Namai > Buitis > Vaikų kambario kvapas
 

Vaikų kambario kvapas


2008 03 15 | Autorius: Administrator
 

Ne paslaptis, kad kvapai, kaip ir visa kita sensorinė informacija, daro poveikį žmogui. Ir, nors informacijos apie supantį pasaulį uoslės pagalba gauname vos 2%, įvairūs kvapai gali turėti ir farmakologinį, ir psichologinį, ir fiziologinį poveikį mūsų organizmui.

Kai ore tvyro koks nors kvapas, jo aromatinės molekulės per šnerves patenka į smegenų dalį, kuri atsakinga už uoslę. Tai limbinės sistemos, kuri atsakinga už emocijas, charakterį ir elgesį, branduolys. Būtent todėl visi kvapai veikia žmogaus nervų sistemą ir psichinę sveikatą. Taip pat, patekusios į plaučius, aromatinės medžiagos molekulės greitai absorbuojamos į kraują, kuris jas išnešioja po visas kūno dalis. Todėl kvapai gali veikti ir įvairių organų bei jų sistemų darbą.

Tokiu būdu skirtingi kvapai gali reguliuoti kraujo spaudimą, pakeisti kvėpavimo ritmą, veikti odos temperatūrą, klausą, regą, normalizuoti nuotaiką, pašalinti nuovargį ir įtampą, pagerinti atmintį ir miegą.

Vaikai – jautrios ir imlios natūros. Jų uoslė ypatingai jautri ir jie tuoj pat pasiduoda įvairiems kvapams. Todėl aromatų naudojimas vaikų kambaryje – puiki galimybė padėti mažyliui augti sveikam ir laimingam, mobilizuoti vidinius resursus ir harmonizuoti jo asmenybę.

Bendra profilaktika
Ramunėlių kvapas naikina ore esančius kenksmingus mikrobus. Pušies, čiobrelio, mėtos ir rozmarino eterinių aliejų mišinys sunaikina praktiškai visas patalpoje esančias mikrobų kolonijas.

Peršalimo ligų ir slogos profilaktikai bei gydymui kambario oras kvėpinamas naudojant levandos, eukalipto, arbatmedžio, citrinos eterinius aliejus.

Imuniteto stiprinimui
Eukaliptas, kėnis ir pušis padės pagerinti apsaugines organizmo savybes. Šaltuoju metų laiku organizmo atsparumą peršalimui gerina levandos, arbatmedžio, čiobrelio, bosvelijos, benzoino kvapas.

Darbingumas ir ištvermė
Levandos kvapas darbingumą padidina 20%, jazmino – 34%, citrinos, melisos, snapučio – 54%. Naudojant šiuos aromatus dingsta susikaupęs nuovargis, pervargimas, viskas einasi kur kas lengviau ir greičiau. Šie kvapai pagerina susikaupimą, stimuliuoja loginį mąstymą.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
BestSecret.com stebina didžiuliu drabužių, avalynės, aksesuarų, interjero detalių pasirinkimu bei įspūdingomis nuolaidomis, tačiau...

Norint pasisiūti ką nors gražaus, kyla du klausimai. Pirmasis – kokios tendencijos drebina 2020-ųjų mados pasaulį? Antrasis klausimas...

Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Rašyti komentarą

 
mamaausra
2008-11-20 23:13:36
Labai idumus straipsnis apie kvapus. dukryte prastai miega naktimis tai reiks pabandyti uzlasinti aliejuko, paziuresiu ar pades :)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (164)
dovydas