Namai > Buitis > Antras mažylis šeimoje:...
 

Antras mažylis šeimoje: kaip sutilpti viename kambaryje?


2008 03 03 | Autorius: Administrator
 

Iki antro vaiko gimimo kambarį padalinti į atskiras erdves buvo paprasčiau: tereikėjo atskirti vaiko (žaidimų) ir suaugusiųjų (miegamąją) zoną. Čia tilpo būtiniausi daiktai: sofa, spinta, stalas ir kėdutė, liko vietos netgi žaidimų nameliui.
Dabar situacija tampa sudėtingesnė ir kambarį jau reikia dalinti į tris erdves, kuriuose gerai jaustųsi suaugusieji, vyresnėlis ir naujagimis.

Tam reikia išspręsti kelias svarbias užduotis. Visų pirma, kaip įsikurti, kad vyresnio vaiko žaidimai netrukdytų mažajam miegoti. Tačiau naujo šeimos nario atsiradimas neturi labai pakeisti ir vyresnėlio gyvenimo, jo žaidimų vietos ir laiko, kitaip jis jausis nuskriaustas, o tai nesustiprins meilės sesutei ar broliukui.
Todėl norint, kad nei vieno interesai nenukentėtų, erdves reikia atskirti itin apgalvotai, be to, kambarys turi atrodyti šviesus ir erdvus, kad jame būtų malonu gyventi.

Įgyvendinti sprendimus nėra taip sunku, kaip atrodo, tereikia pasinaudoti keliomis puikiomis idėjomis, kurios leidžia sutaupyti erdvės nenusipirkus nei vieno papildomo baldo. Pagrindinis tokios pertvarkos principas – „mažiau daiktų – jaukesnis būstas“.

Paprastas, bet puikus sprendimas: vietoj įprastos lovelės galima įsigyti nešiojamą lopšį. Tuomet kūdikį bus galima pernešti iš vieno kambario į kitą, kai jam reikės miegoti, o vyresnėlis norės pažaisti.

Lopšį geriausia pastatyti ant tėvų lovos prie sienos. Tuomet jis neužims papildomos vietos, nesumažins žaidimų erdvės, o kūdikiui tikrai bus saugu. Be to, toks lopšys optimaliai pritaikytas mažyliui - apsaugo nuo skersvėjų, yra tvirtas, patogesnis miegoti nei lovytė.

Tačiau bet kuriuo atveju reikia atsiminti, kad kur bemiegotų mažylis, palikti jo vieno su vyresniuoju (ypač kai jam tik 2 metai) negalima. Net jeigu kūdikis miega lovelėje, žaisdamas pirmagimis gali sumesti į ją savo kamuolius ar pliušinius meškiukus.

Todėl nereikia turėti iliuzijų, kad lovelėje vaikui saugiau, geriau rinkitės mobilesnį, jūsų šeimai patogesnį variantą. Lopšys gali būti skirtas vaikui iki 20 kilogramų svorio, tačiau vis dėlto mažyliui čia bus saugu tik iki to laiko, kol jis nepradės bandyti atsisėsti.

Kartais tėvai mato ir kitą lovytės privalumą: ją naudoja vietoj maniežo, kai kūdikis nemiega. Tačiau geriau tą trumpą laiką praleisti kartu su kūdikiu, o ne palikti jį vieną lovytėje.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Kvepiantys, ryžiais, džiovintais augalais ir eteriniais aliejais pripildyti maišeliai yra dedami į spintas ir stalčius. Jie ne tik...

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Švarūs, blizgantys ir tvarkingi namai puikiai nuteikia, pakelia nuotaiką ir tarsi praskaidrina mintis, tačiau valymas vargina ir neretai...

Rašyti komentarą

 
Juostė
2009-02-18 14:53:09
xa, na ir patarimai. Vietoj loveles pastatyti vaikui lopsi - kazi, kiek laiko aikas bus jame augus 2-3 men? Kai vaikas pradeda vartytis, lopsyje jo palikti siukstu negalima. Kitas patarimas "komoda su daiktais perkelti i drabuziu spinta". O spinoje buvsius drabuzius kur deti? Neperskaiciau nei vienos naudingo patarimo :(
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (220)
Karolina
bee