Namai > Augintiniai > Išraiškingos akys,...
 

Išraiškingos akys, švelnus kailiukas. Kas?


2008 07 17 | Autorius: Administrator
 

Nemanykite, kad šinšilos būna tik pilkos spalvos. Jų atspalvių variacija labai plati: balta, smėlinė, ruda, juoda. Gyvūnėlių parduotuvėse dažniausiai rasite standartinės – pilkos – spalvos graužikų.

Šinšilos labai mieli, draugiški, taikūs, protingi ir prieraišūs žvėreliai. Jų snukeliai gana išraiškingi, išlavinta mimika. Šis gyvūnėlis tikrai suteiks jums džiaugsmo.

Jei nusprendėte įsigyti šinšilą, atminkite, kad šiam graužikui prireiks nemažai kasdieninės priežiūros. Gyvūnėliui reikės daug vietos, kadangi jis labai judrus ir aktyvus, didelio narvo su tinkama įranga, kokybiško maisto ir, žinoma, jūsų dėmesio.

Šinšilos narvelis turi būti pakankamai erdvus ir aukštas (apie 1 m), kad gyvūnėlis galėtų laisvai judėti. Šie augintiniai mėgsta šokinėti ir šokinėja gana aukštai. Jų šokinėjimo technika panaši į kengūrų, todėl narvelis turi būti pakankamai aukštas, jame įrenkite keletą lentynėlių, kad gyvūnėlis turėtų kur pramankštinti kojas. Taip pat įrenkite namelį miegui ir poilsiui, maudyklę su smėliu, indą maistui ir vandeniui. Atminkite, kad šinšilos – graužikai, su stipriais ir aštriais dantimis. Narvelį iš plono medžio jos gali lengvai pragraužti ir pabėgti. Narvą pastatykite ramiame ir šiltame kambaryje. Šie švelniakailiai graužikai labai jautrūs stresui ir triukšmui.

Šinšilų mitybos racioną turi sudaryti grūdinis ir sultingas maistas. Galite įsigyti specialų granuliuotą pašarą. Nepamirškite pasirūpinti švariu ir šviežiu geriamuoju vandeniu. Pavasarį ir vasarą augintinį galite šerti ir žaliu pašaru: žole, žievele, medžio šakelėmis.

Suaugusi šinšila būna apie 30 cm ilgio, sveria apie 600 g. Nelaisvėje šie graužikai gyvena iki 10 – 20 m.


 
Taip pat skaitykite
Šunelio pasirinkimas - atsakingas procesas, ypač, jeigu tai pirmasis jūsų augintinis arba šeimoje auga vaikai. Kiekvienas tinkamai...

Jeigu jaučiatės prislėgti, neturite jėgų ir sveikatos – pabendraukite su gyvūnais! Jie padeda įveikti tiek fizinį, tiek dvasinį...

Pulmonologai sako, kad kai kalbame apie pasyvų rūkymą – kvėpavimą tabako dūmais užterštu oru – labiausiai pažeidžiamos...

Kol sporto klubai sudarinėja gardžias dietas šeimininkams, Lietuvos šunų mylėtojai nusitaikė į naują, bene tobulą meniu jų...

Rašyti komentarą

 
vbvgm jghk
2009-11-10 19:06:47
paciulpti
Indrė
2009-05-21 21:54:29
Auginu porelę šinšilų. Jiems sausio pabaigoje gimė šinšiliukas berniukas, kuriam dabar ieškau naujų namučių  Mažylis standartiškai pilkas - kaip tėvas, nors mama juoda. Labai fainas, sveikas, judrus ir smalsus, pripratęs prie rankų. Tik bėda, jo vienos (kairiosios) ausytės kraštelis šiek tiek pažeistas . Nežinau, kaip tai atsitiko - gal kur nors narve užsikabino, nes visur kiša savo nosytę... Dabar jam jau beveik 4 mėnesiai, bet jis dar pastebimai mažesnis už tėvus, ir snukutis dar toks vaikiškas… Įdėjau kelias nuotraukas čia: http://geridaiktai.webs.com/sinsiliukas.htm . Ten yra ir mano koordinatės. Beje, mes Vilniuje (Naujininkuose)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (198)
Akvilė