Namai > Augintiniai > Šuns priežiūra vasarą
 

Šuns priežiūra vasarą


2008 06 27 | Autorius: Administrator
 

Karštis

Karštis šunims labai pavojingas, todėl vasarą dažnai tenka kviesti veterinarą dėl šuns perkaitimo. Ypač daug problemų dėl karščio turi šunys, kurių snukučiai yra trumpi – mopsai, buldogai, pekinai. Jiems yra sunku lekuoti, o lekuodami šunys išgarina prakaitą. Taip pat nuo perkaitimo dažnai kenčia ilgakailiai šunys.

Perkaitimo simptomai:

Pakilusi aukšta temperatūra
Išsekimas, silpnumas
Šnopavimas, dusimas
Pykinimas, vėmimas

Ką daryti?

Jei nėra galimybės pakviesti veterinarą, bandykite atvėsinti augintinį patys šlapindami galvą, ausis, letenas. Vanduo iš pradžių neturi būti ledinis, tik vėsus.

Kad jūsų šuo nenukentėtų nuo perkaitimo, nepalikite savo augintinio vieno automobilyje. Uždarytas automobilis labai greitai įkaista kaip šiltnamis. Lauke gali atrodyti gana vėsu, tačiau saulė per kelias minutes prišildo automobilį, todėl gyvūną labai greitai gali ištikti šiluminis smūgis. Taip pat nepamirškite šuns palikto pavėsyje. Vasarą, pasisukus saulei, pavėsis per keletą minučių gali tapti stipriai kaitinama vieta ir jūsų šuo gali perkaisti.

Vanduo

Maudynės vandenyje karštą dieną suteiks jūsų augintiniui daug džiaugsmo, bet gali pridaryti ir nemalonumų. Ežeruose ir kt. vandens telkiniuose yra gausybė kenksmingų mikroorganizmų bei bakterijų. Jie jūsų gyvūnui gali sukelti įvairias infekcines ir alergines ligas. Ypač pavojingos uodų lervos, kurios gali patekti per šuns žaizdeles į kraują. Jei jos per kraujagysles pateks į širdį, jūsų augintinis gali mirti.

Ką daryti?

Prieš maudynes atidžiai apžiūrėkite savo augintinį, ar neturi jis žaizdelių. Jei jų aptiksite, tokiu atveju geriau susilaikyti nuo maudynių, kol jos visiškai užgis. Tačiau jei vanduo švarus, o jūsų šuo neturi jokių sužeidimų, maudynės jam tik į naudą – sutvirtės raumenys, pagerės kvėpavimo ir nervų sistemos veikla.

Erkės

Vasarą didelį pavojų jūsų šuniui kelia įsisiurbusios erkės. Erkių daugiausia būna sausoje aukštoje žolėje, miškuose ar pievose. Ypač pavojinga yra piroplazmozė, dar vadinama babezijoze, kurią sukelia infekuotos erkės. Jei laiku nesuteiksite kvalifikuotos pagalbos, jūsų šuo gali mirti per 3 – 5 dienas nuo erkės įkandimo. >> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Šunelio pasirinkimas - atsakingas procesas, ypač, jeigu tai pirmasis jūsų augintinis arba šeimoje auga vaikai. Kiekvienas tinkamai...

Jeigu jaučiatės prislėgti, neturite jėgų ir sveikatos – pabendraukite su gyvūnais! Jie padeda įveikti tiek fizinį, tiek dvasinį...

Pulmonologai sako, kad kai kalbame apie pasyvų rūkymą – kvėpavimą tabako dūmais užterštu oru – labiausiai pažeidžiamos...

Kol sporto klubai sudarinėja gardžias dietas šeimininkams, Lietuvos šunų mylėtojai nusitaikė į naują, bene tobulą meniu jų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (252)
Augustas