Sveikata > Vaiko sveikata > Vaiką pykina mašinoje
 

Vaiką pykina mašinoje


2008 04 10 | Autorius: Administrator
 Pagrindinė šio pykinimo priežastis – silpnas vestibiulinis aparatas. Kol kūdikiui sukanka metukai, su juo keliaujant pykinimo problemų nekyla – iki to laiko vestibiulinis aparatas „miega“ ir nekelia jokių nepatogumų. Tačiau p pirmojo gimtadienio šis už pusiausvyrą atsakingas organas pradeda aktyviai vystytis ir... kartkartėmis tiesiog primena apie save.

Jei taip nutinka nuolat, geriausia išeitis – pasitarus su šeimos gydytoju įsigyti vaistų nuo šio sutrikimo. Tačiau jei vaistų per dažnai vartoti nenorite arba manote, jog toks pykinimas greitai praeis – galite išmėginti ir kitas priemones.


Teisingai įtvirtinkite kūdikio kėdutę

Svarbiausia – kad vaikutis žiūrėtų į priekį, važiavimo kryptimi. Jei mažylį pykina – geriausia jo kėdutę tvirtinti ant galinės automobilio sėdynės taip, kad vaikas matytų prieš save kelią, o ne priekyje sėdinčiojo sėdynės atlošą. Tai svarbu todėl, kad kai vestibiulinis aparatas jaučia judėjimą, o akys – ne, susidaro „sensorinis neatitikimas“, laikomas viena pagrindinių priežasčių, kodėl kyla pykinimas.

Žiūrėjimas į šoninius langus tokiu atveju nepadės, mat pravažiuojamų objektų mirguliavimas ir kaita pykinimą tik sustiprins.

Kad mažylis nesisukiotų, pamėginkite sudominti jį priekyje esančiais objektais: vardyti, kokios spalvos mašinos važiuoja priekyje, spėlioti, kokius kelio ženklus pravažiuojate, skaičiuoti šviesoforus ir pan.


Maitinimo ypatumai

Prieš kelionę geriau neduoti vaikui sunkiai virškinamo maisto ir apskritai neprimaitinti jo itin sočiai. Tačiau ir tuščias skrandis – ne išmintingiausia išeitis.

Geriausia – duokite užkąsti ko nors lengvo, bet kaloringo, kad ir gabalėlį vištienos ar keletą šaukštų riebios varškės. Ir venkite riebių saldumynų (pvz. torto) bei gazuotų gėrimų.


Pergudraukite blogumą

Paprastai tėvai griežtai riboja saldumynus mažyliams. Tačiau jei jūsų vaiką važiuojant pykina, kelionė gali tapti malonia išimtimi. Senas, geras ir laiko patikrintas metodas, stabdantis važiavimo sukeltą šleikštulį – mėtinės ar citrininės karamelės. Panašiai suveikia ir viena kita mandarino ar citrinos skiltelė (jei tik mažylis nealergiškas citrusiniams vaisiams). Galite išmėginti ir šaltą gėrimą su mėtomis ar citrinomis. >> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
Armante