Sveikata > Vaiko sveikata > Dauno sindromas ir vaiko...
 

Dauno sindromas ir vaiko miegas


2008 06 19 | Autorius: Administrator
 Juos paskelbė medicinos mokslų daktarė Nicole N.Phillips iš Mičigano universiteto, JAV. Ištirti 38 Dauno sindromu sergantys vaikai ir 38 sveiki vaikai, visų jų vidutinis amžius – 7 metai.

Trumpesnis miegas – lėtesnė raida

Vaikų su Dauno sindromu miegas būdavo trumpesnis, jie didesnę paros dalį praleisdavo būdraudami, nei tipiškai besivystantys jų bendraamžiai, o užmigus jų giliojo miego fazė trukdavo trumpiau.

Kaip žinia, nekokybiškas miegas trikdo vaiko raidą, jo fizinį ir protinį vystymąsi, o vystymosi sutrikimų ir taip turintiems vaikams tai dar labiau apsunkina aplinkos pažinimą, naujų įgūdžių ir gebėjimų formavimąsi bei trikdo sveikatą.

Tikima, kad šios žinios apie miego ypatumus padės tinkamiau reguliuoti Dauno sindromu sergančiųjų vaikų dienos režimą bei laiku atkreipti dėmesį ne tik į raidos sulėtėjimą kaip pasekmę, bet ir į jos priežastis – miego sutrikimus.

Rekomendacijos miegui

Mokyklinio amžiaus vaikams rekomenduojama miegoti 10-11 val. per parą.

Štai keletas rekomendacijų, leisiančių pagerinti vaiko (taip pat ir sergančiojo Dauno sindromu) miego kokybę:

•    Laikykitės nusistovėjusios vakaro rutinos, paruošiančios ir nuteikiančios miegui. Kas vakarą tam skirkite 15-30 min.

•    Pasirūpinkite, kad aplinka būtų tinkama atsipalaidavimui i rmiegui: apie lovą neturėtų būti išmėtytų daiktų, pageidautina vengti labai ryškių spalvų patalynės, aštrių kvapų miegamajame.

•    Prieš miegą pabendraukite su vaiku, neleiskite televizoriui ar kompiuteriui užimti jūsų, tėvų, vietą.

•    Jei pastebėjote, kad vaikas prasčiau miega, net ir dienos metu venkite stiprių nervinių dirgiklių – vaiką jaudinančių, bauginančių televizijos programų, filmų, kompiuterinių žaidimų, galbūt net pasakų su šiurpiomis detalėmis, pernelyg įtempto siužeto knygų.

•    Venkite įpročio užmigdyti vaiką sūpuojant, ar valgydinant.

•    Antroje dienos pusėje neduokite vaikui produktų ir gėrimų su kofeinu – taigi ne tik kavos, bet ir šokolado, kakavos, gaiviųjų gėrimų su šia medžiaga, juodosios ar matė arbatos.

Jei vis dėlto, nepaisant visų priemonių, vaikas miega prastai, pabunda nepailsėjęs, galbūt net atsirado jo elgesio sutrikimų – kreipkitės į gydytoją.


Parengta pagal užsienio žiniasklaidą
"Gamma" nuotr.

 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Vyte