Virtuvė > Maistas > Ar jūsų šaldytuvas guminis?
 

Ar jūsų šaldytuvas guminis?


2008 07 01 | Autorius: Administrator
 

Nėra reikalo laikyti šaldytuve tuos produktus, kurie kuo puikiausiai gali būti kambario temperatūroje. Pvz., neatidarytos konservų dėžutės. Prieš dėdami jas į šaldytuvo lentyną, nepatingėkite perskaityti jų laikymo sąlygas etiketėje. Ar nepaprasčiau konservų dėžutes laikyti spintelės lentynoje? Ir ne todėl, kad šaldytuve nebūtų vietos. Tiesiog stenkitės maksimaliai neperkrauti šaldytuvo, nes visiškai užpildytos jo lentynėlės verčia išeikvoti daugiau elektros energijos, apsunkina oro cirkuliaciją, tuomet blogėja laikymo sąlygos tiems produktams, kuriuos laikyti šaldytuve iš tiesų būtina.

Mėsą laikykite šaldymo kameroje, bet jei ruošiatės gaminti patiekalą iš jos artimiausiomis valandomis, geriau ją padėkite į lentynėlę po kamera. Apgalvokite kiek mėsos jums reikės, nes pakartotinai užšaldyta praranda skonį bei maistingąsias savybes. Šaldytuve mėsą laikykite įvyniotą į specialią plėvelę, blogiausiu atveju – patalpinkite ją į polietileninį maišelį. Taip pat saugokite ir žuvį.

Apskritai, stenkitės visus maisto produktus laikyti apvyniotus plėvele. Vieni produktai turi stiprų kvapą, o kiti lengvai jį sugeria. Todėl jei nemėgstate braškių, kurios kvepėtų rokforo sūriu, nepatingėkite įsigyti specialios plėvelės maisto produktams vynioti. Be to, ši plėvelė padeda išlaikyti drėgmę, apsaugo produktus nuo džiūvimo, gedimo, maistas ilgiau išlieka šviežias. Ypač svarbu naudoti plėvelę šaldytuvuose su „No Frost“ sistema, o dar geriau – specialius hermetiškus indelius.

Paprastai šaldytuvuose būna kelios skirtingų temperatūrų zonos. Jos nurodytos šaldytuvo naudojimo instrukcijoje. Stenkitės įvairių produktų laikymui parinkti jiems optimalias zonas.

Grietinę, grietinėlę, kremus ir tortus vertėtų laikyti ne aukštesnėje nei +1° C temperatūroje.

Pyragus laikykite nehermetiškuose induose, uždengę juos dangteliu, kuriame yra angos, kad oras galėtų cirkuliuoti.

Pieną ir kitus pieno produktus laikykite temperatūroje nuo +3 iki +6° C.

Kiaušinius laikykite specialiose jiems skirtose lentynėlėse šaldytuvo durelėse. Jei ten neužtenka vietos, įsigykite specialius tam skirtus plastikinius indelius.

Daržoves laikykite joms skirtose induose šaldytuvo apačioje. Uogas ir vaisius geriausia laikyti neplautus ir drėgmei nepralaidžioje pakuotėje.

Nepatariama pernelyg atšaldyti mineralinius gydomuosius vandenius. Nuo to jie praranda dalį savo gydomųjų ir vertingųjų savybių.

Niekada nedėkite į šaldytuvą karštų produktų. Palaukite kol jie visiškai atvės ir tik tada talpinkite šaldytuve.

Šaldytuvus, kuriuose nėra automatinės atitirpinimo sistemos, būtina reguliariai atšildyti. Kad pagreitintumėte atitirpinimo procesą, galite po šaldytuvu padėti indą su karštu vandeniu. Jokiu būdu nešveiskite šaldytuvo metaliniais ar kitais aštriais bei raižančiais įrankiais.


 
Taip pat skaitykite
Daugelis tėvų susiduria su nevalgaus vaiko problema - mažyliai atsisako valgyti, nori tik saldėsių ir greito maisto, per kiekvienus...

Kava - tonizuojantis gėrimas nuo kurio prasideda daugelio žmonių rytas. Bet ar žinojote, kad šis gėrimas gali puikiai papildyti...

Viešojoje erdvėje pasirodo vis daugiau informacijos apie įvairiais būdais užaugintas vištas. Svarstoma, kaip tai lemia...

Dažnai diskutuojama, ar egzistuoja tradicinė lietuviška virtuvė ir kokie patiekalai bei produktai galėtų būti jai priskiriami....

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (172)
deimantukas