Namai > Skaitiniai > Žvaigždžių neštumai...
 

Žvaigždžių neštumai anksčiau ir dabar


2008 04 21 | Autorius: Mama.lt
 

Panašu, kad gimstamumo sumažėjimas liko praeityje. Bent jau žvaigždžių pasaulyje pastaraisiais metais pastebimas tikras „beibi bumas“ (teatleidžia mums kalbininkai, kadangi taiklaus lietuviško atitikmens šiam reiškiniui dar neturime).


Gūdus Holivudo aukso amžius

Sklando legendų, kad Holivudo dievaitė Merlin Monro labai troško susilaukti vaikų. Tačiau tuometiniams Holivudo bosams vien mintis apie aktorės nėštumą įvarydavo panikos priepuolį. Juk tai reikštų, kad bemaž metams žvaigždė paliktų ekranus, o tai būtų prilygę tikrų tikriausiai katastrofai!

Kalbama, kad netgi Merlin kontrakte buvo numatytas punktas, draudžiantis jai gimdyti. Taigi žvaigždės artimųjų teigimu, žavioji blondinė buvo pasidariusi mažiausiai 13 abortų. Kaip žinia, ji mirė taip ir nesusilaukusi kūdikio.

Kita kino legenda, vokiečių kilmės aktorė Marlen Ditrich, mama tapo sulaukusi 24 metų, tačiau ne vienerius metus šį faktą kruopščiai slėpė nuo žiniasklaidos ir gerbėjų. Kodėl? Ogi todėl, kad, prodiuserių nuomone, jos kaip lemtingos moters įvaizdis, kuriamas ekrane, visiškai nederėjo su moters-motinos įvaizdžiu.

Praėjusiame šimtmetyje draudimas gimdyti buvo įtrauktas į daugumos aktorių kontraktus. Taigi ne vieną dešimtmetį viena skaudžiausių aukų ant šlovės ir milžiniškų honorarų aukuro buvo daugybė abortų.


Po truputėlį švinta

Maždaug 70-aisiais metais ryžtingai nusiteikę feministės kantri dainininkė Joan Baez ir aktorė Jane Fonda pagaliau ryžosi pakeisti situaciją, paragindamos savo jaunas koleges neklausyti prodiuserių ir gimdyti tada, kada tik nori.

Deja, kurį laiką šių moterų nuomonės mažai kas paisė, mat tuo metu tvyrojo pragmatizmas su savo prioritetais: karjera, solidžios sąskaitos banke.

Holivude buvo įprasta gimdyti vaikus tik perkopus 35 ar 40 metų slenkstį.

Tačiau viskas kardinaliai pasikeitė 90-aisiais. Iš pradžių 1991 m. ant madingo žurnalo viršelio pasirodė nuoga ir nėščia 28-erių Demi Moor. 1998-aisiais viena iš grupės „All Saints“ merginų, Melani Blat, jau nebe tik pozavo žurnalo viršeliui 7-tą mėnesį nėščia, bet ir filmavosi grupės vaizdo klipe. Tai buvo jos triumfas – ir kaip moters, ir kaip dainininkės, mergina pelnė aibes simpatijų ir buvo pripažinta viena seksualiausių šou pasaulio atstovių.


Motinystės aukso amžius Holivude

Pastaruosius 10-15 metų dauguma Holivudo gražuolių nebeslėpdamos puikuojasi motinų įvaizdžiu. Paaiškėjo, kad gimdymas nė truputėlio nekenkia jų karjerai, o nėštumas – ne „iškritimas iš žaidimo“, o netgi puiki reklama. Mat prie nėštumo propagavimo nemaža dalimi prisidėjo ir žurnalistai bei paparaciai, fotografuojantys ir aprašinėjantys kiekvieną nėščios žvaigždės žingsnį. Taip nutiko su Christina Aguilera, Britney Spears, Marcia Cross, Jennifer Lopez, Julia Roberts, Halle Berry, o dabar vyksta su Jessica Alba, Tori Spelling, Nicole Kidman, jau nė nekalbant apie Angeliną Jolie.  

Vos kokia nors žvaigždė pasirodo viešumoje laisvesne suknele, ir visa žiniasklaida kaip mat sumirga gandais apie jos nėštumą.

Taigi gimsta nauja supermoterų era. Nėštumas nėmaž nepakenkia nei jų karjerai, nei kūno linijoms. Pažvelkite kad ir į supermodelį Heidi Klum. Net ir pagimdžiusi 3 vaikus ji vis dar sėkmingai demonstruoja superseksualius „Victoria‘s Secret“ apatinius.

Ne paslaptis, kad Svajonių fabriko mados gana sparčiai pasiekia ir plačiąją visuomenę. Taigi belieka laukti – gal vakarų pasaulio demografijos krizė vis dėlto bus išspręsta?


Parengta pagal užsienio žiniasklaidą

Agentūros "Gamma" nuotrauka


 


 
Taip pat skaitykite
Motinystė atneša be galo daug pokyčių gyvenime, suteikia moteriai grožio ir laimės, tačiau taip pat dovanoja iššūkių....

Yra knygų, kurias pamačius užplūsta šilčiausi prisiminimai. Vaikystėje jos buvo skaitomos po kelis kartus ir vis neatsibosdavo –...

Siūlome perskaityti nuostabią istoriją, kuri privers susimąstyti apie mūsų vertybes...

Pasitikdami Naujuosius Metus imame svarstyti, ką atneš ateitis, kokios naujienos laukia, ar mūsų gyvenimuose bus kardinalių pokyčių....

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (170)
Lukutis