Namai > Skaitiniai > Mada, grąžinanti į...
 

Mada, grąžinanti į vaikystę


2008 04 14 | Autorius: Laura Barzdaitienė
 

Eiti apsipirkti į rūbų parduotuves daugybei moterų – didžiulis malonumas. Tačiau dar smagiau pirkti vaikiškus rūbus. Mat tada nebereikia sukti galvos, kas storina, kas lieknina ir ar su šitom kelnėm kojos neatrodys pernelyg storos.


Nenuostabu, kad kurti vaikiškus rūbus taip pat smagiau, nei siūti nuobodžius pilkus kostiumus pusamžiams tarnautojams. Jauna dizainerė  Agnė Stukaitė prisipažįsta, kad būtent vaikiškuose žaidimuose, savo pačios vaikystės prisiminimuose ji semiasi įkvėpimo kurdama savo kolekcijas.


Su ja ir prisėdome pasikalbėti apie vaikišką madą ir... madą vaikams.

 Tavo kolekcijose vyrauja vaikiška, žaisminga tematika. Kodėl renkiesi būtent ją?


Manau, kad dažniausiai suaugę žmonės pernelyg skuba tapti rimti, įlenda į niūrius nuobodžius drabužius ir bijo bet ko, kas tik yra bent kiek ryškiau, drąsiau ir ekstravagantiškiau. Esu tikra, kad kiekvieno viduje slypi mažas vaikas, kuris labai troškšta, kad būtume žaismingesni ir laisvesni.

Todėl mano kuriami drabužiai nėra skirti visai vaikams, bet tarytum šiek tiek pataikauja suaugusių žmonių viduje tupinčiam vaikui.

Kiek teko pastebėti, žiūrovai labai džiūgauja matydami, kad linksmi, vaikiški elementai bei ryškios spalvos gali tikti ne tik vaikams. Ir man pačiai labai smagu, kai matau žybsint savo modelių akis tuo metu, kai jie pučia muilo burbulus arba bėga tekinom podiumu nešini minkštais meškiukais. Manau, jei tik yra bent koks poreikis pašėlti, reikia sau tai leisti – nesvarbu, kokio amžiaus bebūtume.

Pavyzdžiui, kurdama kolekciją „Paišdykaukim“, norėjau parodyti, kad gyvename pernelyg įtemptą gyvenimą, nuolat skubam, per dažnai esame pikti, paniurę ir pamirštame, kad yra tokių nuostabių dalykų, kaip muilo burbulai, pasivaikščiojimas basomis ir nuotaikingi, ryškūs drabužiai.Šiemet mados festivalyje „Apkalbos“ pristatyta kolekcija "Myyyliu meškiuką!.." – tai odė mūsų senam, geram, mielam vaikystėje turėtam pliušiniam meškiukui. Minkšti, mieli meškiukai, šlepetės su didžiuliais bumbulais, dryžuoti megztukai – viskas primena vaikystės jaukumą ir mielus, paprastus, bet smagius žaidimus, svajones ar tiesiog naminius dūkimus.Dar kartu su moksleive Ieva Pakamanyte esame sukūrę kolekciją, kuria norėjome priminti žiūrovams pasakas – tarp personažų buvo princesių, fėjų, raganų bei raudonkepuraičių. Spalvinga, vaikiška ir truputi nostalgiška...
Ar vaikų mada turėtų skirtis nuo suaugusiųjų mados? Jei taip – kuo būtent? Stiliumi, detalėmis, spalvomis ar pan.?

Vaikų mada nuo suaugusių mados, be abejo, turi skirtis. Visgi vaikai daugiau juda, kruta, daugiau išsitepa, greičiau išauga. Taigi jų drabužiai turėtų būti labiau praktiški, lengvai skalbiami, spalvų deriniai turėtų būti šiek tiek maskuojantys dėmeles, su jais turi būti lengva judėti.

Suaugusių drabužiuose ne tiek svarbu paslėpti dėmeles ar galvoti apie tai, kad rūbas greitai bus išaugtas, todėl galima pagalvoti apie įdomesnę konstrukciją ar ypatingesnį audinį.

Aišku, jei suaugęs žmogus pakankamai pašėlęs ir vaikas jo viduje nėra įspaustas į kampą, tai tikrai labai gražu, kai rimtesnėje aprangoje atiranda detalių, kurios mūsų sąmonėje būdingos tik vaikiškiems drabužiams, pvz.: ryškūs krepšiai, švarkeliai su animacinių filmukų personažais, įvairios nuotaikingos kabančios detalės ir pan.Bet šie dalykai tikrai tinka ne visiems, nes dažnai darbas ar gyvenimo būdas įpareigoja atrodyti solidžiau.

Ne paslaptis, kad geriausi rūbai vaikams – patogūs ir praktiški. Bet vis dėlto kokius akcentus išskirtum kaip šiuo metu madingiausius būtent vaikams?

Mano manymu, nėra taip svarbu galvoti, kad vaikas būtu aprengtas madingai. Mada net suaugusių žmonių gyvenime yra kaip žaidimas, kuris nuolat keičiasi, ir pavyti kiekvieną mados vėją ne tik kad neverta, bet ir visai nėra jokios būtinybės – ypač vaikams, kai jie akimirksniu viską išauga.

Iš kiekvienos mados geriausia pasiimti kažką, kas tinka labiausiai, visai nekreipiant dėmesio į visa kita.

Ši taisyklė tinka tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Bet turbūt svarbiausia vaikų madoje – kad spalvos būtų nuotaikingos, jos derėtų tarpusavy, visa kita nėra apribota. Gražu, kai vaikiški drabužiai būna su pažįstamais animacinių filmukų personažais arba kai šiek tiek primena suaugusių žmonių drabužius (džinsai, sportiniai bateliai ir pan.), tik nereikia mažo vaiko pernelyg anksti padaryti seneliuku – jokių pilkų, niūrių spalvų, ypatingai dideliais kiekiais, neturėtų būti.


 Kaip manai, ar verta vaikams aiškinti apie madą ir nuo mažens mokyti stiliaus subtilybių?

Vaikai labai imlūs, jie tikrai daug dalykų supranta, todėl, manau, supratimą apie stilių ugdyti tikrai verta pradėti kuo anksčiau. Juk vaikas ūgtelės, pradės sukiotis tarp kitų žmonių, ir visuomet išloš toks, kuris mokės gražiai, įdomiai apsirengti, net kai jam niekas nepadės.

Stilius, aišku, nėra vienas visiems, todėl nėra ir taisyklių, kurios būtų universalios, bet yra bendrų dalykų, kuriuos galima vaikui pasakoti: tai spalvos, proporcijos, kaip jas derinti, koks drabužis kokiai progai tinkamas ir pan.

Ir, manau, jei tik įmanoma, reikia pasimti vaiką kartu, kai jam bus perkamas drabužis, kad jis matytų, kaip viskas vyksta, kaip drabužiai matuojami, derinami, ir turėtų progą mokytis nuspręsti savarankiškai, kas jam patinka ir tinka.Nuotraukos – iš A.Stukaitės asmeninio archyvo


 
Taip pat skaitykite
Motinystė atneša be galo daug pokyčių gyvenime, suteikia moteriai grožio ir laimės, tačiau taip pat dovanoja iššūkių....

Yra knygų, kurias pamačius užplūsta šilčiausi prisiminimai. Vaikystėje jos buvo skaitomos po kelis kartus ir vis neatsibosdavo –...

Siūlome perskaityti nuostabią istoriją, kuri privers susimąstyti apie mūsų vertybes...

Pasitikdami Naujuosius Metus imame svarstyti, ką atneš ateitis, kokios naujienos laukia, ar mūsų gyvenimuose bus kardinalių pokyčių....

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (162)
Emilis