Sveikata > Vaiko sveikata > Vaikų viršsvorio priešas...
 

Vaikų viršsvorio priešas – aktyvus laisvalaikis


2008 07 04 | Autorius: Administrator
 Didžiojoje Britanijoje atlikti tyrimai parodė, kad 1 iš 10 tenykščių vaikų turi viršsvorio dar prieš pradėdamas lankyti mokyklą. Jei vakarietišką gyvenimo būdą ir toliau taip noriai perimsime mes, netrukus Lietuvos vaikų statistika bus panaši.

Ar įmanoma ką nors padaryti? Specialistai skuba nuraminti: ne tik įmanoma, bet ir reikia. Štai keletas priemonių, padėsiančių jūsų vaikams išlikti liekniems ir sveikiems.


Vaikams iki 2 metų:

•    Pasportuokite drauge. Idealus sportas tokiems mažyliams – plaukimas ar tiesiog pasipliuškenimas baseine. Jei neturite galimybių drauge su atžalėle lankyti baseino, pasidomėkite kūdikių mankštos pamokėlėmis, kreipkitės į savo poliklinikos kineziterapeutą kad parodytų kasdienės mankštos pratimų kompleksą, atitinkantį jūsų vaiko amžių. Kasdienė mankšta ne tik lavins mažylio laikyseną, stiprins raumenukus, bet ir pratins jį prie sveiko gyvenimo būdo ir tinkamų įpročių.

•    Užsirašykite į jūsų vaiko amžiui tinkamą būrelį. Nors ankstyvasis muzikinis ugdymas ar piešimas nėra panašūs į sportą, tai jau nuo kūdikystės plės jūsų vaiko akiratį, skatins domėtis įvairia veikla, tad veikiausiai jums pavyks užbėgti už akių televizoriaus ir kompiuterio manijai.

•    Skatinkite vaiką daugiau vaikščioti. Vos jis žengia pirmuosius žingsnelius – pasirūpinkite, kad progos pasivaikščioti turėtų kasdien. Geriau drauge nueikite trumpesnį atstumą, bet tegul mažylis jį įveikia pats, be vežimėlio. Palengva kasdienį maršrutą ilginkite, kasdien susigalvokite įdomių kelionės tikslų.

2-5 metų vaikams:

•    Nupirkite pirmąjį dviratį. Triratuku važinėti kai kurie mažyliai išmoksta netgi anksčiau, nei pradeda vaikščioti. Tuo tarpu pirmajam dviračiui, kad ir su papildomais prisukamais ratukais, dabar – pats laikas. Dar geriau, jei kaip tik nuo šio amžiaus mažylis jau dalyvaus visos šeimos iškylose dviračiais kaip lygiateisis narys. Aišku, iškylos maršrutą rinkitės pagal jauniausiojo šeimos nario amžių ir galimybes.

•    Matote, kad vaikas nuobodžiauja? Išmokykite jį savo vaikystės žaidimų lauke. Šokinėti gumą, įvairių žaidimų su kamuoliu, grupinių judriųjų žaidimų.

•    Įsiklausykite į savo vaiko poreikius, pamėginkite atrasti jo talentą ar bent jau veiklą, kuri iš tiesų domintų labiau, nei kiti užsiėmimai. Paraginkite vaiką imtis jam patinkančių dalykų, skatinkite aktyvią veiklą ir kūrybingumą. >> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Gabriele