiaugėsi būsima mažyle, tik vienas būsimasis senelis, mamos tėtis, nepasitikėjo šiuolaikinėmis technologijomis ir kalbėjo, kad sulauks anūko. Taigi būsimieji tėveliai ėmė ir pažadėjo: jei iš tikrųjų gims berniukas – jis bus pavadintas senelio vardu. Kaip parodė netolima ateitis, senelis išties buvo teisu. Kas tai – tikrove virtęs senelio pokštas ar išties magiška nuojauta? Dabar jau nebesvarbu. Svarbiausia – kad abu Jonai puikiai sutaria ir bendrauja, yra tiesiog neišskiriami. Juokingiausia, kai kam nors paklausus, kur yra Jonukas, atsakoma: „Jonukas žaidžia su Jonu”.Beje, mama Aurelija džiaugiasi, kad jos sūnus turi ne tik senelį Joną, bet ir gerą draugą Joną, kuriam liepos mėnesį sukaks 4 metai. Šio Jono senelis – taip pat Jonas, o močiutė – Janina. Taigi abi šeimos Jonines švenčia tikrai linksmai. Netgi kaimynai, ateidami sveikinti senelio, ant buto durų kabina didelų ir mažą vainiką - Jonui ir Jonukui.

Mūsų portalas savo ruožtu sveikina visus mažuosius Jonus, Jones ir Janinas, jų tėvelius bei senelius. Tegul auga tvirtas, lietuviškas ir tikras Jonų atžalynas!
Nuotraukos iš mamos Jurgitos ir mamos Aurelijos asmeninių archyvų


 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Jeigu apie senąsias Kūčių tradicijas šį bei tą žinome, tai apie Kalėdas, kaip taisyklė, informacijos turime mažiau, tačiau...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
kamile