Namai > Skaitiniai > Taupyti vaiko ateičiai –...
 

Taupyti vaiko ateičiai – nuo pat gimimo?


2008 06 02 | Autorius: Administrator
 

Tikriausiai kiekvienas tėvas ar mama iš anksto žino, kuo bus jo kūdikėlis, kai užaugs. Vieni mato jį su verslininko ar diplomato kostiumu, kiti – su balerinos sijonėliu, treti – su menininko berete... Kiek žmonių – tiek požiūrių.

Taikomos lengvatos

Taip, rūpinamės – nedvejodami atsakytų maždaug 52 tūkst. Lietuvos tėvų. Jie kas mėnesį savo atžalų ateičiai atideda vidutiniškai po 111 litų. Iš viso tai – beveik 6 milijonai litų. Prie šios armijos kasmet prisijungia dar apie 10 tūkst. tėvų, sudarančių naujas kaupiamojo arba investicinio vaikų draudimo sutartis.

Auga ne tik taupančių tėvų skaičius – vis jaunėja atžalos, kurioms tėvai „krauna kraitį“. „Norėdami sukaupti lėšų vaikų ateičiai – mokslams ar savarankiško gyvenimo pradžiai – tėvai vis dažniau pradeda taupyti vaikui vos gimus ir per pirmuosius trejus vaiko gyvenimo metus“, – sakė Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos (LGDĮA) prezidentas Artūras Bakšinskas.

Kaip [portalui] tvirtino LGDĮA prezidentas, šiuos skaičius lemia ir neaiški situacija šalies švietimo sektoriuje. Nežinodami, kiek gali kainuoti sūnaus ar dukters aukštasis mokslas, tėvai ima tuo rūpintis nuo pat vaiko gimimo. „Tačiau tokia situacija pastebima visame sparčiai besikeičiančiame pasaulyje“, – ramina A. Bakšinskas. „Taip pat žmonės elgiasi ir Vakaruose, kur ši iniciatyva yra ypatingai skatinama valstybės.“ Atitinkami teisės aktai priimti ir Lietuvoje – draudžiantiesiems savo vaikus taikoma mokesčių lengvata, jie atgauna daugiau pinigų deklaruodami pajamas.

Pasirinkimas

Rūpestingi tėvai gali rinktis investicinį arba kaupiamąjį vaikų draudimą.

Pirmuoju atveju mėnesine įmoka įvairiose rinkose disponuoja specialistai, kurie siekia įmokamas lėšas investuoti kuo pelningiau. Tačiau investavimo kryptis pasirenka pats draudėjas - galima investuoti į kiekvienos gyvybės draudimo bendrovės siūlomus investicinius fondus, tiek konservatyvaus investavimo, tiek rizikingesnius – visa tai priklauso nuo kliento drąsos ir pasirinkimo.

Tuo tarpu pasirinkus kaupiamąjį draudimą, mokamos fiksuotos nustatyto dydžio palūkanos. Šis būdas mažiau pelningas, tačiau ir mažiau rizikingas.

4000 litų per mėnesį

Vidutinė įmoka vaiko ateičiai, 111 litų per mėnesį, pastaraisiais metais keičiasi 10 proc. ribose. Tačiau didžiausia įmoka auga labai sparčiai. „2004 metais daugiausiai investuojantys klientai savo atžaloms skirdavo apie 1000 litų per mėnesį,“ – prisimena A. Bakšinskas. „Per trejus metus ši suma išaugo keturis kartus – dabar dosniausi tėvai savo vaikų ateičiai kaupia po 4200 litų per mėnesį!“

Nors ši suma pavydėtina, vaiko ateičiai nebūtina skirti tūkstančių. „Sakykime, kad pradėjote kaupti lėšas, kai vaikui sukako 3 metai. Kiekvieną mėnesį mokėdami 90 litų dydžio įmoką, iki vaiko pilnametystės t.y. per 15 metų galima sukaupti apie 22 tūkst. litų, jei prognozuojamas metinis investicijų pajamingumas 6 proc. Išsamesnės informacijos patarčiau teirautis pasirinktoje gyvybės draudimo bendrovėje “, – sakė LGDĮA vadovas.

G. Šalkauskaitės nuotr.
 


 
Taip pat skaitykite
Motinystė atneša be galo daug pokyčių gyvenime, suteikia moteriai grožio ir laimės, tačiau taip pat dovanoja iššūkių....

Yra knygų, kurias pamačius užplūsta šilčiausi prisiminimai. Vaikystėje jos buvo skaitomos po kelis kartus ir vis neatsibosdavo –...

Siūlome perskaityti nuostabią istoriją, kuri privers susimąstyti apie mūsų vertybes...

Pasitikdami Naujuosius Metus imame svarstyti, ką atneš ateitis, kokios naujienos laukia, ar mūsų gyvenimuose bus kardinalių pokyčių....

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (170)