Sveikata > Vaiko sveikata > Vaikas ir ligoninė....
 

Vaikas ir ligoninė. Psichologinis nusiteikimas


2007 08 20 | Autorius: Giedre
 

 

Kaip pasakyti, kad teks gultis į ligoninę

Tai, kaip vaikas suvoks hospitalizacijos ar procedūros reikalingumą, priklauso nuo vaiko asmenybės, kalbos išsivystymo ir galimybės suprasti informaciją.

Naujagimis – 2 metų amžiaus mažylis. Kai vaikas labai mažas, susikoncentruokite į save ir patys pasiruoškite vykti į ligoninę. Jeigu tėvai jaučiasi gerai, paprastai jų atžalėlės tai jaučia ir reaguoja taip pat.

2 – 3 metų amžiaus mažylis. Šio amžiaus vaikai nesuvokia laiko taip, kaip jį supranta vyresni vaikai bei suaugusieji. Pasikalbėkite su gydytoju, slaugytoja arba vaikų psichologu, kas jam padės susitaikyti su pasikeitusia aplinka. Apie laukiančią operaciją ar procedūrą atžalėlei papasakokite likus vienai ar dviems dienoms iki kelionės į ligoninę.

3 – 6 metų amžiaus vaikas. Šio amžiaus vaikai pradeda mokytis savaitės dienas ir pradeda suvokti laiką. Mažyliui sunku suprasti, kodėl operacija arba procedūra būtina. Jis gali manyti, kad padarė kažką negero. Patikinkite savo atžalėlę, kad gultis į ligoninę reikia sveikatos labui ir tai nėra bausmė. Naudokite paprastus, trumpus paaiškinimus. 3 – 4 metų amžiaus vaikui apie operaciją arba procedūrą reikėtų pasakyti likus vienai ar dviems dienoms iki kelionės į ligoninę, o 5 – 6 metų amžiaus vaikui – prieš 5 – 6 dienas.

7 – 11 metų amžiaus vaikas. Šio amžiaus vaikai jau gali suprasti, kodėl reikia vykti į ligoninę ir kodėl bus atliekamos tam tikros procedūros. Be to, jie jau turi laiko pojūtį. Apie laukiančią procedūrą arba operaciją galite pranešti likus 7 dienoms iki kelionės į ligoninę. Tuomet jūsų atžalėlė turės pakankamai laiko paklausinėti jus ir išsklaidyti visas abejones, kylančias susidūrus tokia neįprasta situacija.

12 metų amžiaus ir vyresni vaikai. Šiame amžiuje planuojant operaciją arba bet kokią kitą procedūrą reikia pasitarti su vaiku. Paskatinkite jį užduoti klausimų apie tai, kas jam rūpi, ir išsklaidykite visas kylančias abejones. Dauguma vaikų siekia savarankiškumo ir tuo pačiu metu trokšta tėvų paramos. Galite paklausti savo atžalos, kuo galėtumėte padėti, kai jis gulės ligoninėje.

Kaip kalbėti apie ligoninę

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Ariana