Sveikata > Vaiko sveikata > Kada verčiau praleisti...
 

Kada verčiau praleisti pamokas?


2007 10 10 | Autorius: Laura
 

Karščiavimas
Geriau praleisti pamokas... jei vaiko temperatūra – daugiau nei 37 laipsniai. Karščiavimas paprastai reiškia, kad į organizmą įsibrovė virusas arba infekcija.
Kviesti gydytoją... jei vaikas mieguistas, temperatūra pakilusi aukščiau nei 38 laipsniai, jam skauda galvą, sunkiai orientuojasi, taip pat jei vis dar prastai jaučiasi išgėręs temperatūrą mažinančių vaistų.

Kosulys
Geriau praleisti pamokas... jei kosulys varginantis, sunkus, atkosėjami skrepliai, šoktelėjusi temperatūra.
Kviesti gydytoją... jei vaikas ėmė sunkiai kvėpuoti, jam kvėpuojant atsirado švokštimas ar cypimas, pamėlo jo lūpos ar panagės.

Sloga
Geriau praleisti pamokas...
jei be slogos vaiku pasireiškė ir kiti peršalimo simptomai –kosulys, karščiavimas. Tačiau jei sloga tėra tik varvanti nosis – nebūtina praleisti pamokų, užteks įsimesti į kuprinę daugiau nosinių.
Kviesti gydytoją... jei vaikui sunku kvėpuoti, jis tapo mieguistas ar smarkiai karščiuoja.

Užkimimas
Geriau praleisti pamokas... jei užkimimas vidutiniškas ar sunkus, nepraeina išgėrus šiltos arbatos.
Kviesti gydytoją... jei vaikas dar ir karščiuoja, jam sunku kvėpuoti, padidėję tonzilės, atsirado bėrimas.

Pilvo skausmas
Geriau praleisti pamokas...
jei pilvą maudžia skrandžio srityje, truputėlį pakilusi temperatūra, epizodiškai pasireiškia nesunkus pykinimas ar viduriavimas.
Kviesti gydytoją... jei pilvo skausmas stiprus, trunka ilgiau nei 2 val., prisidėjo sunkus pykinimas ar jei vemiama su krauju, smarkiai viduriuojama, kraujo atsirado šlapime.

Ausies skausmas
Geriau praleisti pamokas...
jei vaikas dar ir truputėlį karščiuoja (galima įtarti ausies infekciją).
Kviesti gydytoją... jei pakilo temperatūra, iš ausies teka išskyros arba ausis patinusi, skauda galvą, silpna, vaikas silpniau girdi.

Išbėrimas
Geriau praleisti pamokas...
Kadangi bėrimai – daugelio infekcinių ligų simptomas, į mokyklą eiti nerekomenduojama. O norint išsiaiškinti tikslesnes bėrimo priežastis, teks kreiptis ir į gydytoją.


 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
KO5
Ariana