Sveikata > Šeimos sveikata > Įdomūs klausimai ir...
 

Įdomūs klausimai ir trumpi atsakymai apie prakaitavimą


2008 04 01 | Autorius: Administrator
 

Kai artėja šilti orai ir atostogų metas, pirmiausia galvojame apie malonius dalykus: saulė, jūra, kaimas, pievos.... Tačiau kaip niūrūs juodi debesėliai mus aplanko ir liūdnos mintys: uodai, erkės, saulės smūgis.

Ar visi žmonės prakaituoja vienodai?
Įprastinėmis sąlygomis, mes prakaituojame nuolatos. Gausiau prakaituoja aktyviai sportuojantis ar dirbantis žmogus. Gausesnio prakaitavimo priežastis gali būti ir nestabili emocinė būsena. Jeigu jaučiate įtampą, esate nervingi ar stipriai susijaudinot, visas organizmas ima aktyviau prakaituoti. Prisiminkite, kada paskutinį kartą ėjote laikyti egzamino, ketinote kalbėti priešais auditoriją ar susitikti su įpykusiu viršininku – greičiausiai jus kankino ne tik padažnėjęs pulsas, bet ir gausesnis prakaitavimas. Ne veltui mes sakome: „išmušė lengvas prakaitas“, „net prakaitas išpylė“, kai reikia apibūdinti sudėtingą situaciją ar pakitusią būseną.
Kodėl prakaitas turi nemalonų kvapą?

Eksperimentai rodo, kad šviežias prakaitas yra kone bekvapis, o specifinį kvapą įgauna tik ilgiau pabuvęs ant odos. Taip nutinka dėl bakterijų, kurios sėkmingai dauginasi drėgnoje ir šiltoje prakaito terpėje. Ne pats prakaitas, o šios bakterijos sukuria blogą kvapą ir mums sukelia nemalonių pojūčių.

Kokios priemonės kovoja su blogu prakaito kvapu? Kuo jos skiriasi?
Šiais laikais populiariausios priemonės yra dezodorantai ir antiperspirantai. Dezodorantai savo sudėtyje turi veikliųjų medžiagų, kurios kovoja su kūno bakterijomis, sukeliančiomis blogą kvapą. Per paskutiniuosius 50 metų išpopuliarėjo naujas ginklas prieš blogasias prakaito bakterijas – antiperspirantai. Šių produktų poveikis yra iš tiesų labai paprastas – tereikia sustabdyti baltymų, reikalingų bakterijoms daugintis, išsiskyrimą ir tada silpnėja bakterijų veikla, o tuo pačiu - ir kvapo problema. Dauguma antiperspirantų taip ir veikia: jų sudėtyje esančios cheminės medžiagos reaguoja su prakaito baltymų molekulėmis. Pirmiausia šie ingredientai įsiskverbia į odos poras, tuomet įgauna želė pavidalą ir užblokuoja kelią prakaitui. Dažniausiai antiperspirantų gamyboje naudojami ingredientai yra šie - Aluminium chlorohydrate ir  Aluminium zirconium chlorohydrate. Kadangi šie produktai yra priskiriami druskų kategorijai, jie gali erzinti odą, kaip ir paprasta valgomoji druska. Taip pat kita antiperspirantų bėda yra ta, kad užkimštos poros neleidžia iš organizmo pasišalinti toksinams ar palaikyti įprastą kūno temperatūrą.

Kokios gali būti alternatyvos?
Lietuvoje sparčiai populiarėja natūrali apsaugos priemonė nuo nemalonaus prakaito kvapo – THAI dezodoruojamieji mineralai. Tolimuosiuose Rytuose žmonės nuo seno naudojo mineralus kaip dezodorantą, kad kūno kvapas būtų gaivus. Tai natūralus gamtos produktas, todėl tinka naudoti net ir jautrią odą turintiems žmonėms. THAI dezodorantas tinka visai šeimai, nes jo sudėtyje nėra kvepalų, emulsiklių ar alkoholio, o vieno mineralo gabalėlio užtenka metams ar ilgiau.

THAI dezodorantas-lazdelė atrodo tarsi akmuo, tarsi stiklas. Kas jį sudaro?
Dezodoruojantį mineralą sudaro mineralinė druska - amonio alūnas (Ammonium alum). Nedideliais kiekiais jis yra randamas maiste, kurį mes valgome, taigi, jis yra priskiriamas saugioms medžiagoms ir gali būti lengvai naudojamas išorinei kūno priežiūrai. Reikia pasakyti, kad nors amonio alūnas turi savyje aliuminio, tačiau šios cheminės medžiagos molekulės yra per didelės, kad galėtų įsiskverbti į odą. Taigi, šis ingredientas neužkemša porų, priešingai nei populiarūs antiperspirantai.

Kaip amonio alūnas veikia prakaitavimą?
Ant odos patekęs amonio alūnas sąveikauja su baltymais ir mažina bakterijų gyvybingumą. Lyginant su kitais cheminiais ingredientais, jis nėra toks stiprus, todėl ir poveikis išnyksta greičiau – gali būti, kad nepakaks naudoti natūralų dezodorantą tik kartą per dieną.

Kaip naudojamas THAI dezodorantas?
Sudrėkinę mineralą, paprasčiausiai patepkite juo švariai nuplautas labiausiai prakaituojančias vietas. THAI mineralas ant odos paviršiaus palieka nematomą ir nejuntamą apsauginį sluoksnį, kuris stabdo prakaito kvapą sukeliančią bakterijų atsiradimą. Produktą galima naudoti pažastims, kojoms ar net visam kūnui. Laikykite mineralą sausoje vietoje ir pasistenkite nenumesti, nes kitaip jis gali sudužti. Jeigu naudojate purškalą, tai tikrai nereikia jokių papildomų instrukcijų. Taip pat yra ir THAI kojų pudra, kurią galima berti į batus ar tiesiai ant švarių kojų.

Kokie šio produkto privalumai?
THAI“ produktai yra itin ekonomiški – vieno mineralo gali pakakti metams ar ilgiau, priklausomai nuo naudojimo. Patogu, kad juos gali naudoti visa šeima. Jie skirti viso kūno priežiūrai: galima tepti ne tik pažastis, bet ir kitas labiausiai prakaituojančias kūno vietas. „THAI“ dezodorantuose nėra kvapniųjų medžiagų ir alkoholio, todėl jie tinka naudoti mažiems vaikams bei žmonėms, turintiems jautrią odą.

Kur galima įsigyti šiuos produktus? Kokia jų kaina?
THAI dezodorantų galite įsigyti vaistinėse ir kosmetikos parduotuvėse. Kaina svyruoja apie 15-19 litų.

Daugiau informacijos apie preparatą rasite BIOK.

 

 

 

 


 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
Linas
2010-04-02 10:30:01
Cituoju straipsnį: "Dezodoruojantį mineralą sudaro mineralinė druska - amonio alūnas (Ammonium alum). Nedideliais kiekiais jis yra randamas maiste, kurį mes valgome, taigi, jis yra priskiriamas saugioms medžiagoms ir gali būti lengvai naudojamas išorinei kūno priežiūrai. Reikia pasakyti, kad nors amonio alūnas turi savyje aliuminio, tačiau šios cheminės medžiagos molekulės yra per didelės, kad galėtų įsiskverbti į odą. " GAL KAS TADA GALĖTŲ PASAKYTI, KOKIOS GI DRUSKOS VISGI SUKELIA TĄ KRŪTIES VĖŽĮ? Kokios gi dar kitos yra tokios mažos, kad įsiskverbtų į odą? Juk amonio alūnas, turintis aliuminio ir yra tas tikrasis kenksmingo aliuminio šaltinis...
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
Agnė