Sveikata > Moters sveikata > Grynai moteriška problema
 

Grynai moteriška problema


2008 07 09 | Autorius: Administrator
 

Kodėl jis būdingas tik moterims

Gamta sugalvojo gudriai: kaupdamas energiją nėštumo ir žindymo laikotarpiui, organizmas ant šlaunų, sėdmenų ir kojų užaugina riebalų sluoksnelį, o kad oda gerai atlaikytų tempimą, jungiamasis audinys yra itin minkštas. Būtent šis derinys daugelį moterų varo į neviltį: kai audinys nebeišlaiko riebalinių ląstelių, jos iš poodžio nukeliauja į odos paviršių, sulimpa ir kauburėliai tampa matomi iš išorės - susiformuoja vadinamoji apelsino oda. Tuo tarpu vyrų jungiamasis audinys iš prigimties yra stipresnis, jo pluoštai yra išsidėstę lygiagrečiai odos paviršiui ir prilaiko net didesnes riebalų sankaupas poodyje, todėl iš išorės nieko nematyti.

Tikslios celiulito atsiradimo priežastys moksliškai yra labai mažai tirtos. Tikriausiai tam tikros reikšmės jungiamojo audinio silpnumui turi moteriški hormonai ir genai. Taigi dėl atitinkamų genų celiulitas išsivysto ir lieknoms aktorėms bei modeliams, kurios maitinasi tikrai subalansuotai ir sportuoja.

Odos priežiūra iš vidaus

Visada svarbu derinti tinkamą mitybą, reguliarų judėjimą, kūno priežiūros produktus ir specialius metodus, kurie taikomi pirmiausia įsisenėjusiam celiulitui gydyti.

Garsus amerikiečių dermatologas dr. Howardas Muradas celiulitą vertina kaip grynai odos problemą: jei ji pernelyg sausa, kolageno skaidulos susitraukia ir riebalinės ląstelės patenka į dermą. Jo anticeliulitinės programos pagrindas yra "odos dieta" vartojant maisto papildų tabletes. Tą patį galima pasiekti pertvarkius mitybą; gražiai odai yra svarbu pakankamai gauti pagrindinių riebiųjų rūgščių (1-2 linų arba rapsų aliejaus per dieną), B grupės vitaminų ir cinko (rupaus malimo miltų gaminiuose), geležies (geriausia iš žuvies ir paukštienos, kuriose yra jungiamajam audiniui reikalingų baltymų). Anticeliulitinės mitybos pagrindas yra lengvas, šarminio poveikio maistas: daug vaisių, daržovių, liesa paukštiena, žuvis. Riebių produktų, tokių kaip dešra ar sūris, į valgiaraštį dažnai įtraukti nereikėtų. Ta pati taisyklė galioja tokioms cukraus "bomboms" kaip pyragaičiai, šokoladas ar limonadas. Gerai daug gerti - vandens arba žolelių arbatų. Alkoholinius gėrimus ir kavą taip pat reikėtų riboti.

Kraujotakos pagyvinimas >> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

Gairės:  Howardas Muradas
 
Taip pat skaitykite
Sakoma, kad rankos apie žmogų gali pasakyti kur kas daugiau, nei mums atrodo. Manikiūras šiuo metu yra tokia pat svarbi moters...

Kas gali būti geriau nei valandėlė praleista karštoje vonioje, vartinėjant žurnalą, klausantis ramios muzikos ir mėgaujantis...

Kiekviena moteris nori puikuotis dailia figūra, tačiau reta turi pankankamai laiko bei finansinių galimybių mankštintis sporto klube,...

Moterys žino, kad Herpes virusas sukelia lūpų pūslelinę, tačiau tik retai kuri yra girdėjusi, kad kiti virusai gali sukelti dar rimtesnes...

Rašyti komentarą

 
skaiva
2010-01-06 16:43:40
man tai labiausiai padejo, gydant celiulita, tai cellules vakuuminio masazo prietaisas is top shop. Kiek zinau, daugeliui merginu jis padejo ir tikrai geras dalykas:)
indre
2010-01-03 17:46:09
tikrai prireikia kantrybe kai pradedi gydyti celiulita, nes tam reikia sureguliuoti savo mityba, sportuoti ir naudoti geras priemones. ta as ir darau, o labiausiai padeda adonia kremas, is internetines parduotuves ji isigijau:)))
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (157)
Fausta