Sveikata > Ligų prevencija > Kada vaikai pradeda tai...
 

Kada vaikai pradeda tai daryti?


2008 05 21 | Autorius: Administrator
 

Mes puikiai žinome, kada vaikai turėtų išmokti sėdėti, vaikščioti, kalbėti, eiti į mokyklą ir gauti vairuotojo pažymėjimą. Bet esama ir kitų ypač svarbių, tik... ne iškart pastebimų pasiekimų, kurie taip pat išsivysto kiekvienas savu laiku.

Štai 7 faktai apie itin reikšmingus vaiko vystymosi etapus, kurių veikiausiai iki šiol nežinojote.


Kas: Pradeda matyti erdivinius vaizdus

Kada: Tarp 2-4 mėnesio

Iki šiol jūsų kūdikis matė pasaulį dviejų išmatavimų erdvėje, o dabar prieš jį atsiveria trijų išmatavimų pasaulis. Jo smegenų žievė jau pakankamai suaugo, kad jis pradėtų suvokti iš abiejų akių siunčiamus signalus. Pasaulis tampa įdomesnis, ir nereikia jokių kvailų 3D akinių, kokius savo pramogoms susigalvoja suaugusieji!


Kas: Pirmasisi tikras juokas

Kada: Tarp 4-5 mėnesio

Būdami maždaug 2-3 mėn. kūdikiai pradeda šypsotis. Tačiau tik apie 4-5-tą mėnesį šios šypsenos jau gali peraugti į tikrą juoką, kaip atsaką į kūdikiui malonius, netikėtus, smagius įvykius. Tokią galimybę suteikia itin sparčiai besivystanti smegenų žievė. Na va, pagaliau kažkas tikrai smagiai pakikens iš jūsų šalia tono traukiamų dainelių.


Kas: Pažįsta savo vardą

Kada: Tarp 5-8 mėnesio

Nors kol kas jūsų kūdikis dar negali jūsų pašaukti vardu, savo vardą jau pradeda suprasti ir greičiausiai atsisuks išgirdęs jį tariant. Taigi pasidžiaukite, kad jūsų mažylis reaguoja kviečiamas – paauglystės metais tikriausiai šį savo gebėjimą „pamirš“.


Kas: Čiupinėja savo intymias vieteles

Kada: 1-2 metų

Šio amžiaus vaikai paprastai atranda, jog liesti savo intymias vieteles yra malonu. Kol kas – jokios erotikos, vien tik malonaus pojūčio atradimas. Taigi kūdikis tikrai nenuraus, jei jam tai darant staiga įeisite į kambarį nepasibeldę.


Kas: Išmoksta sūpuotis

Kada: 4-5 metų

Taip taip, tik šio amžiaus vaikai jau pagaliau išmoks ant sūpynių įsisupti patys, be jūsų pagalbos. Taigi nuo šiol bent jau keletą minučių lauko kavinėje galėsite ramiai pagurkšnoti kavą.


Kas: Dvipusis kūno valdymas

Kada: 7-8 metų

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

Gairės:  Kuklumas Kada
 
Taip pat skaitykite
Gripas – tai kvėpavimo takų infekcija, kurią sukelia gripo virusas. Jo sezonas tęsiasi nuo lapkričio iki kovo. Vaikai serga gripu 2-3...

Žmonės ilgą laiką stengėsi atrasti būdą, kaip efektyviai, pigiai ir greitai apsisaugoti patiems ir apsaugoti savo vaikus nuo baisiausių...

Tai patys elementariausi sveikos gyvensenos būdai, kurie saugos jūsų dantukus. Tai leis išsaugoti ne tik sveikus dantis, bet ir visą...

Visi žinome, kad šių laikų maisto produktai, perėję apdorojimo, perdirbimo, genetinių mutacijų ir cheminių trąšų atakų...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Gabriele