Sveikata > Ligų prevencija > Kaip užkirsti kelią vaiko...
 

Kaip užkirsti kelią vaiko stresui ir depresijai


2007 09 17 | Autorius: Giedre
 

Tiesa, šį tą buvai pamiršusi – savo pirmąją dieną mokykloje, kai tave, pasipuošusią nauja mokykline uniforma, į balą įstūmė patrakėlis Džiugas, ir todėl visą dieną pro ašaras negalėjai matyti saulės. Tai tik smulkmena, nes kitiems vaikams būna dar prasčiau: kamuoja nuolatinis liūdesys, nerimas ir baimė, arba depresija. Pasak statistikos, iki 10 proc. vaikų viduriniosios vaikystės tarpsnyje (6-12 m.) suserga šia liga. 

Kaip apsaugoti vaiką nuo depresijos? Pirmiausia – stengtis, kad jis vengtų stresinių situacijų, į kurias dažniausiai papuola dėl:

- ginčų su tėvais,
- tėvų skyrybų,
- išsiskyrimo su draugais,
- patyčių,
- pernelyg didelio darbo krūvio mokykloje ar namuose,
- mokyklos testų,
- atostogų.

Dauguma vaikų palaipsniui susitaiko su minėtomis situacijomis ir vėl kupini džiaugsmo grįžta į įprastinį gyvenimą, tačiau yra ir tokių, kurie palūžta. Siekiant išvengti emocinių traumų vaiko gyvenime arba padėti jas įveikti, pravartu žinoti keletą naudingų dalykų:

1. Svarbu, kad vaikas žinotų, kas vyksta šeimoje. Kai kurie tėvai bando palengvinti vaiko gyvenimą slėpdami nuo jo didžiąsias šeimos bėdas, kurias jis ir taip jaučia, tačiau negali su jomis susitaikyti ar jų išspręsti, nes nieko apie jas nežino konkrečiai.

2. Panaši taisyklė galioja ir ateities įvykiams. Vaikas jausis daug ramiau ir tvirčiau, jei iš anksto paruošite jį grįžimui į mokyklą, egzaminams ar atostogoms.

3. Stebėkite savo atžalą, kad lengviau atpažintumėte ženklus, signalizuojančius apie jo elgsenos pokyčius: didėjantį agresyvumą, nemigą ar mitybos sutrikimus.

4. Dažnai kalbėkitės su vaiku ir stenkitės jį išgirsti. Skatinkite jį įvardinti savo jausmus. Pokalbio metu pasitikrinkite, ar gerai jį supratote: „Tu sakai, kad esi nuliūdęs, nes nespėji paruošti namų darbų?“. Kita vertus, nesistenkite visų vaiko problemų išspręsti patys, nes kartais pakanka tik išklausyti.

5. Adekvačiai vertinkite vaiko sugebėjimus, nes antraip, siekdamas pateisinti jūsų lūkesčius, tačiau negalėdamas, jis patirs spaudimą, nusivylimą ir stresą. Situaciją pabloginsite, jei sumanysite suplanuoti visą jo ateitį.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Gripas – tai kvėpavimo takų infekcija, kurią sukelia gripo virusas. Jo sezonas tęsiasi nuo lapkričio iki kovo. Vaikai serga gripu 2-3...

Žmonės ilgą laiką stengėsi atrasti būdą, kaip efektyviai, pigiai ir greitai apsisaugoti patiems ir apsaugoti savo vaikus nuo baisiausių...

Tai patys elementariausi sveikos gyvensenos būdai, kurie saugos jūsų dantukus. Tai leis išsaugoti ne tik sveikus dantis, bet ir visą...

Visi žinome, kad šių laikų maisto produktai, perėję apdorojimo, perdirbimo, genetinių mutacijų ir cheminių trąšų atakų...

Rašyti komentarą

 
mitzu
2009-04-19 18:13:17
mano dukra tai ziauriai stresavo rpies egzaminus - viskas atrode blogai, viskas negerai, nieko nepasieks, vis verkdavo. Rimtai susirupinau ir pasikonsultavau su drayuge gydytoja, tai paminejo toki Tonussan preparata, kuris neva labai gerai besimokantiems, ar dirbanties stresinga darba. Nupirkau ir dukrai - ir tikrai - ir pradejo maziua nervuotis, ir geriau susikaupdavo, stresas taip jos neimdavo, na o i egzaminus tai visai jau ramiai nuejo :)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
EMILIJA