Namai > Augintiniai > Žiurkėnų auginimas ir...
 

Žiurkėnų auginimas ir priežiūra


2008 02 26 | Autorius: Administrator
 

Žiurkėnai yra naktiniai gyvūnai, karštomis dienomis miega, aktyvūs ir judrūs tampa vėlai vakare. Jų silpnas regėjimas, tačiau turi labai gerą uoslę ir klausą. Kaip ir kiti graužikai, turi didelius priekinius dantis, todėl jiems reikia nuolat ką nors graužti, kad neleistų dantims peraugti.

Nors tik kelios žiurkėnų rūšys yra tinkamos auginti namie, šis mažas gyvūnėlis yra vienas iš populiariausių augintinių tarpe.

Jie idealiai tinka auginti tiems, kurie mokosi ar dirba visą dieną ir namie būna tik vakare. Žiurkėnai yra naktiniai gyvūnai, kurie dienos metu miega ir prabunda vakare. Jie labai mieli, neturi stipraus kvapo, nesudėtinga jų priežiūra, pigus išlaikymas, galima pasirinkti iš kelių rūšių ar spalvų, be to, žiurkėnai namuose užims labai nedaug vietos. Tačiau, kaip ir bet kurio kito augintinio laikymas, reikalauja tam tikrų įsipareigojimų: turėsite juo tinkamai rūpintis, pastoviai valyti narvą, prižiūrėti, kad netruktų maisto ar vandens.

Patartina pirkti 5-6 sav. amžiaus žiurkėną. Žiurkėnus geriausia laikyti tos pačios lyties (pvz., dvi pateles arba du patinėlius), jei nėra norima veisti. Pirkti skirtingų lyčių gyvūnėlius nepatartina, nes šie dažnai dauginasi.

Žiurkėnai minta daržovėmis (agurkai, bulvės, brokoliai, kopūstai, cukinijos), vaisiais (kriaušės, vynuogės), augalais (jauna žolė, kiaulpienių lapai), įvairiais grūdais, sėklomis. Gyvūnėlių parduotuvėse galite nusipirkti specialių maisto mišinių, kuriuose yra viskas ko reikia žiurkėnui.

Kokį narvelį išsirinkti?

Jei planuojate laikyti žiurkėną, visų pirma jums prireiks narvelio. Jų yra labai įvairių: su plastmasiniais vamzdeliais, su rateliais žiurkėnui bėgioti, su įvairiomis kopėtėlėmis, tiltais, atskiromis miegamosiomis zonomis, su įvairiais labirintais, kelių pakopų ir pan.

Žiurkėno auginimui galite rinktis stiklinį ar plastmasinį narvelį. Jame gyvūnėlis gaus pakankamai šviesos, tokį narvelį lengvą išvalyti. Tačiau jie nėra visiškai pritaikyti auginti žiurkėnams, nėra įrengta jiems skirtų bėgiojimo ratelių, tiltelių ar labirintų. Jei jūs nusprendėte tokiame narvelyje apgyvendinti savo mažąjį augintinį, patalpinkite į jį žiurkėnams skirtus įrenginius, kad jie galėtų energingai judėti. Taip pat pasirūpinkite, kad jis negalėtų pabėgti, nepamirškite įrengti tinkamos ventiliacijos.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Šunelio pasirinkimas - atsakingas procesas, ypač, jeigu tai pirmasis jūsų augintinis arba šeimoje auga vaikai. Kiekvienas tinkamai...

Jeigu jaučiatės prislėgti, neturite jėgų ir sveikatos – pabendraukite su gyvūnais! Jie padeda įveikti tiek fizinį, tiek dvasinį...

Pulmonologai sako, kad kai kalbame apie pasyvų rūkymą – kvėpavimą tabako dūmais užterštu oru – labiausiai pažeidžiamos...

Kol sporto klubai sudarinėja gardžias dietas šeimininkams, Lietuvos šunų mylėtojai nusitaikė į naują, bene tobulą meniu jų...

Rašyti komentarą

 
Aras
2021-04-01 19:34:30
Ar galima paaugusias tos pačios vados Džiungarijos Žiurkėno pateles laikyti su motina, o tėvą su paaugusiais patinėliais? Ar neišpjaus vienas kito?
Gabriele
2018-07-04 01:34:18
Sveiki. Aš turiu Džiungarijos žiurkėnas. Bet šiandien atidavė tokį pat Džiungarijos žiurkėnas tik tarp namelio. Aš savo žiūrkenaišemiauišnamelio ir tapati ziurkenaisemiauDziungarijos žiurkėnas, ir jas priglaudiauprie vienos kitos staiga jos viena kita pradėjo kandžiotis naujokei mano nauji paliukei įkando ir dar praitai kaip db turiu, ir kai jes bandžiau atsiskirti man kažkurį ar dviese įkando, ir bėgo krauges.... Prašau labai jūsų padėkite aš labai jes noriu viename namelyje auginti, bet nzn kaip jes su draugauti, primenu,, kad jos yra mergaitės, prašau padėkite man, lb noriu, kad jos gyventi abydvi.. :) :*:*:*::
Kotryna
2017-06-28 17:01:30
Mano žiurkėno namelis 2 aukšte, ir jis ten nelipa per kopečias o lipa per sienas, o kai reikia nulipt nušoka. Tai bijau, kad neprisitrenktu ar panašiai, ar čia nieko tokio??
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (175)
urte